برای اجاره خودرو در دبی به چه مدارکی لازم است

برای اجاره خودرو در دبی به چه مدارکی لازم است؟

این روزها مسافرت یک بخش بسیار مهم در زندگی هر فرد است؛ که در حال حاضر نسبت به سال های گذشته به شکل چشم گیری افزایش یافته است. افراد زیادی هستند که می خواهند در مسافرت خود از خودرو لوکسی در دبی استفاده کنند و لذت سفر خود را بیشتر کنند. اما برای اجاره خودرو بایستی که یک سری مدارک را ارائه دهید که اصلی ترین مدارک لازم برای اجاره کردن خودرو در این شهر عبارت اند از:
• کپی برابر با اصل گذرنامه
• گواهینامه بین المللی معتبر
• یک قطعه عکس 3*4
• پرداخت کردن هزینه های اجاره ماشین
• تکمیل کردن فرم درخواست در آژانس مربوطه

توجه کنید متقاضی بایستی حداقل 23 سال سن داشته باشد و گواهینامه بین المللی آن 3 سال اعتبار داشته باشد.


اجاره خودرو در دبی

برای اجاره خودرو در دبی چه کار کنیم؟

در ابتدا بایستی به آژانس مربوطه مراجعه کرده و یا قبل از سفر به صورت اینترنتی به اجاره ماشین بپردازید. برای رزرو اینترنتی خودرو بایستی که مستر کارت داشته باشید. ایرانیان مستر کارت ندارند و این کارت در دسترس نیست؛ به همین دلیل توسط هتل یا آژانس گردشگری می توانند خودرو اجاره کنند. زمانی که ماشین مورد نظر خود را اجاره می کنید بایستی که مشخصات کاملی همچون نام و نام خانوادگی، آدرس هتل و یا خانه، شماره تلفن دقیق، شماره اتاق در هتل را به آژانس مربوطه ارائه دهید. حال برای تحویل گرفتن خودرو به سلامت خودرو دقت کنید یعنی سالم بودن بدنه، داخل خودرو، چراغ ها و... را بررسی کنید. می توانید با توجه به انتخاب خود مکان و زمان تحویل خودرو را از فرودگاه یا جلوی درب هتل مشخص کنید. و در نهایت این موضوع را در نظر بگیرید که شما وظیفه دارید در زمان مشخص شده، مکان و زمان دقیق تحویل و برگشت ماشین را که در قرارداد عقد شده است، در نظر بگیرید.

اجاره خودرو در دبی از کافه رنت

چه کسانی می توانند در دبی خودرو اجاره کنند؟

برای این که در امارات بتوان رانندگی کرد محدوده سنی وجود دارد یعنی سن قانونی برای رانندگی 18 سال است. اما افرادی می توانند خودرو اجاره کنند که حداقل سن آن ها 21 سال باشد. البته در نظر داشته باشید که برخی شرکت ها حداقل سنی را که در نظر می گیرند 25 سال است. برای این که بتوان به اجاره خودرو در دبی پرداخت بایستی که تمام قوانین سنی را در نظر بگیرید.

سریع ترین روش برای اجاره خودرو در دبی

در سفرهای خارج از کشور حمل و نقل و یا جابه جایی یکی از پر هزینه ترین موارد ممکن است. در حقیقت استفاده از تاکسی یا مترو یا حتی اتوبوس های شهری علاوه بر هزینه زیادی که دارند منجر به اتلاف زمان خواهند شد؛ که هیچ کس دوست ندارد وقت گران بهای خود را صرف انتظار کند. بنابراین بهترین راه حل و حتی سریع ترین راه حل این است که خودروی مورد نظر خود را اجاره کنید. با اجاره خودرو به اندازه قابل توجهی در کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان موثر خواهید بود. یکی از سریع ترین روش ها برای اجاره خوردو لوکس در دبی مراجعه به شرکت های معتبر اجاره خودرو است.

خودرو لوکس در دبی

برای اجاره خودرو لوکس در دبی چه مدرکی باید داشت؟

دبی شهری است که با اجاره خودروهای لوکس می توانید سفری کاملا مجلل داشته باشید و دیگر زمان خود را صرف استفاده از تاکسی و یا اتوبوس نکنید. قبل از اجاره این خودروهای لوکس بایستی که به کانون اتومبیلرانی و جهانگردی کشور مراجعه کنید و پس از آن گواهینامه معتبر خود را به همراه داشته باشید. توجه کنید که حداقل اعتبار این گواهینامه باید 45 روز باشد و سپس سایر مدارک زیر را به همراه داشته باشید:
- ارائه گواهینامه رانندگی بین المللی (در صورت داشتن اعتبار)
- اصل صفحه اول گذرنامه
- پرداخت هزینه صدور گواهینامه
- یک قطعه عکس 3*4

پلیس راهنمایی رانندگی در دبی

قوانین رانندگی در دبی

قبل از این که برای اجاره خودرو اقدام کنید باید که بسیاری از قوانین رانندگی موجود در این شهر را بدانید. در صورتی که قوانین و مقررات موجود در این شهر رعایت نشود بایستی که جرائم سنگینی را پرداخت کنید. تمام افرادی که می خواهند ماشین های اجاره ای در دبی داشته باشند باید با قوانین زیر آشنا باشند:
» رعایت نکرد سرعت مجاز منجر به اعمال قانون می شود.
» عدم تغییر مسیر ناگهانی
» توجه نکردن به چراغ های راهنمایی و رانندگی
» نباید ماشین را در محل پارک معلولین، پارک کنید.
» نباید از خطوط تاکسی و یا اتوبوس عبور کنید.
» توجه نکردن به محل عبور عابرین هم یک جرم خواهد بود.

ناگفته نماند که این قوانین در تمام کشورها بایستی رعایت شود و رعایت نکردن آن ها جریمه دارد. در صورتی که قوانین ذکر شده را رعایت کنید می توانید یک خودروی لوکس و یا هر خودرویی که مد نظر دارید را اجاره کنید و با استفاده از آن سفر خود را لذت بخش کنید. با استفاده از این خودروها قطعا در زمان و هزینه های اضافی مربوط به رفت و آمد خود صرفه جویی می کنید.

هزینه های جانبی اجاره خودرو در شهر دبی

توجه کنید که اجاره یک خودرو در دبی قطعا یک سری هزینه های جانبی دارد که بایستی درصدد پرداخت آن ها برآیید. در واقع این هزینه های جانبی شامل مواردی همچون پرداخت مبلغی به منظور سالیک و همه جریمه هایی که به نام ماشین مربوطه ثبت می شود؛ و حتی از کسی که ماشین به نام او اجاره شده است، که در پایان مسافرت حتما از شخص گرفته می شود. بر اساس قانون برای هر یک جریمه ای که نوشته می شود 40 درهم امارات بایستی برای ارژ از طرف آژانس مربوطه (آژانسی که ماشین را از آن اجراه کرده اید) هم پرداخت کنید.
توجه کنید که هزینه سالک به آن دسته از هزینه هایی می گویند که یک متقاضی بایستی برای عوارض خیابان و منطقه پرداخت کند. در سال 2007 این سیستم در دبی با عنوان پرداخت جاده ای به تصویب رسید و اجرایی شد. بر اساس این قانون تردد در آن ها شامل پرداخت هزینه مشخص شده خواهد بود. البته توجه کنید که در بسیاری از مناطقی که مشخص شده اند از ساعت 10 شب روز پنج شنبه تا 9 صبح جمعه تردد در آن ها کاملا رایگان خواهد بود. گاهی اوقات ماشین را به همراه راننده اجاره می کنند که هزینه آن را معمولا به صورت روزانه بایستی پرداخت کرد.

 اجاره خودرو در دبی

اجاره خودرو در دبی به همراه راننده

شرکت های خارجی و ایرانی زیادی وجود دارند که به دو صورت اینترنتی و حضوری کارهای اجاره ماشین و ارائه خدمات را انجام می دهند. که این خدمات هم شامل امکانات بسیار زیادی می شوند که هر متقاضی با توجه به درخواستی که دارد می توانند از آن ها بهره ببرد. برای مثال برخی تورهای اختصاصی در دبی با ماشین هایی انجام می شوند که حداقل ظرفیت آن سه نفر است. برای انجام دادن این کار از یک راننده مجرب و آشنا با مراکز گردشگری به صورت 10 ساعت در طول روز در اختیار عزیزان متقاضی قرار می گرد. اجاره ماشین به همراه راننده معمولا هزینه را در انتهای روز بایستی پرداخت کنید که برای برخی خودروهای معمولی مبلغی مابین 250 تا 300 درهم دریافت می شود (این مبلغ به صورت تقریبی محاسبه شده و ممکن است در حال حاضر مقدار مبلغ کمتر و یا بیشتر از این باشد). اما برای ماشین های لوکس و گران قیمت مبلغی حدود 350 تا 400 درهم بیشتر می شود.

هزینه اجاره ماشین در دبی

معمولا برای پرداخت اجاره خودرو در دبی به صورت درهم و تومان است. گفتنی است که ایرانیان در خارج از کشور کارت اعتباری ندارند به همین دلیل قادر به پرداخت کرایه خود نخواهند بود. به همین دلیل برخی شرکت های معتبر پرداخت این اجاره را در ایران به صورت ریال و پرداخت هزینه زمان تحویل خودرو در دبی را به صورت درهم و یا کارت اعتباری شعب بانک های ایرانی امکان پذیر کرده اند. متقاضیان عزیزی که خواستار خودرو اجاره ای هستند می توانند مبلغ مورد نظر را در یکی از شعبه های ایرانی و یا در هنگام تحویل خودرو به صورت مستقیم پرداخت کنند. قطعا خودرویی که اجاره می شود بسیار به صرفه تر از کرایه تاکسی و یا سایرهای روش جابه جایی است. برای مثال اجاره کردن یک خودرو هزینه ای برابر کرایه تاکسی از فرودگاه تا هتل را دارد. در حقیقت کرایه تاکسی از فرودگاه تا هتل حدود 150 درهم خواهد بود که با این مبلغ می توانید یک خودرو اجاره ای را در طول روز در اختیار داشته باشید. بنابراین با توجه به آن چه گفته شد قیمت اجاره یک خودرو بسیار به صرفه تر از رفت آمد با تاکسی را دارد.

هزینه اجاره ماشین در دبی

سخن پایانی

باید بدانید بهتر است که با قوانین و مقرراتی شهری که به آن مسافرت می کنید آشنایی کامل داشته باشید. این مورد نه تنها لازم است بلکه به شما کمک می کند که سفر راحت تر و دلپذیرتری را داشته باشید. و در نتیجه باید به عرض شما برسانیم که اجاره خودرو در دبی مستلزم رعایت این قوانین و داشتن مدارک لازم است. اجاره کردن یک خودرو در این شهر بسیار مقرون به صرفه تر از عبور و مرور با تاکسی های داخل شهری است؛ بنابراین برای اجاره خودور مناسب به موسسات و شرکت های معتبر مراجعه کنید. کافی رنت راحتی هر چه بیشتر شما را خواستار است و می تواند به بهترین نحو آسایش شما را در سفر فراهم کند.

دیدگاه شما

فرمول: 33 + 13
02149934