سفر به رشت

یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای همه ی مسافران خصوصاً تهرانی های عزیز، شهر رشت است، در اغلب اوقات با رسیدن تعطیلاتی هرچند کوتاه مسافران زیادی عازم سفر به این شهر زیبا می شوند. این شهر، مقصدی برای ماندن است و حیف است که بدون دیدن جاذبه های گردشگری رشت، از این شهر گذر کنیم. فهرست کردن و انتخاب مناطق دیدنی رشت برای گردشگرانی که قصد دارند یکی دو روز در این شهر بمانند با توجه به متنوع بودن و جذابیت آن ها، کار بسیار مشکلی است.
آب وهوای شهر معتدل و مرطوب بوده و به همین خاطر در بیشتر ماه های سال می توان به شهر رشت سفر کرد. رشت، شهر باران های نقره ای ایران نامیده می شود، چون بیشترین میانگین بارش را در مقایسه با دیگر مراکز استان در ایران داراست.

سفر به رشت

• شهر برنج

رشت تنها شهر خلاق خوراک شناسی ایران زیر نظر یونسکو بوده و یکی از مهم ترین قطب های تولید برنج می باشد. این حجم از تولید برنج سبب شده است هزینه خرید برنج در این شهر کمتر از سایر نقاط ایران باشد.

• بازار رشت

یکی از زیباترین و دیدنی ترین بازارهای ایران بازار سنتی رشت است. بازار رشت شاید یکی از وسیع ترین بازارهای سنتی ایران باشد که در دوره قاجاریه و پهلوی ساخته شده است. وسعت این بازار حدودا 240.000 متر مربع است که این وسعت به واسطه اتصال چندین کاروانسرای قدیمی به هم ایجاد شده است. جالب است بدانید این بازار در ابتدای ساخت به عنوان کانون بازرگانی و محلی برای اجتماع تجار شناخته می شد.

• مسیری جذاب حد فاصل تهران تا رشت

دانستن فاصله تهران تا رشت برای مسافران این مسیر، چه آن هایی که برای کار مسافرت می کنند و چه آن هایی که باهدف تفریح سفر می کنند لازم و ضروری است. برای سفر به این شهر زیبا می توان از تمامی وسایل نقلیه همچون خودروی شخصی، خودروی اجاره ای، قطار، هواپیما و اتوبوس استفاده نمود. یکی از بهترین روش های سفر به رشت، استفاده از خودرو اجاره ای می باشد، که شما می توانید از این طریق سفری امن تر و راحت تر با خودروی دلخواهتان داشته باشید. اجاره خودرو از خدمات گردشگری محسوب می گردد که شما با پرداخت هزینه ای، می توانید هر خودرویی که دوست دارید اجاره کرده و با آن به مسافرت بروید.
همان طور که می دانید امروزه هزینه های خودرو همچون بیمه، مشکلات فنی و استهلاک خودرو سبب شده که برخی افراد از خرید ماشین باقیمت بالا صرفه نظرکنند. همچنین با افزایش چشمگیر قیمت خودرو در این روزها، خرید خودرو برای بسیاری از خانواده ها غیرممکن شده است.

حد فاصل تهران تا رشت

بنابراین یکی از بهترین راه حل ها جهت اینکه یک سفر کم هزینه، راحت و ایمن داشته باشید، این است که خودرو اجاره کنید. شما عزیزان می توانید برای دریافت این خدمات و اجاره کردن بهترین خودروهای ایرانی و خارجی به سایت کافه رنت مراجعه کرده و سفارش خود را ثبت نمایید.

مسیرهای متفاوت تهران_ رشت

از دو مسیر می توان فاصله ی تهران تا رشت را پیمود، که انتخاب هرکدام از این مسیرها با توجه به وضعیت ترافیک و نیز مقدار تایم زمانی شما جهت رسیدن به مقصد متفاوت است.

1. مسیر قزوین

2. مسیر چالوس


رشت مرکز استان گیلان است که در حاشیه جنوب غربی دریای خزر واقع شده است. در کمترین حالت مسیر تهران _رشت 315 کیلومتر است و در بیشترین حالت 344 کیلومتر می باشد. به طور متوسط حدفاصل بین تهران تا رشت، بدون در نظر گرفتن ترافیک 327 کیلومتراست.

مسیر جاده چالوس

تهران _ رشت از مسیر قزوین

برای اینکه از طریق مسیر قزوین از تهران به شهر رشت برسید، اول باید به بزرگراه شیخ فضل الله نوری وارد شده و سپس وارد اتوبان تهران _ کرج شوید و به مسیر خود جهت رسیدن به رشت ادامه دهید.
سفر تهران به رشت در یک روز عادی و بدون ترافیک، چیزی حدود 4 ساعت طول می کشد، هرچند در اواخر هفته و تعطیلات خصوصاً تعطیلات نوروزی زمان سفر به 10 ساعت نیز می رسد. پس برای اینکه بیشتر از زیبایی های مسیر لذت ببرید بهتر است، زمان مناسبی را برای سفر به این شهر انتخاب نمایید.
در این مسیر می توانید از جاذبه های گردشگری شهر قزوین دیدن کنید. در ادامه ی مسیر تهران تا رشت یازده کیلومتر از را باید از داخل شهر رودبار عبور نمایید.

پایتخت زیتون ایران

شهر رودبار به پایتخت زیتون ایران شهره است و در این شهر انواع زیتون و فرآورده های آن باکیفیت عالی و قیمت مناسب، عرضه می گردد. در ضمن اولین نیروگاه بادی کشور در فاصله تقریباً ده کیلومتری بین رودبار تا منجیل قرار دارد. توربین های بادی منجیل دائماً در حال چرخش می باشند و برق موردنیاز منطقه به وسیله ی این توربین ها تأمین می گردد.

پس از گذر از شهر منجیل، حدوداً یک ساعت دیگر تا رشت فاصله وجود دارد و بعد از گذشت یک ساعت کم کم عطر برنج، بوی دریا و رطوبت جنگل حس می گردد. شهرها و مسافت هایی که در این مسیر طی خواهید کرد:


• 52 کیلومتر از تهران تا کرج
• 46 کیلومتر از کرج تا آبیک
• 58 کیلومتر از آبیک تا قزوین
• 98 کیلومتر از قزوین تا منجیل
• 12 کیلومتر از منجیل تا رودبار
• 19 کیلومتر از رودبار تا رستم آباد
• 27 کیلومتر از رستم آباد تا امام زاده هاشم
• 32 کیلومتر از امام زاده هاشم تا رشت

تهران _ رشت از مسیر چالوس

با اجاره خودروهای لوکس و مورد دلخواهتان از سایت کافه رنت می توانید، سفر به رشت از تهران را به عنوان یکی از به یادماندنی ترین سفرهای خود در ذهنتان ثبت کنید و از جاذبه های دیدنی و بسیار زیبای این مسیر نهایت لذت را ببرید.

موزه میراث روستایی گیلان

از مهم ترین قطب های توریستی در ایران جاده چالوس را می توان نام برد. گشت وگذار در جنگل سرسبز و پرطراوت، همچنین وجود روستاهای زیبا در این مسیر، و طبیعت متنوع آن و ... از زیباترین و جذاب ترین مناظری است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. در صورتی که قصد طبیعت گردی در مناطق جنگلی این شهر زیبا را دارید، پیشنهاد ما به شما، خودروهای آفرودی بوده که شرایط و هزینه های مربوط به هر نوع از آن، در سایت کافه رنت قابل مشاهده خواهد بود.

شهرها و مسافت هایی که در این مسیر طی خواهید کرد:


• 66 کیلومتر از تهران تا گچسر
• 62 کیلومتر از گچسر تا مرزن آباد
• 27 کیلومتر از مرزرن آباد تا چالوس
• 25 کیلومتر از چالوس تا سلمان شهر
• 33 کیلومتر از سلمانشهر تا تنکابن
• 25 کیلومتر از تنکابن تا رامسر
• 43 کیلومتر از رامسر تا رودسر
• 28 کیلومتر از رودسر تا لنگرود
• 15 کیلومتر از لنگرود تا لاهیجان
• 44 کیلومتر از لاهیجان تا رشت

• برخی جاذبه های گردشگری رشت

برای گردشگرانی که فاصله ی تهران تا رشت را طی می کنند، توقف در چهار مکان دیدنی همچون موزه میراث روستایی، امام زاده هاشم، کاروانسرای عباسی و پارک جنگلی سراوان که به هم نزدیک هستند توصیه می گردد.

1. موزه میراث روستایی گیلان

موزه های فضای باز جذاب ترین نوع موزه در دنیا می باشند که در گیلان نیز یکی از این موزه ها وجود دارد و مختص خانه های روستایی گیلان می باشد. که این خانه ها هرکدام از روستاهای مختلف گیلان به این مکان منتقل شده اند. در زمان بازدید از این موزه، راهنمایان برای شما توضیح می دهند که ایده ی برقراری این موزه از کجا بوده و چگونه این خانه ها در مکان های مختلف واچینی و مجدد سرهم شده اند.
همچنین افراد هم زمان با بازدید از خانه ها می توانند لباس محلی پوشیده و عکس های به یادماندنی بگیرند و از مزه غذاهای محلی که در همان جا به وسیله ی زنان بومی پخت می شود، لذت ببرند. برخی اوقات در این مرکز، جشنواره های فرهنگی، تفریحی و آئینی برگزار می شود که بسیار موردتوجه گردشگران قرار می گیرد.

2. امامزاده هاشم رشت

در روستایی در کنار جاده قزوین رشت، آستان مقدس امام زاده هاشم قرار دارد. توقف در این روستا برای مسافران این مسیر می تواند اولین گردش قبل از رسیدن به سایر مکان های گردشگری رشت باشد. سفیدرود و پارک جنگلی سردار جنگل نیز در کنار جاده در دسترس می باشند،کافی است یک جای خوب برای پارک خودرو پیداکرده و از این مکان زیبا لذت ببرید.

کاروانسرای عباسی گیلان

3. کاروانسرای عباسی گیلان

در مسیر تهران تا رشت از سمت قزوین، چهار کیلومتر بعد از امام زاده هاشم در سمت راست، کاروانسرایی وجود دارد که متعلق به عصر صفوی است و به نام کاروانسرای عباسی معروف است. کاروانسرای عباسی در زمان حمله روس ها به پادگان نظامی تبدیل شده بود که به همین دلیل به شدت آسیب دیده بود اما در سال های اخیر آن را تعمیر و مرمت کردند و اکنون به اقامتگاهی زیبا جهت استراحت مسافران و گردشگران تبدیل شده است. همچنین در کنار این اقامتگاه برنامه های تفریحی و فرهنگی مثل اجرای موسیقی و نمایش اجرا می گردد.

4. پارک جنگلی سراوان

استان گیلان جنگل و پارک های جنگلی زیادی دارد، اما برخی از آن ها مثل گیسوم و پارک جنگلی سراوان بیشتر معروف اند. جنگل بکر و دست نخورده در منطقه سروان وجود دارد. این پارک جنگلی باوجود امکانات رفاهی همچون زمین پینت بال، موتورهای چهارچرخ، آلاچیق پذیرای مسافران زیادی است. همچنین جاده میان جنگل و دریاچه ی سروان گردشگران زیادی را به خود جلب می نماید.
قایق سواری روی دریاچه ی پوشیده از سبزه یکی از لذت بخش ترین لحظات مسافرت را برای گردشگران رقم می زند. این پارک در روزهای گرم و تعطیلات شلوغ است و ترکیبی از آرامش، هیجان و تماشای طبیعت وحشی را به نمایش می گذارد.

دیدگاه شما

فرمول: 48 - 8
02149934