هزینه اجاره خودرو چقدر است؟ چه عواملی بر این قیمت تاثیر دارد؟


امروزه در سرتاسر جهان افراد به دلایل مختلف خودرویی را اجاره می کنند. گاهی برای سفر، گاهی برای مراسمات، گاهی برای تفریح. فرقی ندارد چه کاربردی از خودرو مد نظر شماست. ما اینجا هستیم تا عوامل موثر بر تعیین هزینه ی اجاره خودرو را بررسی کنیم.
متغیرهای زیادی در تعیین قیمت اجاره خودرو موثر است؛ از قیمت دلار گرفته تا هزینه بیمه خودرو. شاید این متغیرها سبب شود تفاوت چشمگیری میان قیمت ارائه شده از سوی شرکت های مختلف وجود داشته باشد. به راستی چگونه می توان قیمت نهایی را تعیین کرد؟ بیایید ابتدا به بررسی بخشی از این متغیرها بپردازیم.

زمان رزرو خودرو

رزرو خودرو چند ماه قبل از تحویل می تواند رقم اجاره را کاهش دهد. با این حساب اگر روز قبل از اجاره خودرو رزرو را انجام دهید پول بیشتری باید بپردازید. پیشنهاد ما برای رزرو مدت زمان بین 1 تا 3 ماه پی شاز تحویل خودرو است.

روزهای اجاره خودرو

براساس تاریخ و زمان درخواست شما، هزینه ی اجاره خودرو متغیر خواهد بود. معمولا اواسط هفته که مسافران تجاری در شهر حضور دارند رقم اجاره کمی بالاتر است. این اتفاق در تعطیلات رسمی از قبیل عید نوروز هم رخ می دهد. در واقع زمان اجاره خودرو و هزینه آن به هم مرتبط هستند و دلیل آن میزان تقاضای مشتریان است.
اگر شما هم قصد اجاره خودرو را برای تعطیلات نوروز یا مراسمات چند ماه آینده خود دارید حتما از امروز اقدام کنید.

هزینه اجاره خودرو

محل اجاره خودرو در هزینه موثر است

شاید در نگاه اول محل دفتر کار شرکت اجاره خودرو اهمیتی نداشته باشد اما این طور نیست. مثلا هزینه اجاره خودرو در دفاتر فرودگاهی کمی بالاتر از دفاتر سطح شهر است چرا که بخشی از درآمد این دفاتر به فرودگاه پرداخت می شود. شاید بهترین کار برای اجاره خودرو در شهر مقصد این باشد که ابتدا با تاکسی به شهر بیایید بعد اقدام به اجاره خودرو کنید.
با این حساب بهتر است پیش از اجاره خودرو از چند شرکت معتبر استعلام بگیرید یا از شرکت های معروف اقدام به اجاره خودرو کنید. البته برخی شرکت ها از قبیل کافه رنت به شما تضمین می دهد بهترین هزینه را در قبال خودروی درخواستی شما، دریافت کند.

نحوه تحویل خودرو

تحویل دادن ماشین خود در مکانی متفاوت از مکانی که آن را تحویل گرفته اید، احتمالاً برای شما هزینه اضافی خواهد داشت. با این حساب اگر قصد سفر به شهر دیگری را دارید پیشنهاد می کنیم از شهر مقصد خودرو اجاره کنید.
برخی افراد فکر می کنند هزینه ی اجاره خودرو در تهران از سایر شهرها بیشتر است اما به هیچ وجه این طور نیست. شما با خیال راحت به اجاره خودرو در شهر مقصد بپردازید.

چقدر رانندگی می کنید

مدت زمان اجاره خودرو باعث می شود تخفیفی شامل حالتان بشود. مثلا اگر به جای 3 روز، 7 روز رزرو انجا دهیدتخفیف بیشتری شامل حالتان می شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم به جای اجاره چند روز، به صورت هفتگی اجاره خودرو انجام دهید.

تحویل خودرو

نوع خودرو

هر سرویس اجاره اتومبیل روش متفاوتی برای طبقه بندی وسایل نقلیه اجاره ای خود دارد، اما می توانید مطمئن باشید که هر چه وسیله نقلیه جذاب تر و بزرگتر باشد، هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد. یک وسیله نقلیه اقتصادی، یک ماشین نسبتاً کوچک که معمولاً بسیار کم مصرف است. این تیپ وسایل نقلیه تقریباً همیشه، ارزان ترین گزینه برای اجاره است. یک ماشین اسپرت فانتزی ممکن است حتی تا 50% درصد بیشتر هزینه داشته باشد.

میزان سوخت نهایی

نکته ای که در اجاره خودرو اهمیت زیادی دارد، این است که حتما زمان عودت خودرو به اندازه روز اول سوخت در ماشین باشد. شرکت های اجاره خودرو در صورتیکه سوخت کافی در خودرو نباشد جزیمه ای را تعیین می کنند. علت جریمه این است که آن ها باید یک کارمند را به پمپ بنزین بفرستند و زمانی را تلف کنند که خودرو می تواند مججدا اجاره داده شود. حواستان باشد که حین تحویل خودرو سوخت گیری کنید.

میزان مصرف سوخت

خلافی:

یکی از نکاتی که باید حین اجاره خودرو به آن توجه کنید این است که کلیه جریمه ها بر عهده شما خواهد بود. پس مراقب قوانین راهنمایی و رانندگی باشید.

طرح ترافیک:

چنانچه خودروی اجاره شده در ساعات تحت اجاره وارد محدوده ی طرح ترافیک شود، فرد اجاره کننده ملزم به رزرو و یا پرداخت جریمه طرح ترافیک است. با این حساب هزینه ی اجاره خودرو بیشتر از حالت عادی خواهد شد. بنابراین حتما مسیرهای حرکتی خود را از قبل مشخص کنید.

خسارت های وارده بر خودرو

در اجاره خودروی با راننده، تمامی مسئولیت های خودرو بر عهده ی راننده است، اما در حالت بدون راننده، اگر آسیبی به خودرو وارد شود، فرد اجاره کننده ملزم به پرداخت خسارت وارد شده به خودرو است.(شما می توانید برای آسودگی خیال بیشتر و احساس امنیت بالاتر از بیمه های طلایی و الماس استفاده کنید.) این خسارات بسته به نوع خودرو تغییر می کند.

محدوده طرح ترافیک

هزینه های جانبی

یکی از عوامل موثر بر هزینه ی اجاره خودرو چه در تهران چه شهرستان هزینه های جانبی اجاره است؛ مثلا هزینه بیمه. البته باید به این نکته اشاره کرد که هزینه های بیمه به هیچ وجه اضافی نیست و یکی از ملزمات اجاره خودرو است. مثلا فکر کنید خودرویی 2 میلیاردی را اجاره کرده اید. حال با کوچکترین تصادف یا خسارت شما متحمل ضرری شاید جبران ناپذیر خواهید شد. بنابراین چند صد تومان هزینه بیمه را به هیچ وجه از سر باز نکنید.

بیمه ماشین اجاره ای به چه صورت است؟

آخرین عامل موثر در تغییر هزینه، بیمه است. شرکت های اجاره خودرو از طرف بیمه های مختلف طرح هایی را به شما معرفی می کنند. مثلا شرکت کافه رنت هنگام اجاره خودرو برای شما چند طرح را چیشنهاد می دهد که بتوانید مناسب ترین را انتخاب کنید. به تبع هزینه ی اجاره خودروی شما متناسب با هزینه بیمه انتخابی تغییر خواهد کرد.

حال که با معیارهای مختلف تغییر قیمت آشنا شدیم زمان آن است که در مورد اجاره خودروهای خاص و لاکچری صحبت کنیم و گریزی به شرایط اجاره خودروهای داخلی بزنیم.

اجاره خودرو لوکس در تهران

یکی از امکانات و پیشنهادات کافه رنت به شما اجاره ی ماشین های لوکس برای مراسمات است. شما می توانید با کمترین هزینه و در کمترین زمان بهترین ماشین های جهان را سوار شوید. هزینه ی اجاره خودرو های لوکس بسته به مدل خودرو متفاوت است اما ما به شما ضمانت می دهیم بهترین قیمت را در کنار بهترین خدمات پشتیبانی از سوی ما ارائه خواهد شد.

اجاره خودرو لوکس در تهران

قیمت اجاره ماشین در تهران

همچنین که قبلا ذکر شد قیمت اجاره ماشین در تهران با سایر شهرها تفاوتی ندارد. یعنی شما در هرجای ایران که باشید می توانید با شرایط قیمت اجاره ماشین در تهران نسبت به رزرو آن اقدام کنید. این قیمت منصفانه ترین و مناسب ترین قیمت محاسبه شده در بین شرکت های اجاره خودرو است. علاوه بر هزینه منصفانه گستردگی طرح ها، بیمه ها، جشنواره و... که کافه رنت ارائه می کند دست شما را در انتخاب باز می گذارد.

اجاره ماشین در تهران بدون راننده

شما هم چنین می توانید نسبت به رزرو اجاره ماشین در تهران بدون راننده نیز اقدام کنید. اما در نظر داشته باشید که در هنگام اجاره ماشین در تهران بدون راننده مسئولیت تمام ماشین برعهده شما است. خواهشمندیم که از آن مانند ماشین خود مراقیت کنید چراکه مسئولیت هر اتفاقی که برای ماشین بیافتد با شما خواهد بود.

اجاره خودرو ایرانی

اجاره خودرو ایرانی در تهران توسط کافه رنت

کافه رنت شرایطی را مهیا کرده است که شما بتوانید نسیت به رزرو اجاره خودرو ایرانی در تهران نیز اقدام کنید. همراهان عزیز تهرانی و سرتاسر ایران می توانند به راحتی خودروی ایرانی را اجاره کنید. تفاوتی ندارد چه خودرویی مد نظر است ما آن را برای شما فراهم می کنیم.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اجاره

شما برای اجاره خودرو باید مدارک شناسایی معتبری را به شرکت ها ارائه کنید. این مدارک در اکثر شرکت ها یکسان است. کافه رنت به عنوان یکی از معتبر ترین شرکت های اجاره خودرو مدارک زیر را نیاز دارد.


• شرایط سنی: داشتن حداقل 20 سال سن
• گواهینامه رانندگی: داشتن گواهی نامه رانندگی با حداقل 6 ماه اعتبار زمانی
• مدرک شناسایی: ارائه ی کارت ملی
• ارائه مدرک شغلی: گواهی معتبر اشتغال به کار و یا محل سکونت
• ضمانت نامه: ارائه یک فقره چک یا سفته به مبلغ ارزش خودرو
• ودیعه نقدی: پرداخت مبلغی مشخص به عنوان ودیعه

نکات مهم:


1. تمامی مدارک باید به نام شخص اجاره کننده باشند.


2. ودیعه نقدی برای هر خودرو متغییر است.(این مبلغ در هنگام عودت خودرو بازگرداننده می شود)


برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و مدارک کافه رنت برای گزینه های دیگر از جمله ماشین عروس و توریست و غیره به سایت ما مراجعه کنید.

هزینه اجاره خودرو چقدر است

کلام پایانی

بر اساس آنچه گفته شد پیشنهاد می کنیم ابتدا نوع خودرویی که نیاز دارید را انتخاب کنید. سپس زمان حدودی مد نظرتان را تعیین کنید و از قبل رزرو را انجام دهید تا هزینه ی اجاره خودرو کمتر شود. شما همچنین می توانید از جشنواره های مختلف شرکت ها استفاده کنید. در نهایت پیشنهاد می کنیم حتما بیمه خودرو را جدی بگیرید. امیدواریم بهترین تجربه را به کمک ماشین های ما کسب کنید.

دیدگاه شما

فرمول: 30 - 12
02149934