بهترین ماشین های اجاره ای برای مسافرت

بهترین ماشین های اجاره ای برای مسافرت

در کشور ما، تقریبا همه ی افراد در هنگام خرید اتومبیل، نیم نگاهی به سفر دارند و خودروی مورد نظرشان را در جاده ی های پیچ در چیپ بین شهری تصور می کنند و معمولا برای بیان راحتیِ یک خودرو از اصطلاح "ماشین جاده" استفاده می کنند.

داشتن بهترین خودروی مناسب سفر برای شیفتگان گشت وگذار و مسافرت جاده ای یک دغدغه همیشگی بوده است. زمانی که حرف از مسافرت با خودروی شخصی به میان آید، اهمیت زیادی دارد که خودروی مورد نظر شما گزینه ی راحت و مناسبی برای سفر های جاده ای باشد. در این مقاله از ویژگی های مناسب ترین ماشین ایرانی و خارجی برای مسافرت نام می بریم که شما خود ماشین موردنظر مسافرت تان را بیابید.

ویژگی های خودروهای مناسب سفر

شرط اول برای داشتن یک سفر جاده ای بی نقص، داشتن یک ماشین خوب و به قول راننده ها "ماشینِ جاده" است. به گفته یکی از گردشگران فعال در سفر جاده ای، یک خودروی راحت و خوب می تواند همسفر بد را هم با شما همراه کند.


برای اینکه بتوان یک خودرو را ماشین مناسب سفر دانست باید چند نکته در مورد آن خودرو بررسی شود. در ادامه به مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های یک خودروی مناسب مسیرهای بین شهری و مسافرت اشاره می کنیم. در نهایت با بررسی تمام این موارد لیستی از بهترین خودروها را برای مسافرت ارائه می نماییم.

1. ایمنی

ایمنی خودرو اجاره ای

ماشینی برای مسافرت مناسب است که در وهله ی اول دارای امنیت مناسب باشد. با توجه آمار رسمی که از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی منتشر شده است، نقش کیفیت خودروها در بروز تصافات بیش از 40 درصد بوده است. اما خودروی امن باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ برای تعیین درجه امنیت خودروها استاندارهای مهمی وجود دارد که در تست های مختلفی مشخص می شود و مهمترین این تست ها، آزمایش تصادف می باشد که در آن با وقوع یک تصادف ساختگی، شدت آسیب دیدن خودرو و آدمک های انسان نمای داخل خودرو بررسی می شود. در بحث امنیت خودرو عواملی همچون ترمز مطلوب، ایرودینامیک مناسب، دید مناسب و ایربگ های ضربه گیر بسیار موثرند. به طور کلی ماشین هایی که وزن بالا، سیستم ترمز قوی، سیستم تعلیق مناسب و آپشن های ایمنی مانند سیستم کنترل پایداری دارند، از نظر ایمنی بهترین ماشین برای مسافرت محسوب می شوند.

2. راحتی صندلی ها

راحتی صندلی ها

دومین نکته برای انتخاب ماشین مناسب برای سفر، میزان راحتی آن می باشد. میزان راحتی یک خودرو به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد اما صندلی مناسب و راحت، زاویه مناسب فرمان، سیستم تعویض دنده نرم و مناسب، امکان کنترل عوامل مختلف ماشین توسط راننده، سیستم تهویه مطبوع، سیستم صوتی مناسب و وجود مکان یاب و نقشه در خودرو را می توان جز فاکتورهای اولیه ی راحتیِ یک ماشین به حساب آورد.

هنگامی که شما قصد دارید مسافتی طولانی را در داخل ماشین سپری کنید اهمیت زیادی دارد که صندلی ها و فضای سرنشینان به اندازه کافی راحت باشد. اجاره پژو 206 و پراید هاچ بک، بدلیل صندلی های عقب بسیار کم جایی دارند و به هیچ وجه مناسب مسافرت بیش از دو نفر نیستند. راحتی صندلی ها یکی از مهم ترین ویژگی های یک ماشین مناسب سفر به حساب می آید که دنا، سمند و پژو پارس از این نظر بهترین ماشین های ایرانی به حساب می آیند. اگر به طور خلاصه بخواهیم بگوییم ماشین های شاسی بلند و کراس آور از لحاظ راحتی صندلی ها، بهترین گزینه و ماشین های هاچ بک ضعیف ترین انتخاب ها به حساب می آیند.

3. مصرف سوخت

مصرف سوخت

یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب بهترین ماشین برای مسافرت هزینه های یک ماشین می باشد که ابتدایی ترین مسئله در بحث هزینه ی خودرو، میزان مصرف سوخت می باشد. با توجه به مسافت بالایی که در طول سفر طی می شود، حجم بنزین مصرف شده بسیار بالا می رود و با توجه به قیمت بالای بنزین در این روزها، خودرویی که مصرف سوخت پایین تری داشته باشد، می تواند هزینه های سفرتان کاهش دهد. برای داشتن سفری لذت بخش و بدون دغدغه بهتر است چک لیست بازرسی خودرو پیش از سفر را در اینجا مطالعه کنید.

در بین ماشین های ایرانی، موتور TU5 یکی از بهترین گزینه ها از نظر مصرف سوخت به حساب می آید. پس از این نظر در بین ماشین های ایرانی بهترین ماشین برای مسافرت آنهایی هستند که از موتور TU5 استفاده می کنند. در بین ماشین های وارداتی و مونتاژ معمولاً شاهد ماشین های کم مصرف و کاملاً بهینه ای هستیم که می توان گفت تقریباً در مورد تمام آنها ویژگی مصرف سوخت بهینه رعایت شده است. ماشین های هیبریدی بهترین انتخاب از لحاظ هزینه سوخت می باشند.

4. سیستم سرمایش و گرمایش

با توجه به اینکه در مسافرت ها زمان زیادی را در خودرو سپری می کنید، گرما و سرما قطعاً شما را آزرده خاطر خواهد کرد. به همین دلیل لازم است ماشین شما سیستم سرمایش و گرمایش مناسبی داشته باشد تا در مسیرهای بین جاده ای هوای نامناسب شما را اذیت نکند. ماشین هایی که برای سرنشین های عقب دریچه تهویه جداگانه داشته باشند جز بهترین خودروها برای مسافرت به حساب می آیند. البته در بعضی از ماشین های داخلی مانند سمند دریچه های سرنشینان عقب عملاً کاربرد خاصی ندارند و به هیچ وجه باد مطلوب و قابل قبولی از آنها نمی آید.

5. فضای کافی صندوق عقب

زمانی که شما می خواهید از خودرو برای مسافرت استفاده کنید لازم است فضای مناسبی برای قرار دادن وسایل داشته باشید. چرا که معمولاً افرادی که با ماشین به مسافرت می روند، وسایل زیادی همراه خود دارند. ماشین های هاچ بک از این لحاظ به هیچ وجه انتخاب های مناسبی برای سفر به حساب نمی آیند. بعضی از ماشین های صندوقدار نیز به دلیل طراحی خاصی که دارند فضای بار چندان مناسبی ارائه نمی کنند. پس اگر از ماشینتان به وفور برای سفرهای خارج شهری استفاده می کنید هنگام خرید خودرو به حجم صندوق عقب آن نیز توجه داشته باشید.

استفاده از ماشین اجاره ای در سفر چه مزایایی دارد؟

پرواضح است که بیشتر از نیمی از افرادی که اهل سفر و گردشگری هستند، استفاده از ماشین شخصی را به دیگر وسایل نقلیه سفری مانند: هواپیما، اتوبوس و قطار ترجیح می دهند. اما چرا سفر با ماشین شخصی اینقدر پر طرفدار است؟

1. مدیریت سفر

یکی از بزرگترین مزایای سفر با ماشین شخصی، راحتی بیشتر و داشتن ابتکار عمل است. اینکه در هرجایی که دوست داشته باشید توقف کنید، رستوران مورد نظر بین راهی تان را خودتان انتخاب کنید و زمان استراحت، رانندگی و اقامت توسط شما و همراهانتان مشخص شود.

2. لذت بردن از مسیر

حتما این جمله معروف را شنیده اید که "نیمی از لذت سفر به راه آن است" و در طی مسیر سفرها معمولا جاذبه های جالب و هیجان انگیزی وجود دارند که اگر با ماشین شخصی سفر کرده باشید، می توانید به راحتی در تک تک این مناطق توقف کنید و از ثبت عکس های یادگاری لذت ببرید. اگر ماشین شخصی ندارید اما راحتی و آسایش در سفر برایتان اهمیت دارد می توانید با اجاره ی خودروی مورد نظرتان، سفری با کیفیت را برای خود رقم بزنید برای اجاره خودروی آسان به سایت کافه رنت مراجعه فرمایید.

3. هزینه کمتر، راحتی بیشتر

تاکسی در شهر

جاذبه های توریستی که در هر شهر وجود دارند، معمولا دارای فواصلی نسبتا زیادی می باشند و شما برای بازدید از همه ی این مناطق، نیاز به استفاده از تاکسی ها، وسایل نقلیه عمومی و ماشین های شخصی دربستی دارید و این موضوع بر همگان روشن است که این جابجایی ها علاوه بر گرفتن بخش زیادی از انرژی شما، هزینه بالایی نیز به همراه دارند. اما اگر با ماشین شخصی سفر خود را طی کرده باشید، دیگر نیازی به داشتن این دغدغه ها نیست، تنها کافیست باک ماشین تان را پر از بنزین نموده و مقصد خود را روی نقشه مشخص کنید. اگر از رانندگی در جاده لذت می برید، پیشنهاد می کنیم مطلب زیباترین جاده های ایران برای سفر با ماشین شخصی را حتما مطالعه کنید.

خودروهای اجاره ای خارجی برای مسافرت

1. تویوتا لندکروز

لندکروز مسافرتی ترین خودرویی است که می توانید آن را اجاره کنید، لندکروز در دو مدل سپر کوتاه و سپر بلند در بازار موجود است و افراد بنا به سلیقه خود می توانند هر یک از این دو مدل را اجاره کنند. به طور کلی می توان گفت لندکروز سپر بلند در مقایسه با لندکروز سپر کوتاه محبوبیت بیشتری دارد. موتور این خودرو بهینه شده است، در نتیجه مصرف سوخت آن مناسب می باشد. گیربکس این خودرو اتوماتیک بوده و سه دوربین جانبی نیز دارد. موارد گفته شده در کنار سایر تجهیزات و امکانات آن سبب شده تا رانندگی با لندکروز بسیار آسان باشد. فضای داخلی جادار و امکانات رفاهی این خودرو سبب شده تا یکی از گزینه های اجاره شاسی بلند باشد.

لندکروزهای داخل کشور همگی مدل 2010 می باشند اما یکی از تمایزهای لندکروزهای شرکت اجاره خودرو کافه رنت، داشتن لندکروز های ریدیزاین شده و فیس 2020 است. همانطور که در عکس مشاهده می کنید، فیس جدید این خودرو، فوق العاده زیبا و مخوف است و می توانید برای اجاره تویوتا لندکروز از امکان رزرو آنلاین یا رزرو سریع استفاده کنید و یا برای اطلاع از موجودی خودرو با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

2. هیوندا سانتافه

یکی دیگر از مدل خودروهایی که می توان گفت برای مسافرت مناسب است، سانتافه می باشد. یک خودرو اجاره ای مناسب سفر است که شرکت سازنده برای طراحی آن از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا صنعت خودرو سازی استفاده کرده است. فضای داخلی این خودرو بسیار زیبا و راحت طراحی شده است. علاوه بر این توجه و دقت در طراحی فضای بیرونی سانتافه سبب شده تا سرنشینان این خودرو راحت باشند. از جمله خصوصیات فنی می توان به گیربوکس اتوماتیک آن اشاره کرد که رانندگی را آسان کرده است. شاسی بلند است و ظرفیت آن هم برای 5 نفر مناسب است. تعداد سیلندرهای آن هم 6 عدد می باشد و قدرت گشتاور بسیار مناسبی دارد. برای اجاره سانتافه کافیست به صفحه این خودرو وارد شوید.

3. نیسان جوک

یکی از خودروهای مناسب برای سفر هاای خانوادگی و مجردی مناسب می باشد نیسان جوک اسکای پک است. نوع بدنه این خودرو شاسی بلند محسوب می شود. گیربکس آن اتوماتیک بوده، پس رانندگی با آن بسیار آسان است و برای شما خستگی به همراه ندارد. نیسان جوک 4 سیلندر بوده و ظرفیت آن 5 نفر است. طراحی این خودرو بسیار شیک و منحصر به فرد بوده. فضای داخلی آن راحت و نرم هست. به طور کلی اتوماتیک بودن این خودرو در کنار راحتی آن سبب می شود تا سفر با آن یک تجربه لذت بخش برای شما باشد.

4. لکسوس RX350

لکسوس RX350

اجاره لکسوس آر ایکس 350 از آنجایی پرطرفدار است که به موتور قدرتمند 3500 سی سی 6 سیلندر مجهز است و توانایی تولید 275 اسب بخار دارد. بدین ترتیب یکی از سریع ترین کراس اوورهای داخل کشور می باشد. این خودرو دقت بالایی در زمینه تعویض گیربکس دارد که در مسیرهای متفاوت، آرامش سرنشینان به بهترین شکل ممکن حفظ می شود. کراس اوور ژاپنی RX350 یکی از آپشنال ترین شاسی بلندهای زمان خود است و امکانات رفاهی آن، رانندگی و سفر کردن با این خودرو را لذت بخش می نماید.

Rx350 در اجاره خودرو، طرفداران زیادی دارد. سقف پاناروما، مانیتور عقب و جلو، گرم و سرد کن صندلی هایی با تنظیمات 10 حالته و سیستم تهویه اتوماتیک تنها بخشی از امکانات رفاهی این خودرو می باشند. کروز کنترل هوشمند به کار برده شده در این ماشین ژاپنی، نه تنها سرعت را کنترل می کند، بلکه قابلیت حفظ فاصله با خودروهای جلویی را دارد. لکسوس آر ایکس 350 از لوکس ترین و کم استهلاک ترین خودروهای اجاره ای مناسب سفر است که می توانید از کافه رنت نسبت به اجاره آن اقدام کنید.

5. کیا سراتو

سراتو یکی از خودروهای میان رده ی وارداتی است که با توجه به اتوماتیک بودن و موتور 2 لیتری، سواری بسیار خوبی را به رانندگان خود هدیه می دهد. سیستم پخش با کیفیت، استارت بدون سوییچ، صندلی های راحت و سیستم کشش پایداری از جمله امکاناتی هستند که سرنشیان از نشستن در این خودرو احساس رضایت می نمایند. اما یکی از بزرگترین مزایایی که اجاره سراتو را پرطرفدار کرده است، مصرف پایین این خودرو و همچنین قیمت اجاره ی پایینتر نسبت به دیگر خودروهای وارداتی است.

خودروهای داخلی مناسب سفر

خودروهای داخلی مناسب سفر

در بین خودروهای تولید داخل، چندین ماشین وجود دارند که از کیفیت بالاتری نسبت به دیگر خودروها برخوردارند و برای سفر مناسب می باشند.

1. دنا پلاس

دنا پلاس

شرکت ایران خودرو از جدیدترین استانداردها و تجهیزات روز دنیا برای ارتقای ایمنی دنا پلاس استفاده کرده و سطح کیفی این خودرو را به حد مطلوبی رسانده است. این خودرو در مقایسه با دنای معمولی به کیسه های هوای جانبی مجهز شده و چهار ایربگ دارد. ترمزهای هرچهار چرخ این خودرو از نوع دیسکی می باشند و عملکرد بسیار خوبی در فرآیند ترمز گیری دارند.

2. سمند LX

سمند LX

این خودرو که نسخه ی پیشرفته خودروی سمند می باشد دارای ترمز های دیسکی مطمئنی است و کیسه هوای ایمنی برای راننده و سرنشین دارد. سمند LX از بدنه ی بسیار محکمی برخورد دار است، به همین دلیل است که ما اجاره سمند برای سفر را مناسب می دانیم.

3. تندر90 (L90)

تندر90 (L90)

تندر 90 از سیستم موتوری و گیربکسی با کیفیتی برخوردار است و تجهیزات ایمنی قابل قبولی دارد. این خودرو دارای استحکام بدنه ی مطلوبی میباشد . از دیگر نکات مثبتی که میتوان نام برد ، داشتن صندوق عقب بزرگ و جا دار است همچنین تندر 90 با توجه به داشتن ارتفاع بالاتر از دیگر خودروهای ایرانی، برای عبور از مسیرهای با پستی و بلندی و خاکی عملکرد بسیار بهتری دارد. این خودرو همچنین امکان نمایش مصرف سوخت به صورت آنلاین را دارد که می توانید هزینه های سفر را بهتر مدیریت کنید. اگر تمایل به اجاره L90 برای سفر خود دارید، می توانید با کلیک بر روی لینک اطلاعات کامل درباره ی شرایط و قیمت اجاره ال 90 بدست آورید.

4. پژو 206 SD

پژو 206 SD

از خصوصیات بارز پژو 206 اس دی میتوان به کیفیت کمک فنر، سیستم تعویض دنده و حرکت فرمان نرم اشره کرد . که رانندگی با آن را آسان می سازد. فضای داخلی این خودرو نسبت به 206 معمولی بزرگتر است و با توجه مصرف سوخت پایین، ماشین مناسبی برای سفر می باشد. اگر می خواهید 206 صندوقدار را با مناسبترین قیمت ممکن اجاره کنید می توانید در سایت کافه رنت از قیمت و شرایط اجاره آن مطلع شوید.

دیدگاه شما

فرمول: 42 + 18
whatsapp robot cafeerent whatsapp robot cafeerent
02149934