اجاره خودرو بدون راننده در شهرهای بزرگ چه مزیتی دارد؟

اجاره خودرو بدون راننده
امروزه با توجه به این که شرایط اقتصادی کشور زیاد مناسب نیست و درآمدها فقط می تواند کفاف خورد و خوراک اعضای خانواده را بدهد، پس انداز کردن پول برای خرید ماشین مخصوصا برای افرادی که تا کنون ماشین نداشته اند، کاری بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود.
در این هنگام یکی از روش هایی که می توانید با استفاده از آن خانواده خود را با ماشین به مسافرت ببرید، اجاره کردن ماشین است. در این مقاله سعی شده است که مزایا و معایب اجاره خودرو بررسی شود تا شما بتوانید با دیدی روشن، خودروی مناسب را اجاره کنید.

تاثیر اجاره خودرو بدون راننده در کلان شهرها

مطمئنا تا کنون شنیده اید که می گویند فلان شهر در وضعیت قرمز از نظر آلودگی هوا قرار گرفته است. یکی از اصلی ترین عواملی که باعث می شود یک شهر در این وضعیت قرار بگیرد، دود اتومبیل های سواری و باری و دود کارخانه ها است. حتی در بعضی از مواقع، این شرایط به حدی بحرانی می شود که ادارات و مراکز آموزشی را به تعطیلی می کشاند.
در دنیای مدرن، الگوها و شیوه های زندگی سالم، مختص به یک شهر یا کشور نیست و اکثر کشورها با توجه به جمعیت و نیاز خود، می توانند از آن استفاده کنند. البته این نکته خالی از لطف نیست که بدانید استفاده از این متدها، در کلان شهرها بیشتر از شهرهای کوچک کاربرد دارد. به همین خاطر،در ادامه مقاله روش هایی پیشنهاد شده است که علاوه بر رعایت طرح های ترافیکی، بتواند پاسخ گوی این پرسش باشد.

اجاره خودرو بدون راننده برای سهولت انجام کارها

در موارد بسیار زیادی، اجاره خودروی بدون راننده در کلان شهرهایی مثل مشهد و تهران، می توانند باعث کاهش و پایان مشکلات عمده ای شود. فرض کنید با ماشین به یک کلان شهر سفر کرده اید. به جای اینکه در ترافیک سنگین با ماشین خود به دام بیافتید و هزینه زیادی را برای بنزین و استهلاک آن بپردازید، می توانستید برای مدت زمانی معین ماشینی را اجاره کنید و از مسیرهای مناسبی برای رسیدن به مقصدتان استفاده کنید. در این صورت دیگر نگران استهلاک و از کار افتادگی ماشینتان نیستید و به راحتی می توانید از سفرتان لذت ببرید.
از دیگر مزایایی که اجاره خودروی بدون راننده دارد این است که می توانید با پولی کم، یک ماشین مدل بالا اجاره کنید و از آن در مجالس و عروسی ها و میهمانی ها استفاده کنید ( بدون آن که کسی متوجه شود شما مالک اصلی آن ماشین نیستید) و از رانندگی با آن در کنار آشنایانتان، احساس غرور کنید.
اجاره خودرو بنز بدون راننده

یکی از شرایطی که می تواند بر قیمت اجاره خودرو اثر بگذارد، مدل آن خودرو است. قطعا اجاره کردن یک فورد موستانگ، هزینه بیشتری نسبت به اجاره یک پژو پارس برای شما خواهد داشت. علاوه بر این موارد، هنگام اجاره خودرو باید نیازهایتان را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر دو نفره به مسافرت می روید، اجاره کردن یک ون، کمی غیر عقلانی است یا اگر گروهی سفر می کنید، به ماشین هایی نیاز پیدا می کنید که ضرفیت 7 نفر به بالا دارند و از قدرت مناسبی نیز برخوردارند؛ زیرا جا به جا کردن وسایل یک گروه، نیاز به قدرت موتور بالایی دارد.

مزیت اجاره بدون راننده برای مدیران

اگر شما مدیر یک مجموعه اجاره خودرو باشید، اجاره دادن خودرو بدون راننده برای شما نیز سودهایی را به همراه دارد؛ یکی از مهم ترین آن ها عدم پرداخت حقوق برای راننده است و پولی که از کارفرما می گیرید، بدون هیچ کم وکسری به حساب شرکت واریز می شود.

اجاره خودرو بدون راننده در دیگر شهرها

تا اینجا در مورد مزایای اجاره خودرو در کلان شهرها صحبت کردیم. اکنون نوبت آن است که مزیت های آن را در شهرهای کوچک بررسی کنیم. در شهرهای کوچک، معمولا هدف از اجاره خودرو در شهرهای کوچک، استفاده از آن ها به عنوان ماشین عروس یا استفاده از آن ها در مجالس و دورهمی ها است. اما علاوه بر موارد فوق، در این شهر ها، ماشین ها برای مسافرت های خانوادگی و دوستانه نیز کاربرد دارند.
این نکته را نیز باید مد نظر داشت که اجاره خودرو با راننده، ممکن اعضای خانواده را معذب کند. به همین خاطر معمولا مردم ماشین های بدون راننده را بیشتر اجاره می کنند. هرچند اجاره ماشین با راننده میزیت هایی مثل سریع تر رسیدن به مقصد را به همراه دارد، اما راحتی و آرامش شما هنگام سفر، حرف اول را می زند.
کنار ساحل

امتیازات مثبتی که اجاره ماشین بدون راننده برای فرد به همراه دارد

بگذارید این مورد را با ذکر مثالی برای شما شفاف سازی کنیم. فرض کنید تا چند شب آینده قرار است عروسی بگیرید و دوست دارید که ماشین عروس ، یک ماشین با کلاس و جذاب باشد. اما پولی برای خریدن چنین ماشینی ندارید؛ زیرا ممکن است ماشین مد نظر شما، چندین میلیارد قیمت داشته باشد. در این هنگام، یکی از زیرکانه ترین کارهایی که می توانید انجام دهید، اجاره کردن خودرو از یک مجموعه معتبر اجاره خودرو است. با این کار، شما می توانید با یک تیر دو نشان بزنید. هم پول زیادی برای خرید ماشین نپرداخته اید و هم شب عروسیتان که یکی از مهم ترین و به یادماندنی ترین شب های زندگیتان است را به بهترین شکل و با ماشین لوکس مد نظرتان به یادها سپرده اید و خاطرات آن را ثبت کرده اید.

معایب اجاره خودرو بدون راننده

حالا که در مورد اجاره خودرو در شهرهای بزرگ و کوچک و مزایای آن صحبت کردیم، نوبت آن است که راجع به معایب آن نیز اطلاعاتی کسب کنید.
از مهم ترین معایبی که این روش اجاره خودرو دارد، میزان مسئولیت پذیر بودن فرد اجاره کننده خودرو است. در صورتی که پس از تحویل خودرو مشکلی پیش بیاید، مسئولیت آن با فرد اجاره کننده خودرو است. به همین خاطر برای این که همه چیز قانونی پیش برود و کسی ضرر نکند، شرکت اجاره دهنده خودرو، کارشناسانی را دارد که خودرو را قبل و بعد از اجاره خودرو بررسی می کنند. در این صورت اگر مشکلی پیش بیاید، طرفین باید طبق گفته کارشناسان عمل کنند.
از دیگر معایبی که این روش دارد، میزان ودیعه ای است که فرد اجاره کننده باید برای اجاره خودرو، آن را به عنوان ضمانت به شرکت اجاره دهنده بدهد. البته بعضی از کمپانی های اجاره دهنده خودرو، سند زمین و یا ملک را نیز به عنوان ضمانت قبول می کنند که اگر مشکلی برای ماشین پیش آمد، بتوانند به لحاظ قانونی اقدام به بازخواست خسارت خود کنند.

چه ماشین هایی را می توان اجاره کرد؟

اجاره خودرو لوکس

کمپانی های بزرگی که در عرصه اجاره خودرو فعالیت می کنند ، تقریبا از بیشتر شرکت های معروف سازنده ماشین های لوکس، آفری برای شما دارند. از این شرکت های معروف می توان به فراری، بنز، بی ام و، لامبورگینی، فورد، استون مارتین و ... اشاره کرد. نکته مثبتی که اجاره خودروهای خارجی برای شما دارد، این است که خیالتان از بابت امنیت آن راحت است؛ زیرا این خودرو از سخت ترین تست ها باید عبور کنند تا مجوز ارائه به بازار برای آن ها صادر شود. پس علاوه بر زیبایی و چشم نوازی، امنیت را می توانید با این ماشین های سوپر لوکس تجربه کنید.
چند سالی است که شرکت های خودرو سازی ایرانی نیز به دنبال رقابت با بازارهای خارجی اند، اما چون استاندارد های لازم را ندارند، نتوانسته اند در این بازارها معروف شوند و به چشم بیایند.
اکنون به لطف گسترش شرکت های گمرکی و اختیاراتی که به آن ها داده شده است، شرکت های ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو، توانسته اند هر مدل ماشینی که دوست دارند را وارد کشور کنند و به مشتریان خود عرضه کنند. البته علاوه بر مدل ماشین، شرکت های اجاره دهنده خودرو به دنبال آپشن های بیشتر نیز هستند. یکی از این آپشن ها، پارک دوبل خودکار است. در ایران، یکی از سخت ترین و طاقت فرساترین کارهایی که برای رانندگان مثل شکنجه می ماند، پارک دوبل در یک خیابان شلوغ و تنگ است. تصور کنید در حال پارک دوبل بین دو ماشین هستید و فضای کافی بین دو ماشین ندارید؛ از طرفی ماشین ها در پست سرتان به طور دائم در حال بوق زدن هستند. همین عامل باعث می شود که تمرکزتان به هم بریزد و گاهی منجر به دعوا و خشونت شود.
عصبانیت هنگام رانندگی

کمپانی های بزرگ ماشین سازی خارجی ، این مشکل را حل کرده اند. آپشنی به خودروهای خود اضافه کرده اند که باعث می شود در کمترین زمان و با بالاترین دقت، پارک خودرو به راحتی انجام شود. بنابراین علاوه زیبایی ظاهری، امنیت و آپشن ها نیز مد نظر کمپانی های اجاره دهنده خودرو برای ارائه آن به مشتری ها قرار می گیرد.

سفری آرام با کافه رنت

حالا که در مورد اجاره خودرو بدون راننده و مزایا و معایب آن آشنا شدید، بهتر است با کافه رنت که یکی از مجموعه های بزرگ در صنعت اجاره خودروهای داخلی و خارجی است، آشنا شوید.
این مجموعه با سال ها تلاش در زمینه اجاره خودرو به مشتری ها با کیفیت مناسب و قیمت پایین، توانسته است رضایت مشتری ها را بیش از پیش کسب کند.
اگر دقت کرده باشید، در اواخر این مقاله در مورد معایب اجاره خودرو بدون راننده صحبت کردیم. یکی از معایب این بود که تمام مسئولیت خودرو از زمانی که فرد خودرو را تحویل می ‎گیرد و تا زمانی که آن را پس می دهد، به عهده شخص اجاره کننده است. این عامل باعث می شود که شخص اجاره کننده استرس بگیرد و اگر ناخواسته مشکلی برای ماشین پیش بیاید، مجبور می شود که پول بسیار زیادی را برای تعمیر ماشین بپردازد. اما این مشکل توسط مجموعه کافه رنت بر طرف شده است. شما می توانید قبل از اجاره خودرو، مبلغ ناچیزی را به عنوان بیمه بپردازید و اگر در حین استفاده شما از ماشین مشکلی برای ماشین پیش بیاید، تمام مسئولیت بر عهده شرکت اجاره دهنده خودرو است. به این صورت می توانید بدون دغدغه از سفر خود درکنار خانواده و دوستانتان لذت ببرید.

دیدگاه شما

فرمول: 36 - 22
02149934