آبشار گیوک کجاست؟

آبشار گیوک کجاست
بیشتر خانواده ها اغلب ترجیح می دهند در فصل های بهار و تابستان که بهترین زمان برای تفریح و گردشگری است و هوا گرم است، به مکان هایی بروند که آب و هوای خنکی دارد. آبشار گیوک یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری شهر بیرجند است. چشم انداز زیبای آبشار در کنار دره ای سرسبز و زیبا چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. این آبشار در کنار سدی به همین نام در روستای گیوک از توابع بیرجند کرمان واقع شده است که در کنار آن می توانید از زیبایی های باغات مسیر پیش روی خود لذت ببرید.
البته آبشار گیوک مجموعه ای از چند آبشار زیبا و چشم نواز است که مرتع ترین آن ها 8 متر است. همسایگی با رشته کوه باقران، کوه های سرسبز و سر به فلک کشیده افیو لیتی و چهره ساده روستای گیوک تمام آن چیزی است که پیش روی خود می بینید. هوای معتدل و خنک اطراف آبشار باعث شده است تا افراد زیادی تمایل داشته باشند حتی برای چند ساعت هم که شده در کنار آن به استراحت و گشت و گذار بپردازند.
نمای روبرو از آبشار گیوک

مسیر دسترسی به آبشار گیوک

برای رسیدن به آبشار گیوک، جاده بیرجند به خوسف را طی کنید تا به شهرک صنعتی برسید. در کنار شهرک، جاده ای فرعی واقع شده است که پس از وارد شدن به آن و گذشتن از روستاهای دهنو، زینی و نوکند سرانجام به روستای گیوک می رسید. این روستای سرسبز و زیبا در بخش جنوب غربی بیرجند واقع شده است. در کنار بازدید و گردش در روستا، می توانید از باغ های زرشک، بادام، عناب، توت، زردآلو و انگور دیدن کنید. پس از گذشتن از روستا و در انتهای مسیر منتهی به آن، به آبشار گیوک می رسید و مشاهده خواهید کرد که آب به چه زیبایی از دل کوه و صخره های آن سرازیر شده است.
اگر اهل کوهنوردی باشید، می توانید به بالای آبشار صعود کنید و در این مسیر از تماشای حوضچه ها و آبشارهای کوچک و بزرگ لذت ببرید. در بخش بالایی آبشار نیز سد گیوک ساخته شده است که بزرگ ترین سد استان کرمان شناخته می شود. در این منطقه سنگ های الترا بازیک فراوانی می بینید که زیبایی منطقه را دو چندان کرده است. برای دسترسی به سد گیوک هم می توانید با پیمودن کوه خود را به بالای آن برسانید و سد را تماشا کنید. همچنین جاده ای که از میان روستا گذشته است، بهترین راه برای رسیدن به سد است که می توانید این مسیر را با خودرو طی کنید.

کلام پایانی

در روزهای گرم تابستان گشت و گذار در شهر و مکان های دیدنی آن هم با یک خودروی لوکس می تواند برای شما و خانواده تان سرگرمی مهیجی باشد. کشور ما جاذبه های دیدنی و گردشگری کم ندارد. اما اگر شما هم جزو کسانی هستید که به فکر اجاره چند روزه خودرو هستید و دوست دارید برای یک سفر یک الی چند روزه خود یک خودرو شیک و سالم اجاره کنید و از گشت و گذار در شهرهای کشور لذت ببرید، کافه رنت این امکان را برای شما فراهم آورده است تا بتوانید با قیمت مناسب خودرو مورد نظر خود را کرایه کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاه شما

فرمول: 45 + 26
whatsapp robot cafeerent whatsapp robot cafeerent
02149934