تاریخچه ایسوزو

تاریخچه ایسوزو

ایسوزو شرکت نام آشنای ژاپنی است که در ساخت خودروهای دیزلی و تجاری، کامیونت های سنگین و سبک و وسایل نقلیه ساختمان و راه فعالیت دارد. این شرکت تا به الان عناوین بسیاری را در زمینه ی ساخت خودروهای تجاری کسب نموده است و در بحث تولید و طراحی خودروهای سواری و وانت نیز حرفی برای گفتن دارد. اگر به مطالعه ی تاریخچه ی پر رمز و راز این شرکت نامی علاقه مند هستید، در ادامه همراه ما باشید.

تاریخچه شرکت ایسوزو

در سال 1916 شرکت گاز توکیو با همکاری شرکت کشتی سازی ایشیکا واجیما(ishikawajima)، شرکت خودروسازی ایشیکیا واجیما را تاسیس نمودند. پس از مدتی شرکت ووزلی موتورز نیر به این مجموعه اضافه شد و سال بعد اولین خودروی مسافربری ژاپنی عرضه شد. در ابتدا این شرکت خودروهای شرکت ووزلی بریتانیایی را به فروش می رساند و پس از مدتی در سال 1922 خودروهای این شرکت را مونتاژ می کرد. سپس در سال 1934 با هماهنگی وزارت صنعت و بازرگانی نام ایسوزو( به معنای 50 زنگ) را که هم نام رودخانه ای در ژاپن است، برای این شرکت انتخاب نمودند. اولین خودرویی که در شرکت ایسوزو ساخته شد هیلمن مینکس نام داشت که در سال 1953 تحت لیسانس شرکت خودروسازی روتس گروپ ساخته شد. سپس در سال 1962 اقدام به طراحی و ساخت ایسوزو بلل نمود و در ادامه خودروی اسپرت ایسوزو 117 کوپه را روانه ی بازار کرد.

در سال 1972، 34 درصد از سهام شرکت ایسوزو تحت مالکیت شرکت جنرال موتور درامد که سرآغاز تحولات عظیم ایسوزو شد. این شرکت در سال 1974 خودروی جیمنی و در اوایل دهه 80 خودروی ایسوزو پیازا را روانه بازار نمود. مشارکت شرکت ایسوزو به همین جا ختم نمی شود و با شرکت های خودروسازی گوناگونی نظیر هوندای، سوبارو و سوزوکی همکاری کرده است. در سال 1997 شرکت جنرال موتورز و ایسوزو اقدام به ساخت شرکتی کردند که قادر است در روز 700 موتور دیزلی برای کامیونت ها را بسازد.

معرفی شرکت ایسوزو

معرفی شرکت ایسوزو

شرکت ایسوزو یک شرکت خودروسازی موفق در ژاپن است که در ساخت انواع خودروی تجاری و دیزلی حرفی برای گفتن دارد. دفتر اصلی این شرکت در توکیو ژاپن قرار دارد و علاوه بر این کارخانه هایی در اندونزی، ترکیه، مالزی، روسیه، هند، چین، تایوان، فیلیپین، بریتانیا و آفریقای جنوبی دارد. محصولات این خودرو محدود به ساخت کامیون ها نمی شود و در زمینه ی طراحی و ساخت اتوبوس، موتورهای دیزلی، وسایل نقلیه ی ساختمان و راه و کامیون های دیزلی نیز حرفه ای عمل می کند. این شرکت تا سال 2009 میلادی 21 دستگاه از محصولات خود را تولید و در بازار جهانی عرضه نموده است. شرکت ژاپنی ایسوزو تا به حال موفقیت های زیادی را در زمینه ی ساخت و طراحی انواع کامیونت های سنگین و سبک، وانت و موتورهای دیزلی از آن خود نموده است. در سال 2012 شرکت ایسوزو با تولید 480889 دستگاه انواع خودرو موفق به کسب رتبه ی 29 از بزرگترین خودروسازی جهان شد.محصولات شرکت ایسوز از دیرباز تا کنون

محصولات شرکت ایسوز از دیرباز تا کنون

این شرکت تا به حال انواع مختلفی از کامیونت های سبک و سنگین، موتور و کامیون های دیزلی، اتوبوس های مختلف، خودروهای کشنده، خودروهای سواری و ساختمان سازی و راه سازی را طراحی و تولید کرده است. در این بین کامیونت هاس سنگین و سبک جایگاه ویژه ای را از آن خود کرده اند. کامیونت 5، 6، 8 و 18 تن ایسوزو مخصوص باربری هستند. T-Next نام کاکیون آئرودینامیک ایسوزو است که در نمایشگاه توکیو عرضه شده است و از طراحی منحصر به فرد و خاصی برخوردار است. ایسوزو به تازگی نسل جدیدی از کامیون ها را در نمایشگاه توکیو معرفی کرده است که FD-SI نام دارد. این خودروی باربری منحصر به فرد با طراحی کاملا متفاوت وارد عرصه ی تکنولوژی در خودروها شده است.نمونه خودرو ایسوزوخودرو ایسوزو پیشرفته

کلام آخر

شرکت ژاپنی ایسوزو با تولید انواع خودروهای سبک و سنگین، موتورهای دیزلی، وانت های باری و اتومبیل های سواری، نیاز هر قشری را فراهم می کند. کامیونت های این شرکت با تناژ مختلف محبوب ترین خودروهای ایسوزو محسوب می شوند اما خودروهای سواری ایسوزو نیز جایگاه خاص خود را در ایران و دیگر کشورهای جهان دارند. کافه رنت مجموعه ای با سابقه ی کاری چندین ساله باکیفیت ترین خودورهای سواری دنیا را با بهترین و به صرفه ترین قیمت ارائه می دهد که نام برند ایسوزو نیز در مجموعه ی خودورهای کافه رنت به چشم می خورد.

دیدگاه شما

فرمول: 38 + 11
whatsapp robot cafeerent whatsapp robot cafeerent
02149934