شرایط اجاره روزانه ون برای رفتن به پیست ها اسکی

خانواده در پیست اسکی

زمستان برای علاقه مندان به اسکی روی یخ فصلی جذاب و پر از خاطره است. دوستداران این ورزش مفرح و هیجان انگیز از هر فرصتی برای رفتن به پیست های اسکی استفاده می کنند.

به همین منظور در تهران و سایر شهرها پیست های اسکی زیادی وجود دارد تا نیاز هواداران این ورزش برطرف شود.

با توجه به اینکه اسکی جزو ورزش هایی است که به صورت دسته جمعی هیجان بیشتری دارد، می توانید با اجاره ون از مجموعه کافه رنت اوقات خوشی را برای خود رقم بزنید.

برترین پیست های اسکی ایران

در ادامه به معرفی برترین پیست های اسکی ایران می پردازیم:

پیست اسکی دیزین

پیست اسکی دیزین

پیست اسکی دیزین یکی از معروف ترین پیست های اسکی ایران و خاورمیانه است که در 70 کیلومتری شمال کرج و در ارتفاعات رشته کوه های البرز واقع شده است.

حتی اگر این پیست را ندیده باشید، احتمالا اسم آن به گوشتان خورده است. دیزین، اولین پیست خاورمیانه محسوب می شود که تاییدیه خود را از طرف فدراسیون جهانی اسکی برای برگزاری مسابقات رسمی گرفته است.

شیب و درازای مسیر، دستگاه های بالابر و امکانات لوکس و رفاهی، این پیست را تبدیل به یکی از بهترین پیست های اسکی ایران کرده است.

پیست اسکی دیزین، به دلیل کامل بودن امکانات رفاهی، به دهکده دیزین معروف شده است. این مجموعه، با داشتن 23 پیست که هر یک، طول و ارتفاع مختلفی متناسب با هر نوع توانایی و مهارت افراد دارد، تبدیل به فضایی منحصربه فرد شده است. این پیست ها شامل موارد زیر است:

 • پیست مبتدی
 • پیست وپیست
 • پیست چمن
 • پیست اسنو پارک
 • پیست یو

علاوه بر پیست های اسکی، دیزین دارای امکاناتی مانند تله کابین، تله سیژ، تله اسکس بشقابی، تله اسکی چرخشی، زمین تنیس، مدرسه اسکی و ... است. همچنین در این پیست چند رستوران وجود دارد که می تواند خیال شما را از غذا راحت کند.

برای رسیدن این پیست، دو مسیر وجود دارد که هرکدام دارای زیبایی های خاصی است. مسیر جاده چالوس و مسیر شمیرانات یا شمشک که مسیر جاده چالوس بهتر و نزدیک تر به استان البرز است.

پیست اسکی شمشک

پیست اسکی شمشک

پیست اسکی شمشک، پس از دیزین بهترین و محبوب ترین پیست از نگاه فدراسیون اسکی است که در 57 کیلومتری شمال شرق تهران قرار دارد. این پیست زیبا، در شهر شمشک، که از توابع روبار قصران در شمیرانات است، واقع شده است.

این مجموعه دارای امکاناتی مانند تله سیژ، تله اسکی بشقابی، تله اسکی چکشی و مدرسه اسکی است. همچنین نورافکن زرد این پیست، امکان اسکی تا پاسی شب را به وجود می آورد.

از دیگر امکانات پیست اسکی شمشک می توان به وجود دو هتل جهانگردی و بوتیک هتل و چند رستوران اشاره کرد که فضای مناسبی را برای ورزشکاران فراهم آورده اند.

برای رسیدن به این پیست، می توانید از مسیر لشکرک- فشم استفاده کنید.

پیست اسکی توچال

پیست اسکی توچال

یکی دیگر از پیست های اسکی پایتخت، توچال است که میان رشته کوه البرز در مناطق شمالی تهران و در ارتفاعات ولنجک واقع شده است. توچال نیز جزو پیست های معروف اسکی تهران است.

امکانات این مجموعه تنها محدود به پیست اسکی نمی شود و دارای امکانات زیادی مانند اسنوموبیل، شبیه ساز وی آر، تله سی یژ چشمه، سورتمه، کیوب کلاب، باشگاه تیراندازی با کمان و... است.

همچنین در این پیست چند هتل و رستوران وجود دارند که می توانند لحظات خوشی را برای شما رقم بزنند.

تنها راه رسیدن به این پیست اسکی، استفاده از تله کابین است. ایستگاهِ 7 تله کابین توچال، دارای دو تله سیژ و یک تله اسکی است که از اواسط آبان تا روزهای آخر خرداد از دوستداران اسکی میزبانی می کند.

برای دسترسی به این مجموعه، باید از مسیر بزرگراه چمران به سمت شمال بروید و به خیابان یمن برسید. در انتهای خیابان ولنجک، ورودی مجموعه توچال را خواهید دید.

پیست اسکی آبعلی

پیست اسکی آبعلی

ممکن است اکثر افراد، آبعلی را با دوغ های گازدار و خنک آن بشناسند؛ اما برای علاقه مندان به اسکی، آبعلی یک پیست اسکی مجهز است که جزو قدیمی ترین پیست های ایران است و قدمتی 60 ساله دارد.

این مجموعه در استان تهران واقع شده و جزو بخش رودهن از توابع شهرستان دماوند محسوب می شود که در جاده هراز و 57 کیلومتری تهران قرار دارد.

این مجموعه دارای امکاناتی مانند تله کابین، تله سیژ و تله اسکی چکشی است. بهترین زمان برای اسکی در این پیست، اواسط دی تا اواخر اسفند است.

تفریحات این مجموعه تنها به فصل زمستان محدود نمی شود و در فصل های دیگر سال نیز می توان به ورزش هایی مانند اسب سواری و تنیس پرداخت.

مسیر دسترسی به این پیست جاده فیروز کوه و جاده هراز یا امامزاده هاشم است.

پیست اسکی دربندسر

پیست اسکی دربندسر

یکی دیگر از بزرگترین پیست های اسکی ایران، دربندسر است که برای هر نوع سلیقه و مهارتی، بخش های مختلفی دارد. این مجموعه در شهر شمشک واقع شده است که در بخش رودبار قطران در شهرستان شمیرانات تهران قرار دارد.

امکانات این پیست شامل تله سیژ، تله اسکی بشقابی، تله کابین و تله اسکی چکشی است. علاوه بر این موارد، دربندسر دارای پیست اسکی شبانه است که به محبوبیت آن در بین طرفدارن افزوده است.

همچنین در این پیست چند رستوران و کافی شاپ وجود دارد که افراد می توانند در آن، بعد از تجربه هیجان انگیز اسکی، یک وعده غذایی باکیفیت و یا یک نوشیدنی گرم میل کنند و تفریح خود را به بهترین شکل، ادامه دهند.

مدرسه اسکی این مجموعه نیز زیر نظر هیئت اسکی تهران به فعالیت می پردازد. اواخر آذر تا اواخر اسفند بهترین زمان برای رفتن به این مجموعه است.

برای رفتن به این پیست باید به سمت شمشک بروید و پس از آن مسیر دسترسی به این مکان مشخص خواهد بود.

پیست اسکی پولادکف

پیست اسکی پولادکف

پس از معرفی پیست های تهران، نوبت به سایر مجموعه های اسکی کشور می رسد. ممکن است اکثر مردم، شیراز را با حافظیه، سعدیه، ارگ کریم خان و... بشناسند و از وجود یک پیست اسکی بزرگ در حوالی شهری با آب و هوای گرمش، بی خبر باشند؛ اما در اطراف شیراز و در شهرستان سپیدان، یک پیست اسکی وجود دارد که پس از دیزین، دومین پیست بزرگ اسکی و جزو محبوب ترین مجموعه های اسکی کشور محسوب می شود.

امکانات این پیست شامل هتل چهار ستاره، زیپ لاین، رستوران، موتور برقی، تله کابین و تله اسکی است. با اینکه پولادکیف یک پیست چهار فصل است، اما فصل های پاییز و زمستان بهترین زمان برای سر زدن به آن است.

برای دسترسی به پیست پولادکیف، از شیراز به سمت سپیدان حرکت کنید، در 15 کیلومتری اردکان و با کمک تابلوهای راهنما، پولادکیف را خواهید دید.

پیست اسکی فریدون شهر

پیست اسکی فریدون شهر

پیست اسکی فریدون شهر در نزدیکی شهر اصفهان واقع شده و جزو مجهزترین و استانداردترین پیست های این استان است. پیست فریدون شهر در 6 کیلومتری غرب فریدونشهر و در ارتفاعات روستای چغیورت واقع شده است.

این مجموعه امکاناتی نظیر دستگاه برف کوب، زیپ لاین، تله سیژ، بالابر بشقابی و... دارد. همچنین این پیست شامل رستوران و پارکینگ و مدرسه اسکی است تا مردم و گردشگران با خیال راحت به این مجموعه بروند. اواخر پاییز و فصل زمستان می تواند زمان مناسبی برای رفتن به این پیست باشد.

برای دسترسی به این پیست باید از سمت فریدون شهر 6 کیلومتر به سمت ارتفاعات روستای چیغورت بروید.

پیست اسکی شیرباد

پیست اسکی شیرباد

پیست اسکی شیرباد از مناطق دیدنی مشهد، طرفداران بیشماری به خود اختصاص داده است. شیرباد بلندترین قله رشته کوه بینالود در استان خراسان محسوب می شود که به بام خراسان نیز معروف است.

این قله در دامنه شمالی به دره دولت آباد چناران و دره نهل زشک و در دامنه جنوبی به روستای بوژان در نزدیکی نیشابور واقع شده است. در دامنه شمال شرقی این قله، پیست اسکی شیرباد قرار دارد.

این پیست شامل سه مسیر اسکی برای افراد مبتدی، متوسط و حرفه ای است که از اواسط آذر تا اواسط فروردین قابل استفاده است.

برای دسترسی به این پیست در مسیر مشهد به سمت چناران حرکت کنید. دوربرگردان گلمکان را دور زده و دو کیلومتر به سمت مشهد برانید. در سمت راست مسیر وارد جاده ای شوید که به دولت آباد و در نهایت پیست اسکی شیرباد منتهی می شود.

اجاره ون برای رفتن به پیست های اسکی

اسکی یکی از ورزش ها و تفریحاتی است که معمولا به صورت دسته جمعی، لذت بیشتری را فراهم می آورد. اگر در تعداد زیاد تصمیم به گردش و تفریح در یک پیست اسکی را دارید، برای دسترسی به مکان مورد نظر، استفاده از ون گزینه مناسبی برای بسیاری محسوب می شود.

خصوصا اگر با خود تجهیزات و ملزومات سفر زیادی به همراه دارید، وجود یک ون جادار و بزرگ، می تواند خیال شما را از جهت مکانی برای قرار دادن و نگهداری وسایل اضافیتان، راحت کند.

شما می توانید از کافه رنت ون اجاره کنید. اجاره این نوع خودرو با راننده یا بدون راننده امکان پذیر است. در ادامه به شرایط اجاره خودرو با راننده و بدون راننده می پردازیم.

شرایط اجاره خودرو با راننده

اگر قصد اجاره ون با راننده را دارید، لازم نیست هیچ سند و مدرک یا وثیقه ای در اختیار کافه رنت قرار دهید و تمامی مسئولیت خودرو بر عهده راننده است.

یکی از مزیت های اجاره با راننده، استراحت در مسیر و لذت بردن از مناظر و اطراف است و لازم نیست خستگی رانندگی را به جان بخرید.

یکی دیگر از مزیت های اجاره ون با راننده این است که راننده مانند یک راهنما به تمام مسیرها مسلط است و دیگر لازم نیست نگران گم شدن در مسیر باشید. همه رانندگان مجموعه، خوش پوش و خوش برخورد و مبادی آداب هستند.

اگر قصد تردد در شهر را دارید، هزینه اجاره خودرو با راننده به صورت ساعتی محاسبه می شود؛ اما در صورتی که قصد اجاره ون برای خارج از شهر را دارید، هزینه اجاره، بر اساس کیلومتر حساب خواهد شد.

ون های زیر از پرطرفدارترین ون های مجموعه برای گردشگران هستند که می توانید در هر ساعت از شبانه روز به رزرو آن بپردازید.

 • ون تویوتا هایس
 • ون هیوندای H350
 • ون مکسوس 780
 • ون دلیکا

امکانات ون های اجاره ای

امکانات خودروهای ون اجاره ای شامل موارد زیر هستند:

 • این خودروها مجهز به WiFi هستند و در طول سفر امکان استفاده از اینترنت برای مسافران وجود دارد.
 • بیمه مسافرتی برای امنیت مسافران در جاده ها
 • سیستم سرمایشی و گرمایشی قوی
 • صندلی های نرم و راحت مانند خودروهای سواری
 • راننده کاربلد و مجرد ( در صورت اجاره ون با راننده)

همچنین این مجموعه دارای ون های لوکس با امکانات بالا برای تشریفات است. این خودروها علاوه بر مجهز بودن، دارای راننده هایی با تسلط به زبان خارجی هستند که مهمانان خارجی احساس راحتی داشته باشند.

شرایط و مدارک اجاره خودرو بدون راننده

شرایط خودرو بدون راننده کمی متفاوت تر است. از زمانی که خودرو را تحویل بگیرید، همه مسئولیت آن بر عهده شما خواهد بود؛ بنابراین لازم است که از آن مانند خودروی خودتان محافظت کنید.

شرایط لازم برای اجاره خودرو به شرح زیر است:

 • شرایط سنی: حداقل 20 سال
 • داشتن گواهینامه رانندگی با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه کارت ملی
 • ارائه مدرک شغلی
 • ضمانت نامه: (چک یا سفته به مبلغ ارزش خودرو)
 • ودیعه نقدی: پرداخت مبلغ مشخص به عنوان ودیعه

همچنین لازم است بدانید که:

 • همه مدارک باید به نام شخص اجاره کننده خودرو باشد.
 • ودیعه نقدی با توجه به خودرو انتخابی متفاوت است.

کافه رنت همراه همیشگی شما

پیست های اسکی، مکان مناسبی برای علاقه مندان به ورزش های زمستانی است. در بسیاری از شهرهای ایران که دارای ارتفاعات هستند، پیست های اسکی مختلفی به وجود آمده اند.

در صورتی که قصد سفر به یکی از این مکان های تفریحی را با جمعی از دوستان یا خانواده دارید، بهترین و به صرفه ترین راه، در اختیار داشتن یک ون بزرگ و مجهز است.

مجموعه کافه رنت، با ارائه خودرهای مختلف اعم از خودرهای آفرودی، ون های مختلف، ماشین های لوکس و اقتصادی، در خدمت شماست.

با مراجعه به سایت کافه رنت، می توانید به راحتی به رزرو خودروی موردنظر خود بپردازید و در صورت داشتن هرگونه سوالی، به صورت آنلاین، یا تلفنی، با تیم پشتیبانی مجموعه در تماس باشید.

دیدگاه شما

فرمول: 32 + 12
02149934