موزه قهوه دبی

موزه قهوه دبی

بدون شک، قهوه، یکی ازمحبوب ترین نوشیدنی ها در دنیا است.

روز، برای برخی افراد، بدون نوشیدن یک فنجان قهوه داغ و تازه، شروع نمی شود.

قهوه، همیشه بخش مهم و بزرگی از فرهنگ عربی بوده است. قهوه عربی، به طور گسترده در سراسر امارات متحده (UAE) و خاورمیانه مصرف می شود.

موزه قهوه دبی، فرهنگ و سنت های عربی را به نمایش گذاشته و به نوعی، بهشت عاشقان قهوه محسوب می شود.

این موزه عجیب، دوستداران قهوه و مشتاق به آشنایی با فرهنگ آن را، در زیر سقف خود، گرد هم می آورد.

در این موزه می توان در دنیای قهوه کاوش کرد و با تاریخچه این نوشیدنی باستانی، بیشتر آشنا شد. در ادامه، همراه ما باشید تا کشف کنیم این موزه، چه چیزی برای ارائه دارد.

درباره موزه قهوه دبی

درباره موزه قهوه دبی

قهوه، علاوه بر یک نوشیدنی محبوب، یک سبک زندگی نیز محسوب می شود.

خوشبختانه، برای علاقه مندان این نوشیدنی، موزه قهوه دبی، مکانی ایده آل برای کشف تاریخ آن است.

این مکان، اولین موزه در خاورمیانه است که برای نمایش مجموعه گسترده ای از عتیقه های منطقه ای و بین المللی قهوه، با تمرکز بر تاریخچه و فرهنگ آن، اختصاص داده شده است.

همچنین دارای طیف وسیعی از هدیه های منحصربه فرد با محوریت قهوه، انواع قهوه های سبز ویژه و برشته شده است که انتخاب های گسترده ای پیش روی بازدیدکنندگان قرار می دهد.

هدف این موزه، حفظ و تجلیل از قهوه و تاریخ آن، ارائه بستری مناسب برای ارتباط فرهنگ های مختلف با یکدیگر و آموزش به دوستداران قهوه است.

این موزه، برای آن هایی است که می خواهند چیزی فراتر از نوشیدن قهوه، تجربه کنند.

تاریخچه موزه قهوه دبی

نمایی از داخل موزه قهوه دبی

بر اساس اطلاعات این موزه، منشا پیدایش قهوه به قرن 15 و افسانه کالدی، برمی گردد؛ چوپانی که به طور اتفاقی، دانه های قهوه را کشف کرد.

این دانه ها، سفر خود را از ارتفاعات اتیوپی آغاز کرده و به خاورمیانه رسیده-اند.

در موزه قهوه، داستان این سفر و کشف آن، روایت شده است. خالد الملا (Khalid Al Mulla)، مالک شرکت «Eastern Men and Company»، به دلیل علاقه به قهوه، ویلای خود را به موزه تبدیل کرد.

بخش های مختلف موزه قهوه دبی

بخش های مختلف موزه قهوه دبی

در موزه قهوه، بخش های مختلفی وجود دارد که رازهای پنهان این نوشیدنی محبوب را آشکار می کنند.

معمولا از بازدیدکنندگان، در هنگام ورود، با یک فنجان قهوه به همراه پاپ کورن استقبال می شود.

این کار، ادای احترام به فرهنگ عربی و نشان دهنده مهمان نوازی آن ها است. بخش هایی از موزه، برای آشنایی بازدیدکنندگان با اهمیت قهوه در فرهنگ کشورهای مختلفی چون مصر، اتیوپی و اماراتی اختصاص داده شده است.

در این قسمت ها، افراد با کل فرآیند، از انتخاب دانه قهوه گرفته تا برشته کردن و همچنین تکنیک های دم آوری قهوه که در هر فرهنگ، منحصربه فرد است، آشنا می شوند. موزه قهوه دبی به دو بخش تقسیم می شود:

بخش اول، آشنایی بیشتر با قهوه

یکی از اتاق های موزه قوه دبی

یکی از اولین کارهایی که در موزه قهوه دبی انجام می شود، یادگیری و آشنایی با انواع مختلف قهوه است.

در این بخش، بازدیدکنندگان با تاریخچه و منشا کشف دانه قهوه، تکنیک های مختلف دم و برشته کردن آن از گوشه و کنار جهان آشنا می شوند.

همچنین برخی از عتیقه ها و مصنوعات بین المللی مورد استفاده برای فرآوری قهوه، که از سراسر دنیا جمع آوری شده ، در معرض دید قرار گرفته اند. ظروف، فنجان های قدیمی، دستگاه های دم آوری و آسیاب های قهوه (مورد استفاده در جنگ جهانی اول)، تنها تعدادی از مصنوعات به نمایش درآمده هستند.

میز قهوه به همراه فنجان های عتیقه بر روی آن، بازدیدکنندگان را به گذشته می برند تا شاهد فرهنگ اماراتی و مهمان نوازی آن ها باشند.

بخش دوم، کاوش در تاریخ قهوه

تاریخ قهوه در دبی

در این بخش از موزه، مجموعه عظیمی از کتاب ها و نسخه های خطی مرتبط با تاریخچه قهوه که به قرن هجدهم باز می گردند، قرار دارند.

این کتاب ها از مجموعه شخصی صاحب خانه هستند و برای قهوه دوستانی که می خواهند درباره دم نوش محبوب خود بیشتر بدانند، در دسترس قرار گرفته اند.

همچنین چند فیلم مستند در مورد تکنیک های برشته و دم کردن قهوه، از آغاز دوران افسانه های اتیوپی تا مراحل امروزی پخش می شود.

فروشگاه موزه قهوه دبی

موزه قهوه دبی، یکی از بهترین فروشگاه ها را دارد. این فروشگاه، دارای تجهیزات مخصوص باریستا، قلم های لاته آرت و کتاب هایی در مورد تکنیک های برشته کردن با دستور العمل آن است.

از فروشگاه این موزه می توان هدایایی عالی برای دوستان و عزیزان خود انتخاب و بهترین دانه ها و پودر قهوه را خریداری کرد.

دسترسی به موزه قهوه دبی

موزه قهوه، در "بر دبی" و منطقه تاریخی آل فهیدی، در ویلای شماره 44 واقع شده است.

می توانید از طریق اتوبوس، تاکسی، مترو یا خودرو شخصی، خود را به این موزه برسانید.

نزدیک ترین ایستگاه های مترو، آل فهیدی و بستکیا هستند که در فاصله 250 تا 300 متری، با 4 تا 5 دقیقه پیاده روی از این موزه قرار دارند.

در یک نگاه

در این مقاله با موزه قهوه دبی، واقع در منطقه تاریخی آل فهیدی، آشنا شدیم.

اگر از عاشقان قهوه هستید و می خواهید درباره فرهنگ و تاریخ آن، در امارات متحده عربی و دیگر کشورها، بیشتر بدانید؛ این موزه ارزش دیدن دارد.

می توانید در کنار این یادگیری، انواع قهوه ها را بچشید و خریداری کنید. این موزه، لذت جستجو و کاوش درباره نوشیدنی محبوب شما را برایتان به ارمغان می آورد.

در نزدیکی موزه قهوه دبی، جاذبه های دیدنی بسیاری نیز وجود دارد که می توانید به آن ها سر بزنید.

استفاده از خودرو شخصی، به شما کمک می کند تا زمان خود را ذخیره کرده و از جاذبه های بیشتری دیدن کنید.

کافه رنت، ارائه دهنده انواع خودروهای اجاره ای در دبی، همراه شما است. می توانید به صورت آنلاین، خودرو خود را رزرو کنید و در محل مورد نظر، تحویل بگیرید.

امیدواریم از کاوش و ماجراجویی در موزه قهوه، در کنار عزیزانتان لذت ببرید و تجربه ای به یادماندنی برای خود بسازید.

دیدگاه شما

فرمول: 36 + 28
02149934