بهترین مناطق گردشگری شهر تبریز با خودرو

شهر تبریز یکی از شهرهای گردشگری شمال غرب کشور هست که دارای زمستان هایی سرد و تابستان هایی خوش آب و هوا است که باعث شده تا 4 فصل این شهر زیبایی منحصر به فردی داشته باشد. طبیعت زیبای روستاهای اطراف تبریز و مکان های تاریخی بی شمار در این شهر باعث شده تا تبریز جز شهرهای گردشگری به حساب بیاید. علاوه بر این مردم این شهر دارای فرهنگ بسیار غنی، غذاهای سنتی بسیار لذیذ و صنایع دستی زیبا می باشند که باعث شده تا جز پرطرفدارترین مکان ها برای گردشگران و توریست های داخلی و خارجی باشد. در این قسمت به مهم ترین و دیدنی ترین مکان های شهر تبریز اشاره می کنیم که مطالعه آن ها قبل از سفر به این شهر ضروری هست
بهترین مناطق گردشگری شهر تبریز با خودرو

کدام مناطق تبریز برای مسافرت بهتر هستند؟

همان طور که گفته شد شهر تبریز دارای مناطق دیدنی و جاذبه های گردشگری بسیاری هست که باعث شده سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی به این شهر سفر کنند. از جمله مکان های دیدنی این شهر می توان به ائل گلی، موزه قاجار، قره کلیسا، مسجد کبود، کاخ شهرداری، مسجد جامع، مقبره الشعرا و ... اشاره کرد. جاذبه های طبیعی فوق العاده نیز در اطراف این شهر قرار دارد که مهم ترین آن ها روستای کندوان، جنگل های ارسباران، کویر قوم تپه و مجموعه تفریحی عینالی هست که شما به راحتی می توانید با ماشین اجاره ای تبریز به تمامی این مناطق سفر کنید و لذت ببرید. در ادامه به معرفی هر یک از مناطق دیدنی تبریز و آدرس آن اشاره می کنیم.

مسجد کبود

یکی از مسجدهای تاریخی شهر تبریز مسجد کبود است که مربوط به قرن 870 هجری قمری هست. این بنای تاریخی دارای کاشی هایی به رنگ لاجوردی، معرق فیروزه ای و انواع خطوط و نقش های تاریخی و زیبا است که هماهنگی بین آن ها باعث شده است تا زیبایی این بنا چندین برابر شود. علاوه بر کاشی های فیروزه ای و لاجوردی در گوشه گوشه این مسجد از انواع خطوط عالی از جمله نسخ، ثلث، نستعلیق و ... استفاده شده است که این عامل باعث شده تا مسجد کبود مورد توجه افراد اهل هنر قرار گیرد همچنین جز بناهای برتر تاریخی در کشور ایران شود.
این مسجد به نام های مسجد شاه جهان، گوی مسجد، مسجد مظفریه و عمارت نیز معروف است. در زمان احداث این مسجد، مسجد کبود فقط جزئی از مجموعه مظفریه هست که قسمت های دیگر این بنا شامل صحن، کتابخانه و مسجد خانقاه هست که با گذشت زمان و در اثر عوامل طبیعی مختلف از جمله زلزله سال 1193 هجری قمری بیشتر این بنا از بین رفته است و فقط سردر و چند پایه مسجد کبود باقی مانده است. با این حال این مکان باز هم جز برترین بناهای تاریخی و معماری کشور هست. این مسجد در خیابان امام خمینی، نرسیده به میدان ساعت شهر تبریز قرار دارد که گردشگران می توانند به راحتی با استفاده از اجاره خودرو گردشگری به این منطقه تاریخی برسید.

مسجد کبود

مسجد جامع تبریز

مسجد جامع تبریز یکی از قدیمی ترین بناهای این شهر هست که به قرن پنجم و ششم هجری تعلق دارد. این مسجد دارای پایه های بسیار بزرگ، طاق های بلند و همچنین گچ بری های بسیار ظریفی هست که نشان دهنده قدمت آن است. این مسجد نیز مانند سایر بناهای تاریخی شهر تبریز دارای قسمت های دیدنی مختلفی هست که از جمله آن ها می توان به کاشی کاری های ظریف، تزئینات گچبری هنرمندانه، مناره های سه لایه، ستون های هشت گوش آجری و ... اشاره کرد. این ظریف کاری ها و استفاده از خطوط هنرمندانه باعث شده تا توجه گردشگران به این مسجد جلب شود.
در سال 1193 زلزله بزرگی در شهر تبریز رخ داده است که بیشتر بناهای تاریخی را تا حدود زیادی از بین برده است که برخی از قسمت های مسجد جامع تبریز نیز مانند طاق های آن تخریب شده اند براساس نوشته تاریخ نویسان بعد از زلزله فردی به نام حسینقلی خان دنبلی این مسجد را ترمیم و بازسازی می کند و شکل امروزی آن مربوط به همان بازسازی هست. نام دیگر این مسجد، مسجد کبیری هست که در خیابان شهید مطهری، انتهای بازار تبریز، بخش جنوبی صحن مدرسه طالبیه و در بین مسجد حجت الاسلام و مسجد میرزا اسماعیل خاله اوغلی واقع شده است و گردشگران می توانند با اجاره خودرو تبریز به راحتی و آسایش کامل به این مکان دیدنی بروند.
مسجد جامع تبریز

ارگ علیشاه

یکی از تاریخی ترین و دیدنی ترین بناهای تاریخی شهر تبریز ارگ علیشاه هست که در اصل حدود 700 سال پیش مسجدی در این منطقه بنا شده بود ولی بر اثر عوامل طبیعی که مهم ترین آن ها زمین لرزه های مختلف هست بیشتر قسمت های آن تخریب شده است و فقط دیوارهای بلندی از آن باقی مانده است که در دوره های مختلف کارایی مختلفی داشته است؛ برای مثال در دوره قاجار تبدیل به انباری شده بود که افراد مهمات نظامی و غلات را در آنجا قرار می دانند.
این بنا جز مرتفع ترین بناهای تبریز محسوب می شد که از گذشته تا به حال گردشگران زیادی به منظور بازدید از آن به شهر تبریز سفر می کردند. ارگ علیشاه در خیابان امام، چهارراه شریعتی، به سمت میدان ساعت، جنب مصلی امام واقع شده است.

ارگ علیشاه

مقبره الشعرا

مقبره الشعرا آرامگاه شاعران برجسته شهر تبریز هست و تأثیر زیادی در تاریخ و شهرت این شهر داشته که از جمله آن ها می توان به استاد محمدحسین بهجت معروف به شهریار اشاره کرد.
در این مکان حدود 400 شاعر برجسته از قرن ششم هجری که از قسمت های مختلف دنیا برای داشتن زندگی آرام به این شهر مهاجرت کرده بودند، به خاک سپرده شده اند. در اثر زمین لرزه های مختلف این مکان شکل اصلی خود را از دست داد که در سال 1350 خورشیدی توسط غلام رضا فرزان مهر مقبره الشعرای فعلی احداث شد. در ساخت این مقبره، هنرهای بسیار زیبای سنتی و مدرن با یکدیگر ترکیب شده اند و یک جاذبه گردشگری و فرهنگی زیبایی به وجود آمده است.
این مکان در محله سرخاب شهر تبریز و پیرامون تکیه حیدر در تقاطع خیابان های ثقه الاسلام و عارف و در ضلع شرقی بقعه سید حمزه و مقبره قائم مقام و ملاباشی واقع شده است؛ همچنین مقبره استاد شهریار شاعر بزرگ تبریزی نیز در این مجموعه واقع شده که همه ساله گردشگران زیادی از داخل و خارج کشور به منظور بازدید از این مکان به شهر تبریز سفر می کنند.

مقبره الشعرا

مهم ترین مناطق طبیعی تبریز

شهر گردشگری تبریز علاوه بر داشتن مکان های تاریخی و بناهای قدیمی مناطق طبیعی فوق العاده ای نیز دارد که در چهار فصل سال زیبایی شگفت انگیزی دارند و برای گردشگرانی که از مناطق مختلف به این طبیعت زیبا سفر می کنند می تواند بسیار تماشایی و لذت بخش باشد. اکنون به معرفی چند مورد از این جاذبه های دیدنی می پردازیم.

پارک ائل گلی

شاید کمتر کسی در ایران وجود داشته باشد که نام ائل گلی را نشنیده باشد. یکی از معروف ترین و مهم ترین مناطق گردشگری شهر تبریز پارک شاه گلی یا همان ائل گلی می باشد که متعلق به دوره آق قویونلوها هست. این پارک ابتدا فقط یک استخر بزرگ بود که در دوره های مختلف از جمله صفویان به منظور آبیاری باغ های شرق تبریز مورد استفاده قرار می گرفت. با گذشت زمان این استخر بزرگ تبدیل به یک پارک بزرگ و گردشگری شد که در هر فصل، زیبایی منحصر به فردی دارد.
این پارک بهترین مکان برای قدم زدن و تماشای زیبایی های طبیعی در چهار فصل سال هست. ائل گلی دارای نماهای طبیعی و دیدنی زیادی هست و یکی از معروف ترین آن ها که در وسط استخر قرار دارد ساختمان هشت ضلعی و دو طبقه ای هست که به کاخ ائل گلی معروف است و امروزه به عنوان رستوران از آن استفاده می شود.
گردشگران مختلفی برای دیدن این بنای هشت ضلعی و قایق رانی در استخر 12 متری از نقطه به نقطه ایران به این شهر سفر می کنند. این پارک دل نشین و تاریخی در آزادراه کنارگذر جنوبی تبریز، ایستگاه مترو ائل گلی قرار دارد که گردشگران می توانند با ماشین اجاره ای تبریز علاوه بر این که از این پارک طبیعی بازدید کنند از کافی شاپ ها و رستوران ها، شهربازی و ... واقع در مسیر شاه گلی بهره مند شده و لذت ببرند

پارک ائل گلی

روستای کندوان

کندوان یکی از روستاهای آذربایجان شرقی هست که در 60 کیلومتری جنوب غربی شهر تبریز واقع شده است. انفعالات آتش فشانی کوه های سهند و گدازه های مذاب آن باعث به وجود آمدن این تاریخی شده است که می توان گفت کندوان قدمتی هفت هزار ساله دارد. در این روستا خانه ها در دل کوه ها و با تراشیدن صخره های بزرگ، به شکل کندوهای عسل ساخته شده اند، که توجه همه افراد را به خود جلب می کنند. این روستا به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد دارای آب و هوای بسیار لذت بخش می باشد و ساکنین این منطقه به کشاورزی و دامداری مشغول هستند و صنایع دستی مختلفی تولید می کنند که توسط گردشگران خارجی و داخلی بسیار مورد توجه قرار می گیرند. سفر به این روستا توسط ماشین اجاره ای تبریز برای مسافران و گردشگران می تواند به یک سفر لذت بخش تبدیل شود.

روستای کندوان

گردشگری در تبریز با خودرو اجاره ای

سفر تبریز می تواند یکی از سفرهای به یادماندنی و پر از خاطره برای مسافران و گردشگران داخلی و خارجی شود زیرا این شهر دارای جاذبه های گردشگری بسیار شگفت انگیز، مردمان بسیار خون گرم و مکان های تاریخی فوق العاده ای هست. گردشگران خارجی و برخی از مسافران داخلی گاهی بدون خودرو شخصی به این شهر سفر می کنند می توانند به راحتی از شرکت های اجاره خودرو گردشگری، خودرو مورد نیاز خود را تهیه کنند و از تمامی مکان های گردشگری شهر تبریز به راحتی دیدن کنند.
بهترین روش برای اجاره خودرو در تبریز
مسافران عزیز شهر تبریز می توانند با اجاره خودرو در تبریز، سفر بسیار راحتی را برای خود رقم بزنند. یکی از بهترین شرکت های اجاره خودرو کافه رنت هست که انواع خودروهای ایرانی و خارجی را با بهترین شرایط ممکن در اختیار افراد قرار می دهد. در شهر تبریز به دلیل آب و هوایی سردی که دارد شما می توانید از خودروهایی که سیستم گرمایشی مناسبی دارند استفاده کنید. کافه رنت دارای خودروهای متنوعی هست که شما می توانید طبق سلیقه و نیاز خود ماشین مورد نیازتان را اجاره کنید. پیشنهاد ما به شما در شهر تبریز اجاره خودروهایی مانند کیاسراتو، تویوتا پرادو، تیگو 7 پرو، تویوتا لندکروز، هیوندای سانتافه نیو، هیوندای توسان، پژو پارس و ... هست که می توانند بهترین گزینه برای شما باشند. توجه کنید که شما می توانید بدون راننده و با راننده این خودروها را با بهترین قیمت اجاره کنید.

اجاره خودرو در تبریز

دیدگاه شما

فرمول: 48 - 24
02149934