پارک زعبیل کجاست؟

پارک زعبیل یکی از مکان هایی است که طی سال های اخیر محبوبیت روز افزونی پیدا کرده است. این محبوبیت به واسطه پیشرفت های ادامه دار این پارک و گسترش بخش های مختلف آن به وجود آمده است. این مکان جز مکان هایی است که بی شک پتانسیل گسترش بیشتر را هم در خود دارد.

پارک زعبیل کجاست

مکان مورد بحث در این مطلب (پارک زعبیل) جز شناخته شده ترین مراکز تفریحی دبی است که در نزدیکی خیابان شیخ راشد واقع شده است. این پارک که مساحت 50 هکتاری دارد بین منطقه الکرامه و مرکز تجارت جهانی دبی قرار دارد که این یعنی در یکی از استراتژیک ترین نقاط شهر دبی است.

پارک زعبیل در دسامبر سال 2005 توسط حمدان بن راشد آل مکتوم افتتاح شد و از آن سال اضافه شدن امکانات و فضاهای مختلف به آن، آغاز شد. نکته جالب توجه در مورد این مکان درختکاری های انجام شده در آن است. با توجه به این که کشور امارات متحده عربی منطقه ای بیابانی است، کار پرورش گیاهان و درختانی با تنوع مختلف کار آسانی نیست چرا که تنوع پوشش گیاهی منطقه محدود است. گفته می شود حدود 11 هزار درخت از 16 گونه مختلف در این پارک وجود دارد.

چه امکاناتی در پارک زعبیل به کار رفته است

چه امکاناتی در پارک زعبیل به کار رفته است؟

در پارک پرطرفدار زعبیل زمین فوتبالی برای علاقمندان به این ورزش تعبیه شده است تا بتوانند از آن استفاده کنند. علاوه بر آن زمین گلف و کریکت هم در این پارک وجود دارد. یک سالن آمفی تئاتر با حدود 2000 صندلی از جمله مواردی است که استفاده از این پارک را بیشتر کرده است. از آمفی تئاتر موجود استفاده های مختلفی صورت می گیرد که نشان از طراحی هوشمندانه آن دارد.

با توجه به امکانات مختلف پارک زعبیل، دبی مکانی مناسب برای برگزاری فستیوال‎ ها و نمایش ها و کنسرت ها دارد. بارها از این مکان بی نظیر به منظور برگزاری نمایشگاه های بین المللی و کنسرت ها استفاده شده است.

چه بخش های تفریحی برای گروه ها و خانواده در پارک زعبیل وجود دارد

چه بخش های تفریحی برای گروه ها و خانواده در پارک زعبیل وجود دارد؟

از جمله مواردی که باعث شده پارک زعبیل میزبان افراد زیادی باشد، امکاناتی است که برای خانواده ها و گروه های مختلف در آن به کار رفته است. وجود جاده ای مخصوص برای پیاده روی، امکاناتی مناسب برای پیک نیک، وجود فضایی برای صرف غذا و بخش هایی برای بازی کودکان از جمله مواردی هستند که به همین منظور طراحی شده اند.

ورود به پارک برای چه افرادی آزاد است؟

ورود به پارک زعبیل برای عموم مردم آزاد است اما هزینه ورود به آن 5 درهم است و به صورت رایگان ورود به آن امکان پذیر نیست. (برای کودکان و معلولین رایگان است) این یعنی پارک بخش های مشخصی برای ورود و خروج دارد و یک پارک باز برای عبور و مرور از طرفین نیست. شایان ذکر است که یک روز در هفته (روز های دوشنبه) مخصوص بانوان است و در این روز ورود برای آقایان امکان پذیر نیست.پارک در چه ساعاتی در روز دایر است

پارک در چه ساعاتی در روز دایر است؟

پارک زعبیل در تمام روزهای هفته بین ساعت 8 تا 23 قابل دسترسی است و در روزهای پنجشنبه و جمعه تا ساعت 23:30 دایر است. این پارک در برخی از روزهای سال برای عموم مردم باز است و بدون پرداخت هزینه و بدون محدودیت زمانی می توانند از آن استفاده کنند.کافه رنت، همراهی مطمئن در دبی

کافه رنت، همراهی مطمئن در دبی

با توجه به هزینه زیاد حمل و نقل و گرمای هوا در دبی، پیشنهاد ما به شما این است که با اجاره خودرو از مراکز معتبر مانند کافه رنت، سفری آرام، خاطره انگیز و پر هیجان را برای خود و همراهانتان رقم بزنید. جالب اینکه از نظر اقتصادی اجاره یک خودرو لوکس در امارات بسیار به صرفه تر از هزینه تاکسی یا حمل و نقل شما خواهد شد. امیدواریم تجربه خوبی را در دبی کسب کنید.

دیدگاه شما

فرمول: 46 + 3
whatsapp robot cafeerent whatsapp robot cafeerent
02149934