چشمه کوهرنگ کجاست؟

چشمه کوهرنگ، یکی از جاذبه های توریستی استان چهارمحال بختیاری است. این چشمه در شهرستان چلگرد، قرار دارد. چشمه کوهرنگ از کوه های زرد کوه سرچشمه گرفته و با عبور از پیچ و خم های بسیار، به سد کوهرنگ می ریزد. آب این چشمه با گذر از تونل اول کوهرنگ، وارد زاینده رود می شود.

چشمه کوهرنگ کجاست

طبیعت این منطقه به علت داشتن مناظر طبیعی زیبا در اطراف چشمه و حضور عشایر، بسیار چشم نواز است. سهولت دسترسی به منطقه ای که چشمه در آن واقع شده است و همچنین آب آشامیدنی و نزدیکی به هتل، از امکانات موجود در اطراف این چشمه محسوب می شود.

بهترین زمان سفر به کوهرنگ، کی است؟

فصل های بهار و تابستان، بهترین زمان سفر به شهرستان چلگرد و بازدید از چشمه کوهرنگ به شمار می آیند. این شهرستان، ارتفاع زیاد از سطح دریا دارد. به همین خاطر نیز از مکان های عالی برای فرار از گرمای تابستان محسوب می شود.

این امر موجب شده است تا بیشتر مسافرین این منطقه را مردم خوزستان، تشکیل دهند. زمستان و پاییز، منطقه کوهستانی کوهرنگ بسیار سرد بوده و تحمل سرمای آن برای افرادی که با آب و هوای سرد آشنایی ندارند، بسیار سخت است. با توجه به این گفته ها، اواسط بهار و اوایل تابستان را می توان به عنوان بهترین زمان سفر به شهرستان چلگرد و بازدید از چشمه کوهرنگ، معرفی کرد.

دیدنی های اطراف چشمه کوهرنگ

در اطراف چشمه کوهرنگ، دیدنی های فراوانی وجود دارند که اکثر آن ها جزو دیدنی ها و جاذبه های طبیعی محسوب می شوند. به همین سبب نیز بازدید از زیبایی های طبیعی این منطقه می تواند برای هر گردشگری جذاب باشد.

از جمله مناطق دیدنی اطراف این چشمه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پیست اسکی چلگرد

از مناطق گردشگری و نقاط دیدنی اطراف چشمه کوهرنگ، پیست اسکی چلگرد است. این پیست در 50 کیلومتری روستای آقا سید قرار گرفته و طرفداران فراوانی را به سوی خود جلب نموده است. در واقع پیست اسکی چلگرد از معروف ترین پیست های اسکی زاگرس به شمار می آید که فعالیت خود را از سال 1354 آغاز کرده است. بارش فراوان برف، وجود یخچال های طبیعی و همچنین وجود شیب های استاندارد در این منطقه، موجب جذابیت این پیست برای برگزاری مسابقات اسکی شده است. نکته قابل توجه در مورد این پیست، وجود دو بخش جداگانه برای استفاده بانوان و آقایان از پیست اسکی چلگرد می باشد.

پیست اسکی چلگرد اطراف چشمه کوهرنگ

بارش برف در این منطقه از آذر ماه آغاز شده و تا پایان اسفند ماه ادامه می یابد. هنگام رفتن به چشمه کوهرنگ، بازدید گردشگران از پیست اسکی چلگرد، خالی از لطف نخواهد بود.

آبشار شیخ علی خان

از دیگر جاذبه های زیبا و طبیعی اطراف چشمه کوهرنگ که بازدید از آن برای گردشگران از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است، آبشار شیخ علی خان می باشد. قندیل هایی که از این آبشار آویزان شده است، حتی در فصل تابستان نیز قابل مشاهده هستند. ارتفاع قندیل های این آبشار در برخی مواقع به بیش از نیم متر تا حدود یک متر هم می رسد.

از دیگر جاذبه های این آبشار، گیاهان دارویی است که در اطراف آبشار شیخ علی خان روییده اند. در کنار بازدید از چشمه کوهرنگ می توانید از آبشار زیبای شیخ علی خان نیز بازدید نکرده و از گیاهان دارویی موجود در اطراف آن بهره مند گردید. البته زمان مناسب برای بازدید از این آبشار، فصل بهار و تابستان است؛ زیرا هوای سرد در فصل پاییز و زمستان، موجب خطرناک شدن بازدید از این آبشار خواهد شد. شما می توانید در فصل تابستان، به منظور استفاده از آب و هوای خنک به این منطقه سفر کنید.

دشت لاله های واژگون

از دیگر جاذبه های این منطقه، دشت لاله های واژگون است. این دشت در 12 کیلومتری شهرستان چلگرد، واقع شده است. مساحت این دشت وسیع حدود 3400 هکتار است. این دشت همه ساله در اردیبهشت ماه، با شروع گلدهی لاله های واژگون، طبیعت دوستان و گردشگران فراوانی را به سوی خود جلب می کند. مسافرت در این فصل از سال به دشت لاله واژگون و بازدید از این منطقه، بسیار لذت بخش خواهد بود.

دشت لاله  های واژگون در اطراف چشمه کوهرنگ

کافه رنت، همراه شما در سفر

شهرهایی که آب و هوای خنک دارند، مقصد مسافران در هوای گرم تابستان هستند. در این میان، چشمه کوهرنگ با قرار گرفتن در منطقه خوش آب و هوای استان چهارمحال بختیاری، یکی از مناطق مورد توجه گردشگران محسوب می شود. زیبایی طبیعی این منطقه در کنار وجود عشایر، دو چندان شده است.

سفر به این منطقه زیبا با وجود کافه رنت، لذت بخش تر می شود. کافه رنت، در زمینه اجاره انواع اتومبیل با راننده یا بدون راننده به مشتریان، از سابقه 20 ساله برخوردار است. شما می توانید با مراجعه به سایت مجموعه نسبت به اجاره اتومبیل برای بازدید از طبیعت زیبای چشمه کوهرنگ، اقدام کنید.

دیدگاه شما

فرمول: 34 - 21
whatsapp robot cafeerent whatsapp robot cafeerent
02149934