باغ طوطی کجاست؟

باغ طوطی کجاست
باغ طوطی تهران که البته برخی افراد آن را باغ توتی می نویسند، یکی از منطقه های مهم تاریخی و گردشگری ایران است. درواقع باغ طوطی گورستان تاریخی تهران است که در جوار حرم حضرت عبدالعظیم واقع شده است. باغ طوطی به دلیل اتفاقات تاریخی زیادی که به خود دیده و مشاهیر زیادی که در دل خود جای داده از اهمیت تاریخی بسیاری برخوردار است. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا برای شما بیشتر از اهمیت باغ طوطی حرف بزنیم.

تاریخ باغ طوطی علت نام باغ طوطی

تاریخ این گورستان به زمان حکومت قاجاریه برمی گردد. دقیقاً مشخص نیست که چرا نام این گورستان باغ طوطی است. عده ای که نام گورستان را باغ توتی می پندارند، عقیده دارند که به دلیل درختان توت فراوان این نام بر روی گورستان گذاشته شده است. بعضی می گویند نام باغ از طوطی های پر تعدادش گرفته شده است. در میان همه این ابهامات، عده ای دیگر بر این باورند که نام باغ برگرفته از اسم یکی از نزدیکان ناصرالدین شاه است؛ حتی برخی دیگر بر این مدعی هستند که این نام برگرفته از نام یکی از همسران فتحعلی شاه است.

موقعیت مکانی باغ طوطی

نمای داخل باغ طوطی
فاصله تهران تا باغ طوطی در حدود 22 کیلومتر است. ممکن است زمان رسیدن شما از تهران به باغ طوطی بسته به ترافیک بیشتر و یا حتی کمتر شود؛ اما از مرکز شهر تهران تا باغ طوطی با خودرو، چیزی در حدود 30 دقیقه طول می کشد تا به این گورستان تاریخی برسید. گورستان باغ طوطی در ضلع غربی حرم شاه عبدالعظیم در شهر ری قرار دارد. از یک طرف به حرم شاه عبدالعظیم و از طرف دیگر به بازار شاه عبدالعظیم راه دارد و به همین علت در روزهای تعطیل جمعیت زیادی را به خود می بیند.

بهترین زمان بازدید از باغ طوطی و زیارت

اگر از باغ طوطی به عنوان مکان تاریخی بازدید می کنید قطعاً بهترین زمان برای بازدید روزهای غیر تعطیل و وسط هفته است. اگر به منظور بازدید از عزیزان خفته در خاک خود می روید و به دنبال فضای آرام هستید، وسط هفته مناسب تر است؛ اما اگر روزهای پنج شنبه و جمعه برای زیارت از اهل قبور، برای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است یا به دنبال جستجوی فضای عرفانی در میان دیگر زائران هستید، روزهای آخر هفته برای شما مناسب تر است.

اهمیت باغ طوطی و مشاهیر دفن شده در آن

مشاهیر دفن شده در باغ طوطی
باغ طوطی به دلیل قدمت و اتفاقات تاریخی که در آن رخ داده است از اهمیت بالایی برخوردار است. از جمله اتفاقات تاریخی این بنا، می توان به ترور ناصرالدین شاه قاجار در 12 اردیبهشت 1275 شمسی اشاره کرد.
از جمله اهمیت های باغ طوطی، مشاهیر دفن شده در آن است؛ از میان مشاهیر دفن شده در این گورستان می توان به اشخاصی چون ستارخان، علی اصغر حکمت، علی رزم آرا، مصطفی عدل، عبدالله مستوفی، ابوالقاسم ناصرالملک، عبدالحسین فرمانفرما، بدیع الزمان فروزانفر، میرزا عباس خیاط موسوی، عالم ربانی حاج ماشالله زمانی و... اشاره کرد.

کافه رنت و خودروهای اجاره ای در تهران

در انواع سفرهای خود می توانید با بهره گیری از کمک سایت کافه رنت، خودرو اجاره کنید. کافه رنت، با بهره گیری از خودروهای با کیفیت، فقط و فقط به فکر رضایت مشتری است. قطعاً شرکت کافه رنت برای اجاره خودرو در ایران، بهترین انتخاب شماست.

دیدگاه شما

فرمول: 33 + 10
whatsapp robot cafeerent whatsapp robot cafeerent
02149934