پارک پردیسان تهران کجاست؟

پارک پردیسان تهران کجاست؟
فصل تابستان فرا رسیده است. در این فصل اکثر خانواده ها به مسافرت می روند تا روح و جسم خود را تازه کنند. کشور عزیزمان ایران، کشوری خوش آب و هوا و دیدنی است که هر ساله گردش گران و توریست های زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می کند.
یکی از دیدنی ترین شهرهای ایران، تهران است. این شهر بزرگ و زیبا، سرشار از مکان های دیدنی است که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست. یکی از زیباترین بوستان های تهران، بوستان پردیسان است که در ادامه این متن به معرفی آن می پردازیم.

درباره بوستان زیبای پردیسان

فضای داخلی بوستان پردیسان
پارک وسیع پردیسان، یکی از بوستان های باصفا و بسیار قدیمی شهر تهران است که در منطقه 2 پایتخت قرار گرفته است. این پارک به دلیل نقش مهمی که در تصویه هوای کلان شهر تهران ایفا می کند، به ریه پایتخت معروف است.
پارک پردیسان دارای جاذبه های فراوانی است. از جمله این جاذبه ها می توان به موزه ملی آب، موزه تنوع زیستی و مرکز بازپروری حیات وحش اشاره کرد. این بوستان دارای امکانات آموزشی، تفریحی و ورزشی نیز است. از دسته این امکانات متنوع، می توان مدرسه طبیعت، مسیرهای پیاده روی و زمین بادبادک بازی در این بوستان را نام برد.

آشنایی بیشتر با بوستان سرسبز پایتخت

بادبادک بازی در پارک پردیسان تهران
این بوستان زیبا و دیدنی، یک بوستان جنگلی است که به پارک بدون دخانیات نیز معروف است. بوستان پردیسان در ضلع شمال غربی تهران و نزدیک به میدان صنعت واقع شده است. چندین بزرگ راه در اطراف این بوستان قرار دارند که دسترسی به این پارک را برای همه بازدیدکنندگان بسیار راحت کرده است.
فضای این پارک زیبا شامل زیست بوم های مختلف، آکواریوم، کتاب خانه، نمایشگاه ها، مراکز پژوهشی و فضاهای اداری و خدماتی می شود. در حال حاضر در این پارک نزدیک به 320 گونه گیاهی وجود دارد. تعدادی از این ها، گونه های بومی تهران هستند و تعدادی دیگر، به اطراف تهران مربوط می شوند.

دیدنی ها و جاذبه های بوستان پردیسان

جاذبه های بوستان پردیسان
بوستان پردیسان در مکانی قرار گرفته است که در گذشته به صورت مجموعه تپه هایی مملو از درختان پسته و بادام وحشی بوده است. این بوستان زیبا دارای جاذبه هایی فراوان و دل انگیز است که در ادامه به معرفی گل چینی از آن ها می پردازیم.

سینمای محیط زیست پردیسان

سینمای بوستان جنگلی پردیسان، به عنوان اولین سینمای محیط زیست کشور شناخته می شود. این سینما در سال 1393 افتتاح شد و از آن سال تا کنون میزبان مسافران و علاقه مندان بسیار زیادی است. فعالیت این سینما در روزهای پنجشنبه و جمعه به بیشترین میزان خود می رسد. در این روزها، بیشترین تعداد از مردم در این بوستان حضور دارند و از این سینمای سرگرم کننده استفاده می کنند.
سینما محیط زیست بوستان پردیسان، فیلم های حیات وحش و مسائل مربوط به محیط زیست را به خوبی به نمایش می گذارد.

موزه تنوع زیستی پردیسان
موزه تنوع زیستی پردیسان

موزه تنوع زیستی پارک پردیسان، با نام موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی پردیسان نیز شناخته می شود. موزه تاریخ طبیعی در سال 1383 به منظور نمایش گونه های گیاهی و جانوری جهان و ایران افتتاح شده است.
در این موزه، بسیاری از گونه های جانوری کم یاب مانند هوبره، سیاه خروس، یوزپلنگ و میش مرغ دیده می شوند. هم چنین موزه ذخایر ژنتیکی پردیسان، به صورت نمایشگاه تخصصی نمونه های سنگ، کانی و فسیل نیز فعالیت می کند. لازم به ذکر است که انواع حیوانات و حشرات، به صورت تاکسی درمی در این موزه به نمایش گذاشته شده اند.

بخش های موزه و ساعت بازدید از آن

موزه تنوع زیستی پارک پردیسان، دارای 4 بخش است که شامل بخش نمایشگاهی، تحقیقاتی، آموزشی و خدماتی است. این موزه هم چنین مجهز به کارگاه تاکسی درمی است. شما می توانید از ساعت 8 صبح تا 2 بعد از ظهر در روزهای شنبه تا چهارشنبه به این موزه بروید و از دیدنی های آن لذت ببرید.

باغ وحش پردیسان
باغ وحش پردیسان

برخلاف تصور اکثر مردم، پارک پردیسان باغ وحش ندارد! این بوستان زیبا و وسیع دارای مرکز بازپروری حیات وحش، کلینیک تخصصی حیات وحش و مرکز تکثیر یوزپلنگ آسیایی است. این مرکز پذیرای حیوانات آسیب دیده و گم شده ای است که از محیط زندگی خود دور افتاده اند.
مرکز بازپروری حیات وحش پارک پردیسان به 2 بخش تقسیم می شود. اولین بخش مربوط به حیات وحش طبیعی است. در این بخش جانوران بومی مانند پرندگان و خزندگان نگه داری می شوند. بخش دوم مربوط به حیات وحش در حال اسارت است. این بخش، مخصوص به حیواناتی مانند گرگ، خرس و طاووس است.

موزه ملی آب

موزه ملی آب

یکی از دیدنی ترین و خلاقانه ترین بخش های پارک پردیسان تهران مربوط به موزه ملی آب است. در این موزه، تاریخچه و سیر تکامل آب از زمان استحصال در ایران به خوبی نشان داده شده است. برای این کار از کاریزها و آب انبارهای زیبا و دیدنی بسیار زیادی در این موزه استفاده شده است.

مدرسه طبیعت
مدرسه طبیعت

مدرسه طبیعت پارک پردیسان، پنجاهمین مدرسه طبیعت در ایران است. این مدرسه در سال 1396 برای آموزش کودکان 4 تا 12 سال تاسیس شد. در این مدرسه، آموزش های گوناگونی به کودکان داده می شود. از جمله این آموزش ها می توان به آشنایی با مراحل کاشت گیاهان، آشنایی با پوشش جانوری و شناخت طبیعت اشاره کرد.

3 قانون مهم در مدرسه طبیعت

قانون اول این است که کودکان نباید به خود، دیگران و محیط زیست آسیب بزنند. قانون دوم در این مدرسه مربوط به گیاهان است. این قانون به کودکان یاد می دهد که هیچ گیاهی در طبیعت، علف هرز به حساب نمی آید. قانون آخر، به جانداران اختصاص دارد. کودکان باید بدانند که هیچ جانداری در طبیعت، جاندار زیان کار نیست!

امکانات بی اندازه ی پارک پردیسان

پارک پردیسان دارای امکانات رفاهی، تفریحی و ورزشی متعدد است. از جمله این امکانات می توان به زمین والیبال، زمین بدمینتون، مبلمان پارکی و سالن همایش اشاره کرد. این بوستان هم چنین دارای یک زمین بزرگ و مناسب برای اسکیت و یک مسیر مجهز برای دوچرخه سواری است.
از دیگر امکانات این بوستان دیدنی می توان به سالن اجتماعات سبز، سالن نمایش فیلم، بوفه، پارکینگ و سرویس بهداشتی اشاره کرد.

مسیر پیاده روی بوستان پردیسان

پارک چشم نواز پردیسان دارای یک رینگ به طول 7 کیلومتر است. این رینگ، یک مسیر بسیار عالی برای پیاده روی به حساب می آید. رینگ پردیسان، صبح ها میزبان ورزش کاران و ورزش دوستان است و امکان ورزش صبح گاهی و جلای جسم و جان را برای آن ها فراهم می کند.

دوچرخه سواری در بوستان پردیسان

بوستان پردیسان یکی از بهترین مکان های شهر تهران برای دوچرخه سواری است. این بوستان دارای یک مسیر دوچرخه سواری مجهز برای علاقه مندان به این ورزش مهیج است. هم چنین هر ساله در این پارک، همایش های دوچرخه سواری برگزار می شود.

ویژگی پرطرف دار بوستان پردیسان

سگ گردانی در بوستان پردیسان
اگر از افرادی هستید که حیوان خانگی دارید یا به حیوانات خانگی علاقه دارید این پارک، بهشت شما است!
پارک پردیسان جزو آن دسته از پارک های پایتخت است که اجازه ورود حیوان خانگی را به علاقه مندان می دهد. شما می توانید حیوان خانگی خود را برای گردش به این پارک ببرید و ساعت های زیادی را صرف گردش و بازی با آن کنید. هم چنین در این بوستان می توانید با حیوانات دیگران وقت بگذرانید و لذت ببرید.

مسیر دسترسی به تهران

مسیر دسترسی به پارک پردیسان
همان طور که اشاره کردیم، پارک پردیسان در کلان شهر تهران قرار دارد. بنابراین برای رسیدن به این پارک زیبا و جان بخش، ابتدا باید خود را به پایتخت کشور برسانید.
برای رسیدن به تهران در صورتی که از مرکز کشور مثلا از یزد شروع به حرکت کنید، حدود 620 کیلومتر مسافت را باید طی کنید. در صورتی که از استان های جنوبی مثلا از شیراز شروع به حرکت کنید، باید مسافتی حدود 920 کیلومتر را طی کنید تا به مرکز تهران برسید. سپس مسافتی 12 کیلومتری را باید طی کنید تا به پارک پردیسان برسید؛ این پارک در کنار بیمارستان لاله قرار دارد.

کافه رنت؛ همراه شما در جاده!

شرکت کافه رنت، یک شرکت موفق در زمینه اجاره خودروهای داخلی و خارجی و جلب رضایت مشتری است. این مجموعه بزرگ با 10 سال سابقه کار، بهترین گزینه برای تامین خودروی سفر شما است. کافی است که به سایت این شرکت مراجعه کنید و به صورت آنلاین، ماشین مناسب خود را در اکثر شهرهای ایران پهناور تهیه کنید. هم چنین کارشناسان این مجموعه در انتخاب خودروی مناسب، راهنمای شما عزیزان خواهند بود تا بهترین انتخاب را انجام دهید.

خاطراتی ماندگار و دوست داشتنی را برای شما و عزیزانتان آرزومندیم.

دیدگاه شما

فرمول: 43 - 5
whatsapp robot cafeerent whatsapp robot cafeerent
02149934