تپه نادری کجاست؟

تپه نادری کجاست
ایران یکی از قدیمی ترین کشورهای دنیا است که آثار تاریخی زیادی را در خود دارد. تپه نادری به عنوان اثری تاریخی، از جمله قدیمی ترین آثار ثبت شده در ایران و حتی در جهان به شمار می رود. طبق برآوردها این تپه قدمتی 7000 ساله داشته که قدمت آن به حدود 5 هزار سال پیش از میلاد مسیح بازمی گردد.
تپه نادری که میزبان گردشگران زیادی است، در روستای احمد آباد دهستان سرجام واقع شده است. این مکان جز گنجینه های ارزشمند شهر مشهد است که در تاریخ 25 اسفند سال 1379 با شماره 3682 ثبت ملی شده است.
سفال هایی با قدمت 2 هزار سال در این منطقه کشف شده است که نشان از حضور فعال انسان ها طی دوران های مختلف در این منطقه دارد. سفال هایی که به دوره اشکانیان و هخامنشیان برمی گردد و به نظر می رسد که در این دو دوره افرادی به منظور انجام فعالیت های روزمره خود در این تپه حاضر بوده اند.
تپه نادری برای اولین بار در سال 1345 توسط عزت الله نگهبان شناسایی شد و در همان سال بود که این تپه به نام تپه نادری خوانده شد. سفال ها و آثار به جا مانده از دوران های مختلف که در اطراف این تپه کشف شده اند شاهدی بر قدمت 7 هزار ساله این تپه هستند.

کافه رنت همراه در سفر

اگر قصد سفر و بازدید از این مکان را دارید کافه رنت آماده است تا بهترین خدمات را به شما عرضه کند. شاید رفتن به این مکان برای بسیاری از افراد دشوار باشد؛ خودروهای کافه رنت انتخاب خوبی برای این افراد است تا به آسانی از این منطقه تاریخی دیدن کنند. همچنین خانواده هایی که به خودرو دسترسی ندارند و می خواهند از این منطقه بازدید کنند، می توانند به سایت کافه رنت مراجعه کرده و برای اجاره خودرو مناسب اقدام کنند.

دیدگاه شما

فرمول: 46 + 16
whatsapp robot cafeerent whatsapp robot cafeerent
02149934