غار دوگیجان کجاست؟

غار دوگیجان کجاست؟

غار دوگیجان در نزدیکی شهر مرند، در اطراف روستای دوگیجان واقع شده است و از جاذبه های جالب توجه گردشگران است. خصوصا در فصل تابستان، سفر به مناطق ییلاقی برای بسیاری از گردشگران، می تواند حائز اهمیت باشد.در این مقاله از کافه رنت به ویژگی های این مقصد گردشگری و همچنین دیگر جاذبه های اطراف آن می پردازیم.

غار دوگیجان

این غار از غارهای استلاکتیت محسوب می شود. استلاکتیت یا استلاگمیت، به غارهایی گفته می شود که از انحلال کانی های غار با چکه های آب، اشکال خاصی را به وجود می آورد. این اشکال طولی، شبیه به قندیل هستند و از دیواره ها و بالای غار آویزان هستند. در اصطلاحات علمی به این قندیل های آویزان از سقف غار، استلاکتیت گفته و به قندیل های برآمده از کف غار، استلاگمیت گفته می شود. این قندیل ها دارای رنگ های گوناگونی هستند.

در غار به تالاری بزرگ برمی خوریم. بعد از عبور از آن مجدد به دو تالار مختلف در سمت چپ و راست غار وجود دارد. تالار سمت چپ از قندیل های استلاکتیت و استلاگمیت پر شده است و جذابیت خاصی به فضا بخشیده است. بعد از عبور این طبقه، به طبقه سوم می رسیم که شامل یک چاه 6 متری است که منتهی به سمت دیواره غار می شود.

این جاذبه ی شهرستان مرند، دارای بیش از 2100 متر ارتفاع از سطح دریا است. پس به وضوح می توان دریافت که با آب و هوای خنک و کوهستانی سروکار داریم. اگر در تعطیلات تابستانی، از گرما کلافه هستید و هوس سفر به مکانی خوش آب و هوا وخنک را در سر دارید، منطقه دوگیجان می تواند رضایت شما را کاملا به خود جلب کند.

غار دوگیجان

خود روستای دوگیجان هم به دلیل فرم خاص خانه ها دیدنی است. علاوه بر این به دلیل وجود آب زیاد، این منطقه بسیار سرسبز و مناسب برای کشاورزی محصولات مختلف است. عموم ساکنین روستای دوگیجان به کشاورزی، قالیبافی و دامداری مشغول هستند.

مسیر دسترسی به غار دوگیجان

مسیر دسترسی به غار دوگیجان

شهرستان مرند از توابع آذربایجان غربی، فاصله ای در حدود 60 کیلومتری تبریز از سمت شمال غربی دارد. در نزدیکی شهرستان مرند، بعد از رد کردن دو روستای بناب و زرقان، به روستای دوگیجان می رسیم. با رسیدن به این روستا، نسیم خنک تر هوای آزاد و پاک را روی پوست خود احساس می کنید که حاکی از قرار گرفتن این روستا در ارتفاعات بلند مرند است. اگر به کوه نوردی، کمپینگ یا رانندگی آفرودینگ در ارتفاعات را دارید، قطعا از سفر به دوگیجان لذت کم نظیری خواهید برد.

موقعیت غار بین روستای دوگیجان و زرقان است. غار در مرتفع ترین کوه مابین این دو روستا که مقاطقع نام دارد، واقع است. غار دوگیجان در حدود 6 کیلومتری روستای دوگیجان قرار دارد. دو راه برای دسترسی به این غاز ار روستای دوگیجان وجود دارد. راه اول زیاد مناسب خودورهای معمولی نیست و با توجه به خاکی بودن راه، استفاده از یک خودروی آفرود می تواند بسیار بهتر باشد. راه دوم از دره ای احاطه شده با کوه های بلند می گذرد و دارای تجربه ای با آدرنالین بالاست، اما باید در جریان احتمال ریزش سنگ ها از دو طرف نیز باشید. ورودی غار به اندازه ای است که صرفا یک نفر از آن می تواند عبور کند. بخش ورودی به غار طوری است که به شکل عمودی و یک نفر یک نفر باید به آن وارد شد، اما در داخل غار در بعضی از قسمت ها، ارتفاع غار تا 5 متر افزایش پیدا می کند.

مسیر بین صخره ها

سفری خوش با کافه رنت

در این مقاله به بررسی غار دوگیجان واقع در آذربایجان شرقی و زیر مجموعه شهرستان مرند پرداختیم و ویژگی های جذاب آن را بیان کردیم. با توجه به طبع سرد و آب و هوای کوهستانی مرند، سفر به این منطقه، در فصل تابستان می تواند تجربه خوشایندی را برایتان رقم بزند. کافه رنت ارائه دهنده انواع خودروهای آفرود، سواری و ون است و شما می توانید برای سفرهای دسته جمعی خود، خودروی مورد نظر خود را اجاره کنید. با رنت خودرو بدون نگرانی از آسیب رسیدن به خودروی شخصی خود و هزینه های مقرون به صرفه، با تمام امکانات و ایمنی بالا، می توانید نهایت استفاده را از سفر خود ببرید.

دیدگاه شما

فرمول: 31 + 25
whatsapp robot cafeerent whatsapp robot cafeerent
02149934