آبشار بیار کجاست؟

آبشار بیار کجاست
آبشار بیار یکی از زیباترین و پرطرفدارترین مناطق گردشگری غرب بجنورد است و سالانه افراد زیادی برای دیدن این آبشار زیبا به این منطقه سفر می کنند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که دوست دارید زمانی را به دور از آلودگی ها و مشغله های شهری بگذرانید یا به این منطقه سفر کرده اید، می توانید گشت و گذار در آبشار بیار را به لیست گردشگری خود اضافه کنید.

آبشار بیار در کدام منطقه واقع شده است؟

آبشار بیار در روستای بیار واقع شده است که در دو کیلومتری جنوب شهر آشخانه از توابع بجنورد در استان خراسان شمالی واقع شده است. این روستا از سمت شمال با کوه دو چنگ، از سمت جنوب با رشته کوه های آلا داغ، از شرق با ارتفاعات مانه و از غرب نیز با کوه قورخود محدود شده است. رود اترک که از بخش جنوبی مناطق سلمقان و مانه می گذرد، باعث ایجاد آبشارهای کوچک و بزرگ بسیاری در این منطقه شده است که مرتفع ترین آن ها آبشار بیار با ارتفاع 15 متر است.
البته جالب است بدانید که وجود این آبشار در منطقه بیار باعث ایجاد خاک های حاصل خیز و رطوبت بالا شده که باعث شده است تا منظره ای جنگلی و سرسبز را پیش روی خود ببینید. آب و هوای خنکی که آبشار ایجاد کرده و از سوی دیگر جنگل سرسبز، عاملی شده است تا افراد زیادی بخواهند از این منطقه دیدن کنند.
نمای پایین از آبشار بیار

مسیر رسیدن به آبشار بیار

آبشار بیار در یک کیلومتری روستای بیار و 52 کیلومتری غرب بجنورد واقع شده است. زلزله ها و بارندگی های اخیر در منطقه باعث شده است که رسیدن به آبشار سخت و دشوار باشد و مجبور باشید راه سختی را برای دیدن آبشار طی کنید. پس قبل از برنامه ریزی برای دیدن آبشار حتماً لوازم کافی برای راه پیمایی را آماده کنید و همراه خود داشته باشید. اگر می خواهید از سمت بجنورد به آبشار دسترسی پیدا کنید، ابتدا وارد جاده بجنورد گرگان شوید. در کیلومتر 24 این جاده، به تقاطع روستای بدرانلو می رسید. می توانید از تاکستان های زیبای این منطقه دیدن کنید. کمی که جلوتر بروید به روستای قراجه می رسید که چشمه آب گرم آن معروف است. در کیلومتر 43، به آشخانه می رسید و تنها 2 کیلومتر پس از آن روستای بیار واقع شده است.

کلام پایانی

آبشار بیار یکی از بهترین مکان های بجنورد برای گشت و گذار در تابستان است که می توانید از هوای مطبوع اطراف آن لذت ببرید و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید. حالا که صحبت از سفر شد، باید به شما بگوییم که اگر دوست دارید سفر کنید و به فکر اجاره خودرو هستید، کافه رنت این امکان را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید لوکس ترین خودروها را با قیمت مناسب اجاره کنید و از سفر به شهرهای مختلف کشور لذت ببرید. برای اطلاعات بیشتر می توانید از سایت کافه رنت دیدن نمایید.

دیدگاه شما

فرمول: 39 + 27
whatsapp robot cafeerent whatsapp robot cafeerent
02149934