سفر به دل طبیعت با خودرو اجاره ای چه مزایایی دارد؟

ایران کشوری است با طبیعت بکر و فراوان. در هر موقع سال با توجه به نواحی مختلف کشور، شما به هم به کویر و آب و هوای بیابانی دسترسی دارید، هم به شمال کشور با آب و هوای معتدل تر و شرجی، هم به غرب و آب و هوای سرد کوهستانی.
با توجه به ازدیاد این جاذبه های زیاد طبیعی، بسیاری از طبیعت گردها و هیچ هایکرها از ایران و سراسر جهان، برای تجربه کمپ زدن و دیدن این مناظر دیدنی، به مناطق مختف ایران سفر می کنند. در این مقاله از چالش های سفرهای طبیعت گردی و راهکارهای حل این چنین مشکلات سخن خواهیم گفت.

سفر به دل طبیعت با خودرو اجاره ای

سفر به طبیعت با خودرو اجاره‎ای

سفر به طبیعت در کنار لذت و تجربه های ارزشمند، می تواند مخاطره انگیز نیز باشد. از این رو بسیاری ترجیح می دهند با خودروی شخصی خود به طبیعت نروند تا از آسیب های احتمالی به خودرو پیش گیری کنند. بسیاری هم خودروی خود را مناسب برای طبیعت گردی نمی دانند. در واقع هم همینطور است.
برای مثال اگر بخواهید کویر گردی کنید و سری به کویر لوت بزنید، استفاده از خودروی معمولی و شخصی می تواند شما را چالش های سنگینی روبرو کند.خودروهای آفرودی مناسب رانندگی در کویر هستند و در کنار آن، لذت وصف ناشدنی را هم برای شما با رانندگی روی رمل ها و تپه های شنی، به ارمغان خواهد آورد.

کویر مصر

کویر مصر

یکی از مقاصد کویری و طبیعت گردی که امروزه گردشگران بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند، کویر مصر است. کویر مصر در نزدیکی اصفهان در خور قرار دارد. سفر با خودروی شخصی به این مکان نیازمند آگاهی و تجربه است. لاستیک های حودرو باید مناسب رانندگی در کویر باشد و زاپاس همراه خودرو باشد. اگر در پی کمپ زدن در کویر نیستید هم جای نگرانی نیست چرا که کویر مصر، دارای اقمتگاه های بوم گردی و دارای امکانات رفاهی است که می تواند سفر را آسان تر کند. تخت عروس از زیبانترین مناطق کویری است که می توانید از آن دیدن کنید. شن های روتن، روستای مصر و ... از جمله دیدنی های این منطقه است.
دریاچه نمک کویر مصر در شمال شرقی روستای مصر واقع شده است. این دریاچه نمک، بزرگترین دریاچه نمکی ایران با وسعت 2000 کیلومتر است.
کوه های هزار جریب
در شمال کشور، طبیعت و تفرجگاه های متعددی برای کمپ زدن و گردش وجود دارد. یکی از این مناطق، کوه های هزار جریب واقع بین گلستان و مازندران است. جاده ورودی به این منطقه ماسه ای است و اگر هوا و زمین مرطوب باشد، برای خودروهای عادی و ضعیف تر می تواند مشکل ساز باشد. بهتر است برای استفاده بهتر از سفر و دوری از مشکلات احتمالی، با اجاره یک خودری گردشگری و مناسب، به راحتی به گردش و کمپینگ بپردازید.
اجاره خودرو برای مسافرت، راهکاری است که می تواند راحتی و آسودگی بیشتری برای شما بوجود آورد. اگر دسترسی به خودروی شخصی ندارید. با اجاره خودروی گردشگری، می توانید بدون نگرانی به مناطقی که مناسب خودروهای عادی نیست بروید و یک تجره آفرودی منحصر به فرد برای خود و اطرافیانتان بسازید.

آلاشت

آلاشت

آلاشت منطقه ای کوهستانی و سرسبز در جاده فیروزکوه است. آلاشت طبیعت بکر و زیبایی دارد و از بهترین مقاصد گردشگری در شمال ایران محسوب می شود. آلاشت در زبان محلی به معنای آشیانه عقاب است و دلیل نام گذاری این روستا به این نام، وجود عقاب های متعدد در اطراف این روستا روی کوه هاست. این روستا پایانه قطار و اتوبوس ندارد. برای دسترسی به این روستا با اجاره یک خوردوی مناسب گردشگری در شمال می‎توانید به راحتی از این طبیعت بکر دیدن کنید و شبی را در آن بگذرانید و از رصدخانه آلاشت دیدن کنید. در آب و هوای بهاری و تابستانی این منطقه دارای هوای مطبوع و جذابی خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر درمورد مناطق گردشگردی در ایران به مقاله بوم گردی با خودرو اجاره ای بروید.

پاییز

برای سفر به طبیعت می شود خودرو اجاره کرد!

بله! برای سفر به طبیعت هم می شود خودروی مورد نیاز را اجاره کرد. کافیست سری به سایت کافه رنت بزنید و از انواع خودروهای ارائه شده دیدن کنید. همانطور که بیان شد، بسیاری از مناطق طبیعت گردی، مناسب ماشین های عادی نیست و لازمه آن خودروی قوی تری است.
بسیاری از مناطق طبیعت گردی در ایران طبیعتا ایستگاه اتوبوس رانی و قطار ندارند و شما از شهر یا روستای نزدیک آن منطقه باید با خودروی شخصی به مسیر خود ادامه دهید. بنابراین در دسترس نداشتن خودروی شخصی برای سفر به طبیعت یک عیب بزرگ و اساسی محسوب می شود که البته با اجاره خودری مناسب گردشگری، این مشکل کاملا قابل حل است. با صرف هزینه مناسب، می توانید هم از طبیعت منحصر به فرد مناطق مختلف ایرن لذت ببرید و هم از مسیر و کیفیت و راحتی رانندگی.

نمای جنگل و دشت

استفاده از خودرو اجاره ای برای گردشگری

اجاره خودرو می تواند راهکار مناسبی برای تجربه رانندگی و سفر کردن در اوضاع فعلی و نابسامان کشور باشد. اجاره خودرو برای مسافرت برای بسیاری از اقشار جامعه این فرصت را فراهم کرده است که از کیفیت بالای سفر کردن و لذت بردن آن با خودروهای مناسب گردشگری استفاده کنند. در بسیاری از موارد با حساب کردن هزینه های سفر می توان دید که اجاره خودرو برای مسافرت می تواند سبب تقلیل هزینه ها شود.
از طرفی بسیاری بر این باورند که سفر کردن خصوصا به مناطقی که وضعیت جاده و مسیر آن مشخص نیست می تواند به خودروی شخصی افراد صدمه وارد کند و سبب استهلاک خودرو شود و چه بسا که یک خرابی جزئی، می تواند لذت سفر را از چشم گردشگران بیرون کند. با توجه به این مسائل به راحتی می توان دریافت که اجاره خودروی گردشگری می تواند راه حل جایگزین خوبی باشد. همچنین با توجه به ارائه انبوهی از خودروهای مختلف، گردشگران هربار می توانند خودروی مورد علاقه خود را انتخاب کنند و مدل های مختلف را در سفر باهم مقایسه کنند.

خودرو در جاده

خودروهای اجاره ای که برای سفر در طبیعت مناسب هستند

با توجه به منطقه ای که قصد سفر دارید، باید آمادگی پیش آمدهای مختلفی را هم داشته باشید و سعی کنید مسیر، آب و هوا و مسائل مختلف را پیش بینی کنید. برای بسیاری از مناطق کوهستانی و کویری نیاز به خودروهای قدرت مندتری است که بتوانند از پس مسیر برآیند. برای مقاصد کویرگردی لازم است خودروها، دو دیفرانسیل باشند. خودروهای آفرود برای رانندگی در شرایط سخت هستند. عموما خودروهای شاسی بلند و قوی، برای این مقاصد گردشگری مناسب هستند که می توانید در سایت از آن ها دیدن کنید و مدل مد نظر خود را رایگان رزرو کنید و در محل مورد نظر تحویل بگیرید.

سفری خوش با کافه رنت

گردشگری داخلی یکی از صنایع مهم کشور است که بایئ توجه بیشتری به آن شود. بسیاری از مردم با توجه به هزینه های بالا و پیش آمدهای احتمالی، از خیر سفر کردن و گردشگری می گذرند. یکی از این چالش ها مشخص نبودن وجود وسایل نقلیه در شهرها و بخش های مختلف است. خصوصا اهمیت این موضوع در طبیعت گردی بیشتر هم می شود؛ چرا که وجود خودرو برای کمپینگ ضروری است. این مشکلات با اجاره خودروی گردشگری و مناسب برای مسافرت، دیگر حل شده است. در این مقاله به طبیعت گردی و چالش های احتمالی آن پرداختیم و از مزایای اجاره خودرو برای طبعیت گردی گفتیم.
اگر قصد سفر در تعطیلات آخر هفته یا در تابستان را دارید. می توانید برای مشاهده و اجاره انواع خودرو مناسب گردشگری و ون به سایت کافه رنت مراجعه کنید. تیم پشتیبانی و متخصص کافه رنت همواره پاسخ گوی سوالات احتمالی شما خواهند بود.

دیدگاه شما

فرمول: 41 + 11
02149934