بهترین مکان های گردشگری ایران با خودروی اجاره ای

کشور ایران، سرزمین پهناوری که در قلب خاورمیانه قرار گرفته، پر است از جاذبه های گوناگون. ایران به واسطه پهناور بودن و نواحی مختلف محیط زیستی، تبدیل به کشوری شده که در هر زمان از سال، می توانید در مناطق مختلف آن، فصل های مختلف سال را در آن ببینید. از طبیعت سرسبز و رطوبتی شمال گرفته تا کویرهای یک دست و فراوان و یا کوهستان های بلند.
جدای از طبیعت خاص، به دلیل تاریخ غنی که کشور دارد، ابنیه های تاریخی زیادی از هزاران سال پیش در اقصا نقاط کشور باقی مانده که دیدن هریک از آن ها یادآور شکوه ایران زمین است.
این روزها به خاطر وجود امکانات مختلفی مثل اجاره خودرو گردشگری، سفر کردن دیگر سخت و طاقت فرسا نیست. شما به راحتی هرچه تمام تر می توانید با اججاره انواع خودروی داخلی، سفری کم هزینه را برای خود بسازید. اگر قصد سفر برای گردشگری به نقاط مختلف ایران را دارید، با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی چند جاذبه شاخص بپردازیم.

بهترین مناطق برای سفر با خودروی ایرانی

مناطق خوش آب و هوا و یا نواحی مناسب کمپینگ در ایران کم نیستند، لذا در این بخش به معرفی چندی از این جاذبه های گردشگری اکتفا می کنیم. با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان و گرمی هوا، سفر خود را از مناطق سرد سیری شروع می کنیم.

تبریز

تبریز از شهرهای بزرگ و تاریخی ایران در شمال غرب کشور واقع شده است. تبریز به واسطه قرارگیری در مناطق کوهستانی و جلگه ای طبیعتی خاص را برای شما به نمایش می گذارد. تبریز دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی زیادی است که هر کدام دارای ارزش خاص خود هستند.

روستای لیقوان

روستای لیقوان

روستای لیقوان در جنوب تبریز در فاصله حدودی 40 کیلومتری تبریز قرار گرفته است. همانطور که گفته شد به دلیل طبیعت کوهستانی این منطقه، لیقوان حتی در فصول گرم سال مثب تابستان نیز، دارای آب و هوایی خنک است. اگر قصد سفر به تبریز را دارید می توانید با جست و جو و اجاره یک خودرو داخلی کم هزینه، با صرفه جویی اقتصادی سفری راحت را تجربه کنید.

تپه های رنگی آلاداغ

تپه های رنگی آلاداغ

این کوه های بی نظیر در حدود 20 کیلومتری شهر تبریز واقع شده اند. خاص بودن این رشته کوه ها به سبب طیف رنگ های زیادی است که همراه خود دارند. این طیف رنگی شامل رنگ های زرد و قرمز و نارنجی و آبی است. رنگ خاص این کوه ها به دلیل وجود مواد معدنی زیاد در دل کوه است که سبب به وجود آمدن این رنگ های زیبا طی میلیون ها سال شده است. تپه های رنگی آلاداغ از زیباترین مناطق ایران و جهان محسوب می شود.

روستای کندوان

روستای کندوان

این روستای عجیب در 50 کیلومتری تبریز واقع شده است. فرم این روستا در جهان تک است! علت شهرت این روستا به خاطر خانه های آن در دل صخره های مختلف است. قدمت این روستا به هزاران سال قبل برمی گردد ولی همچنان کسانی هستند در این روستا که به همان شیوه در این خانه های ساخته شده در دل صخره ها زندگی می کنند.

برای اطلاع بیشتر از بسیاری دیگر از جاذبه های گردشگری این شهر زیبا می توانید به مقاله " اجاره ون برای سفر به تبریز " مراجعه کنید.

رشت

رشت مرکز استان گیلان یکی دیگر از شهرهای خوش آب و هوا و شمالی ایران است که جاذبه های فراوانی دارد و می تواند اوقات خوشی را برای شما بسازد. رشت در فاصله 300 کیلومتری تهران قرار گرفته است و راحت می توانید به آن سفر کنید. از جاذبه های خود شهر رشت نیز می توان به میدان شهرداری این شهر اشاره کرد که دارای سبک معماری سن پطرزبورگی است. ساختمان های مختلف و تاریخی مثل کتاب خانه ملی، برج ساعت و ... در این مکان واقع شده است.

شهرستان شفت

شهرستان شفت

این شهرستان کوچک در 25 کیلومتری رشت در غرب استان گیلان واقع شده است و دارای مناظر طبیعی و بکری است که دیدن آن را ضروری می کند. آبشارهای زیادی در این شهرستان و اطراف آن قرار دارد که می توان برای نمونه به آبشار دودزن و آبشار لاس پشت اشاره کرد. قلعه رودخان، قلعه ای زیبا در نزدیکی شفت است که خاص ترین مناطق این شهر است. علت نام گذاری این قلعه به این نام، گذشتن رودخانه ای از کنار قلعه به همین نام است.

شیراز

شیراز از شهرهاییست که اگر اهل سفر و گردش باشید، حداقل یکبار به آن سر زده اید. تاریخ غنی، طبیعت بکر، محیط شهری زیبا، همه شیراز را به مقصد ارزشمندی برای سفر تبدیل کرده اند. از هر جای ایران می توانید با هزینه کم و با اجاره خودروی گردشگری خود، به شهر شکوفه های نارنج سفر کنید.

سعدیه و حافظیه

سعدیه و حافظیه

محال است به شیراز بروید و فرصت بازدید از این دو محل را پیدا نکنید. سعدیه و حافظیه جزو مکان هایی هستند که باید دمی در آن نشست و غرق در حال و هوای آن شد. معماری مقبره حافظ به سبک هخامنشی و زندیان است و دور مقبره با درختان و باغ های مختلف پوشیده شده است.

باغ ارم

باغ ارم

باغ ارم از جاذبه های گردشگری شاخص شهر شیراز محسوب می شود. تاریخ ساخت این باغ مشخص نیست. این مجموعه در نزدیک میدان ارم واقع شده است. معماری این باغ طراحی جالب توحجهی دارد. استخر کنار ساختمان اصلی دارای مساحتی بیش از 300 متر است. عمارت اصلی این باغ بزرگ در بخش غربی واقع شده است و در شب ، با نور پردازی های مختلف، جلوه خاصی به مکان می بخشد.
ساختمان اصلی از 3 طبقه تشکیل شده و دارای معماری سبک قاجار است و دارای منبت کاری و گچ کاری های جالب توجهی است. گذرگاه باغ که از وسط باغ عبور می کند از بخش های جذاب این باغ است. دو طرف پوشیده با درختان بلند و مختلف است. ساختار باغ به شکلی است که برای رسیدن به عمارت اصلی باید از طول باغ عبور کنید.

برای اطلاع کامل تر از مقاصد گردشگری شیراز زیبا، می توانید به مقاله " سفر گروهی به شیراز " مراجعه کنید.

تخت جمشید

تخت جمشید

بنای تخت جمشید، جلال و شکوه ایران قدیم، واقع شده در نزیدک شیراز، از ماندگارترین و ارزشمندترین آثار به جا مانده از تاریخ غنی ایران از زمان هخامنشیان است. بنای تخت جمشید با مساحت 120 هزار متر مربعی، بزرگترین بنای سنگی در ایران نیز محسوب می شود. دسترسی به تخت جمشید و یا مجموعه پاسارگاد و مقبره کوروش کبیر، در صورت داشتن خودرو راحت است. سفر کردن نیاز به هزینه های بالا ندارد و با حداقل هزینه، با اجاره خودروی داخلی و مناسب گردشگری، می توانید کیفیت و راحتی سفر خود را با هزینه های حداقلی چند پله ارتقا دهید.

اصفهان

اصفهان از جمله شهرهاییست که نیازی به تعریف ندارد. بررسی تمام جاذبه های بی نظیر اصفهان در این مقاله نمی گنجد و صرفا اشاره ای کوتاه به چند مکان می کنیم.

سی و سه پل

سی و سه پل

بنای سی و سه پل از بناهای مشهور ایران و جهان است. این بنا به دستور شاه عباس صفوی ساخته شد و لقب بلندترین پل بر روی زاینده رود را ازآن خود کرد. سی و سه پل در اول خیابان چهار باغ عباسی واقع شده است و می توانید بعد از پل دیدنی، به چهارباغ و کافه های مستقر در آن سری بزنید.

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان دومین میدان بزرگ جهان با طول بیش از 500 متر است. این میدان از بیش از 200 حجره تشکیل شده و عموما کاسبان آنجا، مشغول به فروش و ساخت انواع صنایع دستی هستند. از دیگر مکان های تاریخی مستقر در میدان نقش جهان، می توان به مسجد شیخ لطف الله، عمارت عالی قاپو و مسحد جامع عباسی اشاره کرد.

منارجنبان

منارجنبان

اثر منارجنبان در نزیدک اصفهان به سمت نجف آباد واقع شده است و جزو عجایب جهانی به شمار می رود. تکان خوردن منارهای واقع در این محل را می توانید به راحتی مشاهده کنید. این دو مناره با ارتفاع 17 متری در کنار هم قرار گرفته اند. با داشتن خوردو شخصی یا اجاره خودروی داخلی یا مناسب گردشگری می توانید به راحتی به این مکان سر بزنید. منارجنبان همه روزه از 9 صبح الی 6 بعد از ظهر پذیرای گردشگران است.

جاذبه های گردشگری و تاریخی اصفهان بسیار بیشتر از مطالب گفته شده است و برای آشنایی بیشتر با آن می توانید به مقاله " گردشگری در اصفهان" مراجعه کنید.

بهترین سفر با خودروی اجاره ای در ایران

شرط اصلی برای سفر، داشتن احساس خوشایند و آرامش خیال است. سفری خوب است که استرس رزرو اتوبوس قطار، هزینه های بالای تاکسی های آنلاین و ... را نداشته باشد. در کافه رنت محیطی فراهم شده است که بتوانید خودروهای مختلف را ببینید. با هزینه کم و اقتصادی بتوانید اقدام به اجاره خودروهای داخلی و مناسب گردشگری کنید و در کنار آن از امکانات و ایمنی و کیفیت خودروها هم آسوده خاطر باشید.

اجاره خودرو ارزان قیمت برای گردشگری

اجاره خودرو ارزان قیمت برای گردشگری

همان طور که به چندی از جاذبه های گردشگری اشاره کردیم، ایران پر است از این جاذبه ها. چه تاریخی و چه طبیعی. بسیاری از مکان های گردشگری ایران در مناطق مختلف، نیازی به خودروهای بزرگ و قدرتمند، مثل خودروهای آفرودی ندارد. بنابراین می توان با خودروهای عادی سفر کرد و لذت برد. ارزان بودن و با کیفیت بودن چیزیست که در کافه رنت به آن پایبندیم. با داشتن یک خودرو در اختیار چالش هایی از قبیل هزینه گزاف حمل و نقل، خصوصا در تعداد بالا، نگرانی از ابتدا به بیماری در این اوضاع کرونا، آسوده خاطر نبودن به دلیل امنیت و سخت بودن جابجایی وسایل سفر، همه و همه برای شما حل خواهد شد.
پس اگر بهانه نداشتن خودرو جلوی سفر کردن و کسب و تجربه را برای شما گرفته، وقت را تلف نکنید. برای تابستان خود برنامه ریزی کنید و به راحتی و از داخل خانه، به صورت آنلاین خودروی مورد نظر خود را از سایت کافه رنت به طور رایگان رزرو کنید.

تاثیر اجاره خودروی ایرانی بر گردشگری داخلی

بسیاری از مردم، سفر کردن را برای استراحت و راحتی و دور شدن از دغدغه های روزمره می بینند. از طرفی سفر کردن در صورت نداشتن وسیله نقلیه شخصی، بعضا می تواند سخت باشد. خصوصا برای خانواده های پر جمعیت تر این مقوله، چالش بزرگی محسوب می شود. داشتن یک خودروی اجاره ای این مشکلات را حل کرده است. با داشتن یک خودروی اجاره ای لازم نیست فقط سالی یکبار سفر کنید. از هر فرصت و تعطیلات آخر هفته ای می شود جهت تمدد اعصاب به سفر کردن پرداخت.
با افزایش سفرهای کوچک یکی دو روزه برای آخر هفته و یا حتی سفرهای طولانی مدت، سیستم گردشگری ایران هم تقویت می شود. به اقتصاد داخلی و تولید بیشتر کمک می شود. در نظر بگیرید به روستای لیقوان تبریز سفر کرده اید. طبیعتا باید پنیر درجه یک آن را حتی برای یک بار هم که شده امتحان کنید! تمام این موضوعات دست به دست هم می دهند و در نهایت شاهد این هستیم که در کنار تجربه های مختلف در سفر با راحتی کامل، صنعت گردشگری داخلی هم ارتقا پیدا می کند.

اجاره خودرو در کافه رنت

سفری خوش با کافه رنت

سفر کردن کار سخت و چالش برانگیزی نیست. کافیست اراده کنید که آخر هفته و یا تعطیلات تابستان را می خواهید کنار پل سی و سه پل اصفهان سپری کنید و یا کنار دریا به استراحت بپردازید. تصمیم سفر به هر نقطه ای داشته باشید کافه رنت با شماست تا با اجاره خودرو داخلی و گردشگری، این سفر را برای شما بیشتر از پیش راحت کند. در این مقاله به بررسی چندی از جاذبه های گردشگری و تاریخی ایران پرداختیم و با مزایای اجاره خودرو با هزینه کم، در صورت نداشتن خودرو شخصی، پرداختیم. در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل، تیم پشتیبانی و تخصصی کافه رنت آماده پاسخگویی به سوالات شما است.
سفر خوشی را برای شما آرزو داریم..

دیدگاه شما

فرمول: 33 - 10
02149934