مزایای اجاره خودرو در مشهد

مزایای اجاره خودرو در مشهد

در کشورعزیزمان ایران، مناطق زیبای زیادی برای طبیعت گردی و زیارت و ... وجود دارد. مشهد نیز یکی از بزرگ ترین شهرهای ایران است که با سفر به آن هم می توانید حرم مقدس امام هشتم شیعیان، یعنی امام رضا را زیارت کنید و هم از مناطق دیدنی و گرد ش گری متنوع این شهر بزرگ لذت ببرید. در این مقاله سعی می کنیم چند مورد از زیباترین مکان های گردش گری مشهد را به شما معرفی کنیم. همچنین در صورتی که به ماشین برای جا به جا شدن در سطح شهر مشهد نیاز دارید، برای شما راهنمایی هایی را در این خصوص آماده کرده ایم.

بهترین مناطق مشهد برای مسافرت با خودرو

سعی ما در این مقاله بر این است که معروف ترین و زیباترین نقاط دیدنی شهر مشهد را به شما معرفی کنیم، اما همان طور که می دانید، مشهد جزو بزرگ ترین کلان شهرهای ایران است و قطعا نمی توان در یک مقاله تک تک این مکان های جذاب را معرفی و بررسی کرد. بنابراین شناسایی و بازدید از مکان هایی که در این لیست وجود ندارد را بر عهده خودتان می گذاریم.

حرم امام رضا (ع)

حرم امام رضا (ع)
اگر بخواهیم معروف ترین و محبوب ترین نقطه مشهد را به شما معرفی کنیم، قطعا و بدون شک حرم امام رضا با اختلاف در صدر قرار می گیرد. این مکان مقدس که آرامگاه امام رضا (ع) در آن قرار دارد، بیش از یک میلیون متر مربع مساحت دارد و جزو بزرگ ترین حرم های جهان به شمار می رود. حرم امام رضا در بین دوست داران آن حضرت، لقب های مختلفی گرفته است که از راج ترین آن ها می توان به ارض اقدس و قلب عالم اشاره کرد. این مکان مقدس که سالانه پذیرای میلیون ها زائر از سرتاسر ایران و جهان است، دارای 9 صحن است که هر کدام از این صحن ها، بسیار بزرگ و باشکوه بوده و بزرگی آن ها، تا چندین دقیقه، شما را به وجد می آورد. از قدیمی ترین صحن های حرم امام رضا (ع)، می توان به صحن عتیق یا انقلاب اشاره کرد که در ضلع شمالی حرم قرار دارد. علاوه بر این موارد، در این حرم چندین ایوان نیز وجود دارد که معروف ترین آن ها، ایوان طلای نادری است که در صحن انقلاب قرار دارد؛ در صورتی که وارد صحن انقلاب شدید، قطعا این ایوان اولین چیزی است که آن را می‎ بینید، زیرا به علت معماری خارق العاده، بسیار با شکوه به نظر می رسد. در صحن انقلاب، یک ساعت بسیار بزرگ به نام ساعت صحن انقلاب وجود دارد که اسم دیگر آن، ساعت معاون هست. علت این نام گذاری این است که شخصی به نام مرحوم عبدالحسین معاون، این ساعت زیبا را از آلمان خریداری کرد و به دلیل این که نذرش ادا شده بود و بیماری اش شفا پیدا کرده بود، این ساعت را به حرم اهدا کرد. نکته قابل توجه حرم امام رضا این است که گنبد حرم، حدود 1000 سال قدمت دارد و در دوران سلجوقیان ساخته شده است.

باغ ملی مشهد

باغ ملی مشهد

قبل از این که به خود باغ ملی بپردازیم، بهتر است مکان های دیدنی اطراف این باغ را به شما معرفی کنیم که حتی شاید از خود باغ نیز جذاب تر به شمار رود.

بازار جنت

بازار جنت
بازار جنت، یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین بازارهایی است که در اطراف باغ ملی قرار گرفته است و از خیابان چمران شروع می شود و تا نزدیکی باغ ملی ادامه پیدا می کند. در صورتی که به بازارهایی که معماری قدیمی دارند (مثل بازار وکیل شیراز) علاقه دارید، بازدید از بازار جنت مشهد را به شما پیشنهاد می کنیم. البته تعدادی از مغازه ها در این راسته دارای معماری مدرن اند، اما بسیاری از آن ها اصلالت خود را حفظ کرده اند.

خانه ملک

خانه ملک

اگر کمی در اطراف باغ ملی قدم بزنید، عمارتی زیبا توجه شما را به خود جلب می کند. این عمارت باشکوه برای مالک قبلی باغ ملی است. اسم او حاج حسین ملک است که فردی بسیار سرشناس و بزرگ بوده و تقریبا همه اهالی مشهد در زمانی که باغ ملک برای او بود، وی را می شناختند. در صورتی که به باغ ملی مشهد رفتید، بازدید از خانه ملک را فراموش نکنید که خالی از لطف نیست.

آرامشی در دل شهر

اکنون نوبت آن است که از خود باغ ملی برای شما بگوییم. این باغ که در محله جنت و در خیابان امام خیمنی قرار دارد، در گذشته محلی برای برگذرای مراسم های مختلفی بوده است. احداث پارک های اطراف این باغ و همچنین گسترش شهر مشهد، باعث شده است که این باغ بیش از پیش به چشم بیاید و مورد توجه قرار بگیرد. باغ جنت در میان شلوغ ترین مراکز تجاری و مسکونی شهر واقع شده است و این موضوع دلیلی شده تا مردم برای ساعاتی بتوانند در سرسبزی و زیبایی آن غرق شوند و از هیاهوی شهر دوری کرده و خستگی از تن بیرون کنند.

آرامگاه فردوسی

آرامگاه فردوسی
آرامگاه فردوسی که در 20 کلیومتری شمال مشهد قرار دارد، الهام گرفته از شیوه معماری هخامنشی و به خصوص آرامگاه کوروش کبیر است. نمای بیرونی این آرامگاه، شامل ستون ها و تزئیناتی است که چند بیت از اشعار این شاعر بزرگ روی آن نوشته شده است.

باغ نادری

باغ نادری
یکی دیگر از مکان های دیدنی مشهد، باغ نادری است که آرامگاه نادرشاه افشار در آن قرار دارد. در سال 1266 خورشیدی، قوام السلطنه با ساختن آرامگاه جدیدی برای نادرشاه افشار، استخوان های او را از تهران به باغ نادری انتقال داد.

حمام مهدی قلی بیک

حمام مهدی قلی بیک

این حمام بزرگ و زیبا که در نزدیکی میدان هفتاد و دو تن و در بازار بزرگ مشهد قرار دارد، در سال 1027 توسط یکی از امرای تیموری احداث شد و اکنون به محلی برای بازدید عموم تبدیل شده است. این حمام که اکنون تبدیل به موزه شده است، وسایل و ابزارآلات قدیمی را برای علاقه مندان به معرض نمایش گذاشته است.

کلیسای مسروپ قدس

کلیسای مسروپ قدس

این کلیسا که تنها کلیسای مشهد است و توسط ارامنه بنا شده، در میدان دهم دی مشهد قرار دارد. پلان این کلیسا تقریبا ذوزنقه ای شکل است و دارای دو گنبد مخروطی است. این کلسیا در زمان های قدیم که در مشهد تعداد ارامنه و اتباع خارجی که دین مسیحیت داشتند زیادتر بود، بسیار پر رونق و شلوغ بود و مردم روزهای یکشنبه برای دعا خواندن به این کلیسا می آمدند. هنوز هم تعداد افرادی که به این کلسیا می آیند نسبتا بالا است اما نسبت به قبل به طرز چشم گیری کاهش یافته است. اگر تمایل دارید که یک کلیسا را از نزدیک ببینید و با یک پدر روحانی صحبت کنید و سوالاتی از او بپرسید، کلیسای سروپ قدس مقصد مناسبی برای شما است.

بازار رضا

بازار رضا

مطمئنا یکی از شلوغ ترین و پرهیاهوترین بازارهای سنتی که در ایران وجود دارد (پس از بازار وکیل)، بازار رضا است. این بازار که در نزدیکی حرم مطهر امام رضا (ع) قرار گرفته است، روزانه پذیرای چند ده هزار نفر از سرتاسر ایران و کشورهای همسایه است. با توجه به این که در این بازار تنوع اجناس بسیار بالاست، تمامی افرادی که وارد این بازار می شوند، تقریبا دست پر از این بازار بزرگ خارج می شوند. البته این نکته را نیز باید مد نظر بگیرید که چون بازار رضا یک بازار سنتی است، اکثر مغازه ها نیز حول این موضوع خودشان را ساماندهی کرده اند؛ به طوری که نصف بیشتر مغازه ها ادویه، فرش های دستباف و ماشینی، صنایع دستی، ظروف مسی و ... دارند.

دره هفت حوض

دره هفت حوض
اگر برای طبیعت گردی بخواهیم یکی از دل نشین ترین نقاط مشهد را انتخاب کنیم، قطعا این پارک طبیعی که هفت حوض نام دارد، جزو سه گزینه اول لیست ما است.بعضی از حوضچه های هفت حوض که در کوه های خلج جای گرفته است، به اندازه یک استخر وسعت دارد. این منطقه زیبا که حدود 7 کیلومتر با شهر مشهد فاصله دارد، دارای رودخانه ای در مسیر خود است که در نهایت همه حوضچه ها به آن می ریزند. در صورتی که می خواهید خستگی یک هفته طولانی را از تن خود بیرون کنید، هفت حوض یکی از بهترین نقاطی است که می توانید برای مقصدتان برگزینید.

مجموعه های آبی


مجموعه های آبی

برای اطلاعات بیشتر درمورد سفر در مشهد به مقاله مقایسه سفر گروهی به مشهد با هواپیما ، قطار و ون مراجعه کنید.

مشهد دارای بزرگ ترین مجموعه های آبی خاورمیانه است که قطعا تا کنون اسم این مجموعه های آبی به گوشتان خورده یا تبلیغ آن را در تلویزیون دیده اید. شما می توانید با گرفتن بلیط، از صبح تا شب در این مجموعه آبی بمانید و لحظات خوشی را در کنار همراهانتان ثبت کنید. این مجموعه ها دارای رستوران های بسیار با کلاس و مجهزی هستند که می توانید در آن ها غذایی را سفارش دهید و پس از میل کردن آن و گرفتن انرژی، مجددا به تفریح در این پارک های آبی مشغول شوید. قسمتی از این پارک ها مخصوص کودکان است که در اطراف آن نگهبان ها و غریق نجات ها حضور دارند که در صورتی که برای یکی از کودکان مشکلی پیش بیاید، در چند ثانیه مشکل را بر طرف کنند. در این پارک های آبی علاوه بر سرسره های آبی و استخر، سونا و جکوزی نیز وجود دارد که می توانید برای ریلکس کردن، ساعاتی را در آن ها بگذرانید.

اجاره خودرو ایرانی ارزان در مشهد

اکنون که چند مکان محبوب و دیدنی مشهد را به شما معرفی کردیم، نوبت آن است که خودروهایی را برای اجاره در مشهد به شما معرفی کنیم. معمولا برخی از افراد که برای مسافرت به مشهد سفر کرده اند، بنابر دلایلی، خودرو به همراه ندارند و یا خودرویشان را در پارکینگ می زنند و برای جلوگیری از استهلاک خودرویشان، از رانند با آن در این کلان شهر جلوگیری می کنند. در این مواقع دو آپشن پیش روی این عزیزان قرار می گیرد. یکی این که از تاکسی استفاده کنند که با توجه به جا به جایی های زیاد، اصلا گزینه ای منطقی نیست، زیرا پول بسیار زیادی را باید به تاکسی اختصاص دهیم تا بتوانیم به اکثر مکان های دیدنی مشهد برویم. گزینه دیگر این است که یک خودرو در مشهد اجاره کنند. برای این کار مجموعه های بزرگ اجاره دهنده خودرو وجود دارند که در کمترین زمان و با بهترین کیفیت این خدمات را به شما ارائه می دهند.

پژو پارس

یکی از زیباترین و خوش رخ ترین ماشین های ایرانی، پرو پارس است که در اکثر شهرهای ایران، از آن تحت عنوان پرشیا یاد می شود. این ماشین خانوادگی 5 نفر ظرفیت دارد. اگر قصد اجاره خودرو در مشهد را دارید، قطعا یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما، پژوپارس است.
پژو پارس

سمند ال ایکس

یکی دیگر از خودروهایی که برای اجاره در مشهد مناسب است، سمند ال ایکس است. این خودرو نیز مانند خودروی قبلی لیست ما، جزو بهترین خودروهای شرکت ایران خودرو است. سمند ال ایکس، یک خودروی خانوادگی است که 5 نفر ظرفیت دارد و از قدرت بالایی برخوردار است. شما می توانید با هزینه ای بسیار ناچیز، این خودرو را از مجموعه های اجاره دهنده خودرو، اجاره کنید.

اجاره خودرو با راننده در مشهد

در صورتی که خودتان تمایل به رانندگی ندارید، می توانید برای آسایش و آرامش بیشتر، خودرویی با راننده از مجموعه های اجاره دهنده خودرو، اجاره کنید. از مزیت های اجاره خودرو با راننده در مشهد این است که به راحتی می توانید پا به پای همراهانتان از منظره دل نشین محیط لذت ببرید. همچنین راننده ای که توسط مجموعه ها به شما پیشنهاد داده می شود، جزو افرادی است که تمام شهر و مناطق اطراف آن را می شناسد. به همین خاطر بدون فوت وقت می توانید به مکان های مد نظرتان برسید و از سفرتان لذت ببرید.

سفری دل نشین با مجموعه بزرگ کافه رنت

کافه رنت، یکی از بزرگ ترین مجموعه های اجاره خودرو در خاورمیانه است که همواره در تلاش برای کسب رضایت مشتری است. این مجموعه بزرگ به دلیل این که خودروهای متنوع و آفرهای کم نظیری را به مشتریانش ارائه می دهد، همواره جزو بهترین مجموعه های ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو، طبقه بندی شده است. بنابراین اگر برای سفر خود به مشهد، نیاز به خودرو داشتید، می توانید روی کافه رنت حساب کنید.

دیدگاه شما

فرمول: 45 - 22
whatsapp robot cafeerent whatsapp robot cafeerent
02149934