مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو در کیش

مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو در کیش

قطعا تاکنون رویای راندن خودروهای لوکس و مدرن جهان را در سر پرورانده اید و خواهان تجربه آن حتی برای یک بار نیز بوده اید.

شاید برای شما رویایی دور به نظر برسد، اما می توانید در همین ایران خودمان خودروهای خاص و تکی همچون فورد، شورلت، دوج و پورش را به راحتی برانید و با سرعت زیاد جاده های ساحلی را پرقدرت بشکافید.

در این مقاله با ما همراه باشید تا سری به اروپای کوچک ایران با خودروهای لاکچری اش بزنیم و با نحوه اجاره خودرو در کیش آشنا شویم.

اجاره خودرو در کیش، رویایی در یکی قدمی واقعیت

اجاره خودرو در کیش

جزیره زیبای کیش به دلیل قرار داشتن در مناطق تجاری آزاد ایران، مشمول هزینه های گمرک و واردات بر خودروها نمی شود، به همین خاطر این جزیره کوچک غرق در مانور جذاب خودروهای لاکچری و مطرح در جهان است.

در این جزیره خودروهایی مانند سانتافه، اپتیما و نیسان جوک، شوخی محسوب می شوند و لوکس سواران شهر خودروهایی مانند کادیلاک، شورلت، پورشه پانامرا، مازراتی، لامبورگینی، بنز و لندکروز می رانند.

وجود این فضای جذاب و خاص در ایران به علاوه در دسترس بودن خودروهای نایاب، باعث شده تا اجاره خودرو در کیش به امری پرطرفدار و معمول تبدیل شود؛ این کار رویای راندن شاهانه تمامی افراد را برآورده کرده و تجربه تازیدن سوار بر قدرت های جهانی را به آن ها هدیه می دهد.

اجاره خودرو در کیش به خاطر گران قیمت بودن خودرو ها و قوانین خاص راهنمایی و رانندگی در این جزیره، شرایط و ضوابط مخصوص به خود را دارد که با اجاره خودرو در بقیه مناطق ایران تفاوت دارد.

البته این شرایط نه تنها اجاره خودرو را سخت تر نکرده، بلکه امنیت مالی و راحتی گشت وگذار در جزیره را برای فرد اجاره کننده بیشتر کرده است.

در ادامه با مدارک موردنیاز و قوانین لازم برای اجاره خودرو در کیش آشنا می شویم.

مدارک لازم برای اجاره مطمئن خودرو در کیش

مدارک اجاره خودرو در کیش

برای اجاره خودرو در کیش مدارک زیر را باید به همراه داشته باشید:

  1. اصل گواهینامه رانندگی با اعتبار و سالم
  2. اصل کارت ملی فرد اجاره کننده
  3. به امانت گذاشتن مبلغی جهت ضمانت که معمولا بین 2میلیون تومان تا 10 میلیون تومان است
  4. به امانت گذاشتن مبلغی برای خلافی های احتمالی که توسط خودرو اجاره ای اتفاق بوفتد که معمولا 300 هزار تومان تا 700 هزار تومان است. درصورت عدم وجود خلافی، این هزینه 3 تا 10 روز کاری پس از اتمام قرارداد اجاره به حساب اجاره کننده بازگردانده می شود
  5. واریز مبلغ اجاره حداقل یک روز خودرو دلخواه به شرکت اجاره کننده

به خاطر داشته باشید که برای اجاره خودرو در کیش باید این مدارک و وجوه را به همراه داشته باشید تا شرکت رنت خودرو با بررسی کامل و تضمین مطمئن، خودرو را به شما تحویل دهد.

همچنین شما می توانید به صورت آنلاین و یا با تماس با شرکت اجاره خودرو، از شهر مقصد، خودرو دلخواه تان را رزرو و اجاره کنید.

هزینه اجاره خودرو نسبت به خودرو اجاره ای متفاوت است، اما در کل، می توان از رنج 500 هزار تومان تا 8 میلیون تومان در روز برای اجاره خودرو در کیش هزینه کرد.

باید در نظر داشت که اجاره خودرو در کیش انواع مختلفی دارد که طبق هرکدام از آن ها، می توانید خودرو خاصی را اجاره کنید.

شما ممکن است خواهان اجاره خودروهای کروک، اسپرت یا لوکس مانند مازراتی گیبلی باشید و یا علاقه به خودروهای شاسی بلند همچون شورلت تاهو داشته باشید.

همچنین می توانید به سراغ اجاره خودروهای اقتصادی یا ون های خانوادگی مانند ون فورد بروید و خودروی به صرفه تری را انتخاب کنید.

برای گیج نشدن در این دریای متنوع خودرو، حتما با شرکت رنت خودرو مطمئن و معتبری مشورت کنید.

نکات اجاره خودرو که حتما باید به آن دقت کنید

وقتی شما خودرویی لوکس مانند بنز c200 را اجاره می کنید، علاوه بر شرایط و هزینه های که باید تقبل کنید، نکاتی را نیز باید درباره خودرو لوکس زیرپایتان رعایت کنید.

این نکات دراصل باعث می شوند که مشکلی در قرارداد اجاره خودرو و سلامت ماشین پیش نیاید و رعایت آن برای خود شما بسیار راحت تر و پیشگیرانه تر است.

فردی که خودرو را اجاره کرده است، حق اجاره آن را به شخص ثالثی ندارد.

اگر این حالت رخ دهد و از شانس بد، خودرو دچار آسیب یا تخلفی شود، فرد اجاره کننده اول باید تمامی هزینه های خلافی و تخریب خودرو لوکس و گران قیمت اجاره شده را بپردازد و همچنین هزینه ای بابت کم ارزش شدن خودرو به شرکت اولیه اجاره کننده بپردازد.

این هزینه ها بسیار زیاد بوده و ممکن است فرد دچار مشکل مالی برای پرداخت هزینه های خودرو، دچار چالش های فراوانی شود.

اگر بنابه دلایلی خودرو آسیب ببیند، فرد اجاره کننده نباید خودسرانه خودرو را به تعمیرگاه ببرد و در وهله اول باید شرکت رنت خودرو را از این وضعیت پیش آمده آگاه سازد تا آن شرکت، خود، به بررسی و تعمیر خودرو بپردازد.

اگر این شرایط به خاطر تصادف ایجاد شود، فرد اجاره کننده علاوه بر مطلع ساختن شرکت رنت، باید پلیس را نیز باخبر سازد.

فرد اجاره کننده نباید حین استفاده از خودرو، حرکات نمایشی و مسابقه ای با آن انجام دهد. همچنین ورود خودرو به جاده های خاکی یا ماسه ای کنار ساحل ممنوع است.

بهتر است فرد اجاره کننده، خودرو را کنار خیابان در مکان نامناسبی پارک نکند و پارکینگ های اختصاصی را برای نگه داشتن کوتاه مدت یا بلند مدت خودرو انتخاب کند.

درصورتی که فرد اجاره ‎کننده مایل باشد خودرو را زمان بیشتری اجاره کند، باید شرکت را مطلع ساخته و با رضایت آن ها مدت قرارداد را تمدید نماید.

درغیراین صورت، اگر در زمان تحویل خودرو تاخیری ایجاد شود، فرد اجاره کننده برای هر یک ساعت تاخیر باید 10 درصد اجاره بهای اولیه را پرداخته و اگر تاخیر به سه ساعت برسد، باید هزینه کامل اجاره 24 ساعت را بپردازد.

دقت شود که فرد اجاره کننده، حق استعمال دخانیات در خودرو ندارد و اگر مایل به استعمال بود، باید هزینه هرگونه خسارت به خودرو را در صورت بروز اتفاقی بپردازد.

خودرو نباید دست کاری فنی شود و فرد اجاره کننده حق دخالت در سیستم فنی خودرو را ندارد.

در انتها نیز خودرو باید همان گونه تمیز که تحویل گرفته شده، به همان پاکیزگی تحویل داده شود؛ در غیراین صورت هزینه کارواش خودرو نیز از فرد اجاره کننده گرفته می شود.

موقع گردش حواستان به قوانین راهنمایی و رانندگی هم باشد

مدارک اجاره ماشین در کیش

کیش با بر دوش کشیدن نام اروپای کوچک ایران، قوانین راهنمایی و رانندگی سفت و سختی را نیز در سرتاسر شهر اجرا کرده تا نظم جزیره و امنیت آن برای تمامی بومیان و توریستان حفظ شود.

با آگاهی داشتن از این قوانین، رانندگی دل پذیر و امنی را سوار بر خودرو لاکچری خود در سطح شهر تجربه خواهید کرد.

همچنین با رعایت این قوانین احتمال جریمه شدن و پرداخت خلافی های سنگین این جزیره را نیز صفر می کنید.

حداکثر سرعت در خیابان های اصلی کیش 50 کیلومتر برساعت است. باید در نظر داشت که دورتادور جزیره کیش، دوربین های ثبت تخلف و ثبت سرعت مجاز قرار دارد و درصورت رعایت نکردن سرعت مجاز در خیابان ها، تخلف شما ثبت شده و جریمه می شوید.

دقت کنید که حتما موقع گردش به چپ یا راست در خیابان، چراغ راهنما را 100متر عقب تر روشن کرده و بعد به مقصد خود گردش کنید.

همچنین نکته راندن در یک لاین و جابه ‎جا نشدن بین خطوط جاده در زمان ترافیک را حتما رعایت کنید؛ زیرا قانونی مهم و تاثیرگذار در ترافیک شهر است و درصورت عدم تمکین، جریمه سختی پیش روی شما خواهد بود.

یکی از معروف ترین قوانین راهنمایی و رانندگی جزیره کیش، ممنوعیت بوق زدن بدون دلیل موجه است. در این شهر حین رانندگی، حق بوق زدن برای دلایل جزئی را ندارید.

تاثیر این قانون را می توانید در سکوت و آرامش جاده های کیش پیدا کنید.

قانون جالب دیگر این جزیره، رعایت صددرصدی حق تقدم عابران پیاده به خودروهای شخصی است.

در این جزیره در هرکجای خیابان و در هر زمانی، اگر عابری خواهان عبور از خیابان باشد، خودروی نزدیک به عابر حتما باید بایستد و حق تقدم عابر را رعایت کند؛ همچنین باید برای چند ثانیه چراغ خطر خودرو خود را روشن کند تا به خودروهای پشت سر اطلاع دهد که عابران درحال عبورند و باید از سرعت شان بکاهند.

کیش شهری تمیز و زیبا است و حفظ این پاکیزگی بسیار برای شهروندان آن اهمیت دارد؛ پس در حین عبورومرور در شهر حق ریختن آشغال یا پرتاب زباله به خیابان ها را ندارید.

همچنین باید ظاهر خودرو خود را همواره تمیز نگه دارید تا چهره زیبای شهر حفظ شود. اگر خودرو شما بسیار آلوده باشد، پلیس شما را جریمه فرهنگی می کند.

در ابتدای سوار شدن به خودرو، حتما کمربند ایمنی را ببندید. این وسیله امنیتی مهم در خودرو در جزیره کیش بسیار اهمیت دارد و تاکنون باعث جریمه شدن توریستان زیادی در این شهر شده است.

حین رانندگی در شب، به دلیل نورانی بودن خیابان ها و شلوغ بودن پباده روها، از نور پایین خودرو استفاده کنید تا چشم عابری اذیت نشده و رانندگان دیگر نیز راحت باشند.

شرکت معتبر اجاره خودرو در کیش

شرکت اجاره خودرو در کیش

زمانی که برای سفر به جزیره کیش آماده می شوید، علاوه بر فراهم کردن مدارک لازم اجاره خودرو، باید شرکت معتبری مخصوص رنت خودرو با سابقه درخشان و امکانات تسهیلاتی خودرو بیابید تا اجاره ای مطمئن در خودرویی سالم و قوی داشته باشید.

کافه رنت، بزرگ ترین مجموعه رنت خودرو در ایران با شعب بین المللی متعدد، در خدمت شماست. این مجموعه با افتخار اعلام می کند که با در اختیار داشتن بیشترین تنوع خودرو برای اجاره و ارائه بیمه نامه کامل، پرطرفدارترین مجموعه رنت خودرو در سالیان اخیر است.

با تماس و مشورت با کارشناسان درباره اجاره خودرو در کیش، اطلاعات خودرو دلخواه خود را دریافت و در زمان موردنظرتان، آن را درب فرودگاه تحویل بگیرید.

دیدگاه شما

فرمول: 35 + 3
02149934