خطرات و نکات مهم اجاره خودرو در کیش


این روزها که بحث سفرهای نوروزی بین خانواده های ایرانی داغ است، یکی از بهترین مقاصد سفر می تواند جزیره ی زیبا و مجهز کیش باشد. آب و هوای خوب کیش در فصل بهار این جزیره را تبدیل به یک قسمت توریستی کرده است. اما نکته ی مشترکی که بین اکثر مسافران وجود دارد، نداشتن وسیله ی نقلیه برای تردد در شهر است. آن وقت است که فکر اجاره ی خودرو از جای مطمئنی مثل کافه رفت به ذهنمان خطور خواهد کرد.


اجاره ی خودرو در جزیره ی کیش می تواند باعث شود تا سفر راحت تری داشته باشید و بهتر و درست تر از زمان خود استفاده کنید. اما اگر نکات مهم در اجاره خودرو کیش را ندانید، ممکن است با کلاهبرداری اجاره خودرو در کیش و خطرات مختلفی روبرو شوید. به همین منظور ما در این مقاله سعی داریم تا شما مسافران محترم را از خطرات اجاره خودرو در کیش آگاه سازیم.

خطرات و نکات مهم اجاره خودرو در کیش

خطرات اجاره خودرو در کیش

فرقی ندارد که در کدام شهر به اجاره خودرو یا ماشین بپردازید، باید توجه داشته باشید که همواره ممکن است خطرات عمدی یا سهوی در خصوص اجاره خودرو رخ دهد که در این جا به تصادفات ترافیکی و کلاهبرداری اجاره خودرو در کیش اشاره خواهیم کرد.

تصادفات ترافیکی

به طور کلی رانندگی کردن در عین سادگی، جزو کارهای پر خطر محسوب می شود. به همین دلیل است که یکی از خطرات احتمالی اجاره خودرو در کیش می تواند تصادف با خودروی مذکور حین رانندگی باشد. حتی با رعایت تمام قوانین راهنمایی و رانندگی و دقت کافی، باز هم تصادف در رانندگی امری اجتناب ناپذیر است. اما حال سؤالی که ممکن است پیش بیاید این است که چگونه می شود درصد وقوع این خطر را کم کرد؟
پاسخ شما این است که در صورت بیمه بودن خودرویی که اجاره کرده اید، بیمه تمام خسارت ناشی از تصادف را پرداخت می کند. در این صورت نه شما و نه شرکت اجاره دهنده ی خودرو، هیچ کدام تحت فشار مالی قرار نمی گیرید.


یکی دیگر از خطرات اجاره خودرو در کیش، ممکن است به سرقت رفتن خودرو باشد. به هر حال این امکان وجود دارد که خودرویی که اجاره کرده اید در یکی از قسمت های شهر دزدیده شود. در این صورت با توجه به قیمت بالای خودرو، ممکن است مجبور باشید هزینه ی هنگفتی را از جیب خود به شرکت اجاره دهنده بدهید.


در این شرایط باز هم بیمه ی خودرو است که به کمک شما می آید. برخی از خودروها با داشتن بیمه ی سرقت، می توانند در صورت دزدیده شدن، هزینه را از شرکت بیمه دریافت کنند. بنابراین هنگام اجاره ی خودرو، برای جلوگیری از خسارت های ناشی از این خطر احتمالی، می توانید به بیمه بودن خودرو توجه کنید.

چرا باید خودرویی که اجاره می کنیم بیمه باشد؟

یک اتفاق ناگوار در سفر مثل تصادف، حتی اگر درصد وقوع بسیار کمی داشته باشد، باز هم در صورت وقوع می تواند کام شما را تلخ کرده و خاطره ی بدی از سفر برای شما بسازد. برای همین با اجاره ی خودرویی که بیمه شده است، می توانید با آرامش خاطر در جزیره ی کیش تردد کنید و از مسیرهای خلوت و جاده های زیبای این جزیره لذت ببرید.


هزینه ی بیمه ی خودرو معمولاً توسط شرکت اجاره دهنده پرداخت می شود. تمام خودروهایی که در کافه رنت اجاره داده می شوند دارای پوشش بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه هستند. اما در صورتی که تمایل به کامل کردن بیمه نامه ی خودروی مورد نظر داشته باشید، می توانید از پکیج های بیمه ای کافه رنت استفاده کنید. لازم به ذکر است که تمام نکات مهم مربوط به بیمه ی خودرو در قراردادی که بین شرکت اجاره دهنده و فرد اجاره کننده منعقد می شود ذکر خواهد شد.

کلاهبرداری اجاره خودرو در کیش

شهر کیش یکی از مقاصد توریستی ایران است که اجاره خودرو داخلی و خارجی در آن بسیار مرسوم است. در نتیجه بسیاری از افراد بدون عقد قرار داد شفاف به کلاهبرداری اجاره خودرو در کیش می پردازند. در نتیجه نبود قرار داد شفاف با ذکر تمام مفادها، ممکن است بدون آنکه ماشین را به شما تحویل دهند، از شما درخواست پیش پرداخت کنند و یا حتی بعد از تحویل ماشین بیمه نشده، اقدام به سرقت ماشین کنند. در نتیجه این موضوعات خسارت های سنگینی برای فرد اجاره کننده خودرو خواهد داشت. برای همین پیشنهاد می شود قبل از هر گونه پرداخت، قرار داد را به خوبی بررسی کنید و با ذهنیتی شفاف اقدام به اجاره ماشین کنید تا از خطرات اجاره خودرو در کیش در امان باشید.

نکات مهم در اجاره خودرو کیش

زمانی که شما قصد اجاره کردن خودرو در کیش را دارید، قبل از هر چیز لازم است که قوانین و شرایط آن را بدانید. عدم داشتن اطلاعات کافی از قوانین مربوط ممکن است به طرفین قرارداد آسیب های مالی زیادی وارد کند. آگاهی پیدا کردن از این شرایط می تواند به داشتن خیالی آسوده برای شما کمک کند تا بیشتر از سفر خود لذت ببرید. در ادامه این بند قصد داریم تا به بررسی نکات مهم در اجاره خودرو کیش بپردازیم:
برای اجاره خودرو در کیش چه شرایطی وجود دارد؟


تمام قوانین مربوط به اجاره ماشین در کیش در قراردادی که بین اجاره کننده و شرکت اجاره دهنده منعقد می شود ذکر خواهد شد. این قوانین تابع قانون مدنی کشور بوده و اطلاعاتی مثل مشخصات خودرو، مشخصات اجاره کننده، مدت زمان اجاره، هزینه ی اجاره، بیمه ی خودرو و ... در آن ثبت می شود.

اجاره خودرو کیش

یکی از نکات مهمی که وجود دارد این است که معمولاً تأخیر در تحویل دادن خودرو به شرکت اجاره دهنده جریمه دارد. همچنین فرد مستأجر ملزم به حفظ و نگهداری دقیق از خودرو بوده و در مقابل شرکت اجاره دهنده ملزم به بیمه کردن خودرو بدون دریافت هزینه ی اضافه خواهد بود.


یکی از شروط مهم برای اجاره خودرو در کیش این است که فرد اجاره کننده حداقل 20 سال سن داشته باشد و علاوه بر آن، گواهی نامه ی معتبر نیز همراه خود داشته باشد. علاوه بر این ارائه ی کارت ملی، گواهی اشتغال و چک یا سفته به ارزش خودرو نیز الزامی است. همچنین شرکت اجاره دهنده نیز باید خودرویی را اجاره بدهد که جریمه و خلافی نداشته باشد.
قوانین راهنمایی رانندگی در کیش چگونه است؟


یکی دیگر از نکات مهم اجاره خودرو کیش این است که، قوانین رانندگی در جزیره ی کیش و نوع رانندگی رانندگان در آن را بدانید. در واقع می توان گفت که قوانین راهنمایی و رانندگی در کیش بسیار سفت و سخت بوده و توسط اکثر رانندگان رعایت می شود. به همین دلیل است که شاهد خیابان هایی خلوت و رانندگی های منظم در این جزیره هستیم.


یکی دیگر از جذابیت های قوانین رانندگی در کیش این است که هیچ سرعت گیر و چراغ قرمزی در خیابان ها وجود ندارد. به عبارت دیگر می توان گفت که شرایط رانندگی در این جزیره بسیار شبیه به رانندگی در کشورهای اروپایی است. به طور مثال تمیز نگه داشتن خودرو یکی از قوانین رانندگی در این شهر است و در صورت عدم رعایت آن جریمه خواهید شد.


خوب است بدانید که تمام خیابان های جزیره ی کیش به خوبی و با نظمی دقیق خط کشی شده اند و هیچ چهارراهی در سطح خیابان ها وجود ندارد؛ زیرا تمام تقاطع های موجود به میدان ختم خواهند شد. همچنین پرتاب کردن زباله و ته سیگار از شیشه ماشین به خیابان ممنوع بوده و در صورت مشاهده ی این اعمال توسط پلیس جریمه می شوید.

رانندگی در جاده

در ادامه ی این نکات، چند قانون نسبتاً متفاوت هم وجود دارد که اطلاع داشتن از آن ها برای افرادی که قصد اجاره خودرو در کیش دارند الزامی است. اولین نکته این است که در تمام نواحی جزیره کیش، بوق زدن هنگام رانندگی و دنده عقب ممنوع است و انجام آن ها جریمه ی سنگینی به همراه دارد. همچنین رانندگی کردن در سواحل، فضای سبز و پیست دوچرخه سواری نیز در کیش ممنوع است.

مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو در کیش

اجاره خودرو در کیش می تواند بدون راننده یا همراه با راننده باشد. مدارک و شرایط این دو حالت کاملاً متفاوت است. اما در هر دو حالت قوانینی که وجود دارد طبق قوانین بین المللی اجاره خودرو نوشته شده و مدارک مورد نیاز هم بر همان اساس مشخص شده است. در ادامه به بررسی دقیق این دو حالت از اجاره خودرو در کیش می پردازیم.

اجاره خودرو همراه با راننده

شاید به نظر بیاید که اجاره خودرو همراه با راننده خیلی راحت نباشد و حریم خصوصی شما را خدشه دار کند. اما در مقابل فواید زیادی هم برای شما مسافر گرامی خواهد داشت. هنگامی که خودرویی همراه با راننده را اجاره کرده اید، خستگی رانندگی را تجربه نمی کنید و با انرژی بیشتری می توانید به سفر خود ادامه دهید. علاوه بر این برای اجاره خودرو با راننده، هیچ مدرکی لازم نیست ارائه دهید. زیرا تمام مسئولیت های خودرو بر عهده ی راننده است.

اجاره خودرو بدون راننده

زمانی که خودروی بدون راننده را اجاره می کنید، تمام مسئولیت های ماشین را بر عهده خواهید گرفت. بنابراین باید امانت دار خوبی باشید. یکی از نکات مهم در اجاره خودرو بدون راننده در کیش این است که حداقل زمان اجاره ی آن، سه روز بوده و در هر روز یک مقدار مشخصی باید از آن استفاده کرد. این مقدار مشخص در کافه رنت به این صورت است که برای خودروهای خارجی 200 کیلو متر، برای خودروهای ایرانی 250 کیلو متر و برای خودروهای سوپر لوکس 150 کیلو متر است.


مدارک مورد نیاز برای اجاره خودروی بدون راننده در کیش شامل موارد زیر است:


• کارت ملی
• گواهی نامه رانندگی
• گواهی اشتغال یا آدرس محل سکونت
• چک یا سفته به مبلغ ارزش خودرو
• ودیعه نقدی


تمام مدارکی که ذکر شد باید حتماً به نام شخصی که خودرو را اجاره کرده است باشد و ودیعه نقدی هم ممکن است برای هر خودرو با توجه به مدل آن متغیر باشد.

اجاره ماشین

در آخر

اگر قصد سفر به جزیره ی زیبای کیش را دارید و در ذهنتان به اجاره کردن خودروهای لوکس فکر می کنید، می توانید با مطالعه ی این مقاله اطلاعات جامع و کاملی در این زمینه به دست آورید و از خطرات اجاره خودرو در کیش، در امان هستید. در این صورت با خیالی راحت تر و اطمینان خاطر بیشتری می توانید خودروی مورد نظر خود را اجاره کنید. اجاره خودرو در کیش علاوه بر این که تردد در سطح شهر را برای شما آسان می کند، می تواند جنبه ی تفریحی نیز داشته باشد. دلیل این موضوع هم خودروهای تمیز و لوکس، خیابان های زیبا و آب و هوای خوب این جزیره است.


جزیره کیش، جزیره ای زیبا، پاکیزه و قانونمند است و رانندگی در آن می تواند تجربه ای شیرین و به یادماندنی برای شما باشد. کافه رنت یکی از شرکت های اجاره دهنده خودرو است که خودروهایی سالم، بیمه شده و لوکس در کیش به شما اجاره می دهد. لازم به ذکر است که در صورت مواجه شدن با هر مشکل یا ابهامی در این زمینه می توانید با پشتیبانی کافه رنت تماس گرفته و با مطرح کردن سؤال خود از راهنمایی های متخصصان این مجموعه استفاده کنید.

دیدگاه شما

فرمول: 34 + 3
02149934