حین اجاره خودرو بیمه نامه ها چه خدماتی ارائه می کنند؟

حین اجاره خودرو بیمه  نامه  ها چه خدماتی ارائه می کنند

این روزها، به علت وضعیت بد اقتصادی، تقریبا خریدن خودروهای لوکس و شیک، به رویایی برای دوست داران آن ها تبدیل شده است. از این رو اجاره خودروها از موسسات معتبر اجاره خودرو، اهمیت ویژه ای پیدا کرده است؛ این نکته را نیز باید در نظر بگیرید که هر کدام از این مجموعه ها شرایط خاصی را برای مشتریان خود دارند.

همچنین باید ضوابط مختلف برای ارائه خدمات بیمه نامه ها را بدانید. اگر قصد استفاده از خدمات اجاره خودرو اعم از اجاره خودرو در تهران و شهرستان ها را دارید، این مطلب را از دست ندهید. در این مقاله قصد داریم در مورد خدماتی که در این بیمه نامه ها ارائه می شود، توضیحی ریزبینانه به شما ارائه دهیم.

از کجا می توانیم خودرو اجاره کنیم؟

طی سال های گذشته، کسب و کارهای زیادی در حوزه اجاره خودرو تاسیس شده اند که بسیاری از آنها در شهرهای مختلف و حتی کشورهای دیگر دارای نمایندگی هستند و شما می توانید با مراجعه به آن ها، خودروی مد نظر خود را اجاره کنید.

علاوه بر شرکت هایی که دارای دفاتر متعدد هستند، شرکت های دیگری به صورت اینترنتی فعالیت می کنند که شما می توانید با مراجعه به سایت آن ها خودروی مد نظر خود را کرایه کنید.

این نکته را مد نظر بگیرید که قبل از کرایه خودرو، حتما از صحت و قانونی بودن فعالیت آن ها مطمئن شوید و سپس اقدام به کرایه کنید. با بررسی این مورد استفاده از خدمات بیمه نامه کار آسانی خواهد بود.

دلیل بیمه کردن خودروهای اجاره ای

بیمه کردن خودروهای اجاره ای

حادثه هیچ گاه خبر نمی کند!

در حین اجاره خودرو، بخشی از قراردادی که امضا می کنید، مربوط به بیمه خودرو است. در این زمان شاید با خودتان فکر کنید که این کار برای سود هرچه بیشتر این کمپانی ها انجام می شود و خرجی اضافه است؛ اما باید بدانید که حادثه هیچگاه خبر نمی کند ممکن است که اتفاق ناخواسته ای بیفتد و منجر به خسارات مالی یا جانی شود. باید این موضوع را مدنظر داشت که بخش های زیادی از این خسارات توسط شرکت های بیمه پوشش داده می شود و مشتریان قادرند از خدمات بیمه نامه بهره ببرند.

اگر سانحه ای در حین رانندگی رخ دهد که خسارتی دربر داشته باشد، مجبور به پرداخت هزینه تعمیرات، هزینه مربوط به افت قیمت و حتی هزینه مدت زمان توقف این خودرو در پارکینگ هستید. دقت داشته باشید که اگر خودرویی که اجاره کرده اید، قیمت بالایی در بازار داشته باشد، پرداخت خسارات مربوط به آن کار دشواری خواهد بود. این درحالی است که اگر خودرو را بیمه کامل کنید، در هنگام سانحه، شرکت بیمه 70 درصد هزینه ها را پوشش می دهد. به عبارتی می توان گفت در چنین مواقع حساسی خدمات بیمه نامه مربوط به اجاره خودرو به دادتان می رسد.

انواع مختلف بیمه برای خودروهای اجاره ای

نواع مختلف بیمه برای خودروهای اجاره  ای

اکنون که با دلیل استفاده از بیمه خودروی اجاره ای آشنا شدید و دیدی کلی در مورد آن به دست آوردید، بهتر است انواع بیمه برای خودروهای اجاره ای را به شما معرفی کنیم تا در هنگام اجاره خودرو از مجموعه های ارائه دهنده این خدمات، سردرگم نشوید.

بیمه بدنه خودرو

در این نوع بیمه، تمام خسارت ها و آسیب های وارد شده به خودرو پوشش داده می شود. این آسیب ها ممکن است در اثر آتش سوزی، انفجار، سرقت، سقوط، تصادف و یا برخورد اتومبیل به یک جسم در مسیر ایجاد شود. در این صورت شرکت بیمه کننده، موظف است تمام خسارت را پرداخت کند.

نکته ای که حتما باید به آن توجه کنید، مطابق بودن ارزش بیمه بدنه با قیمت فعلی خودروی اجاره ای شما است. در برخی موارد، شخصی که خودروی خود را بیمه می کند، به این موضوع توجه نمی کند؛ پس از آن اگر خودرو متحمل خسارتی شود، شرکت بیمه کننده به ارزش بیمه شما نگاه می کند و مطابق با آن هزینه ها را پرداخت می کند. به همین خاطر بقیه هزینه ها و به عبارتی مابه التفاوت آن را باید از جیب خودتان بپردازید.

این نوع بیمه در برخی شرایط تبصره دارد و خودرو را تحت پوشش قرار نمی دهد. از این شرایط می توان آسیب دیدن خودرو در اثر تصادف ساختگی، استفاده از مشروبات الکی و مواد مخدر، تعقیب و گریز به وسیله پلیس و خسارت عمدی را نام برد.

بیمه کامل

برخی از بیمه های خودروی اجاره ای، برای شما محدودیت مسافت تعیین می کنند. به عنوان مثال اگر در بیمه نامه ذکر شود که شما مجاز به 100 کیلومتر رانندگی به ازای هر روز هستید، در صورتی که شما در آن رو 101 کیلومتر رانندگی کنید، بیمه شما را تحت پوشش قرار نمی دهد.

اما بیمه کامل، به هیچ وجه این نوع محدودیت ها را ندارد و انواع خسارت ها را پوشش می دهد. به این معنا که یک پکیج کامل از خدمات بیمه نامه اجاره خودرو است. از این رو شما می توانید بدون دغدغه از سفرتان با خودروی اجاره ای لذت ببرید.

بیمه شخص ثالث

اگر بخواهیم ضروری ترین خدمات بیمه نامه که خودروها به آن نیاز دارند را به شما معرفی کنیم، باید بیمه شخص ثالث را نام ببریم. بر این اساس مجموعه های اجاره دهنده خودرو، تمام خودروهای خود را تحت پوشش این بیمه قرار می دهند.

طبق این بیمه، در صورتی که راننده به شخصی یا مکانی یا شیئی آسیب برساند، شرکت بیمه موظف است خسارت ناشی از آن را بپردازد. این نکته را مد نظر بگیرید در صورتی شرکت بیمه مسئولیت پرداخت هزینه های وارده را بر عهده می گیرد که راننده تمام قوانین و تمامی بندهای ذکر شده در بیمه نامه را رعایت کند. در این صورت اگر مشکلی پیش بیاید و کارشناس های اداره بیمه تایید نهایی را بدهند، شرکت بیمه پاسخگو است.

تصبره این بیمه به این صورت است که اگر راننده برخلاف قانون عمل کند یا در مسیرهای غیرمجاز به رانندگی بپردازد، شرکت ارائه دهنده بیمه هیچ گونه مسئولیتی را نخواهد پذیرفت.

بیمه معمولی

این نوع بیمه به صورت عادی روی تمام خودروهای شرکت هایی است که ماشین اجاره می دهند. به عبارتی بیمه عادی روی هر خودرویی که از این شرکت ها اجاره کنید وجود دارد و با امضا کردن قرار داد مربوطه، این بیمه را نیز به صورت خودکار پذیرفته اید. این بیمه شامل بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث است.

بیمه حداکثر پرداخت برای خسارت ناشی از برخورد

اگر بخواهیم یکی از پرطرفدارترین انواع بیمه در هنگام اجاره خودرو را نام ببریم، می توان به بیمه حداکثر پرداخت برای خسارت ناشی از برخورد اشاره کرد. در این نوع بیمه، شرکت ارائه دهنده خدمات بیمه، موظف است تمامی هزینه های وارد شده به خودرو در اثر سانحه و آسیب های مختلف را بپردازد؛ به همین خاطر شما هیچگونه هزینه ای را در هنگامی که تحت پوشش این بیمه هستید، پرداخت نخواهید کرد.

در این نوع بیمه نیز مانند بقیه بیمه ها، در صورتی که راننده خودرو، کاری خلاف قانون انجام دهد و یا در مسیرهایی غیرمجاز و غیرمعمول به رانندگی بپردازد، شرکت بیمه هیچ مسئولیتی را نخواهد پذیرفت.

انواع خسارت ها، بسته به ارزش آن ها!

خدمات بیمه برای اجاره خودرو

• خسارت های زیر ده میلیون ریال

مجموعه های اجاره دهنده خودرو، در هنگام اجاره خودرو، مبلغی را از مشتری می گیرند که معمولا کمتر از یک میلیون تومان است. این مبلغ برای مواردی کاربرد دارد که شخص اجاره کننده خودرو، در اثر یک سانحه آسیبی به خودرو بزند و هزینه این آسیب کمتر از یک میلیون تومان شود. در خسارت های زیر یک میلیون تومان، اصلا مهم نیست که خودروی شما بیمه بدنه است یا بیمه کامل؛ زیرا نهایتا راننده باید این خسارت را بپردازد!

• خسارت های بالای ده میلیون ریال

در این نوع خسارت ها بسته به نوع بیمه، دو حالت ممکن است پیش آید؛

- در صورتی که بیمه از نوع معمولی است: در این حالت شرکت بیمه کننده، تمامی هزینه های وارده شده به ماشین اجاره ای را می پردازد، اما هزینه افت قیمت ماشین، باید به طور کامل توسط راننده به شرکت اجاره خودرو پرداخته شود.

- در صورتی که بیمه از نوع کامل است: در این حالت تمامی هزینه ها به طور کامل برعهده شرکت ارائه دهنده بیمه است و راننده هیچ هزینه ای را پرداخت نمی کند.

چگونه افت قیمت خودرو را محاسبه می کنند؟

محافظت از خودرو با بیمه نامه خودرو

همه ما می دانیم که با زیاد شدن مجموعه های اجاره خودرو، این شرکت ها در تلاش هستند که با افزایش کیفیت محصولات و پیشنهادهای متنوع، بر رضایت مشتری های خود بیافزایند. از این رو، همیشه خودروهایی لوکس و باکیفیت را در مجموعه های بزرگ خود دارند.

در صورتی که برای هرکدام از این خودروهای لوکس اتفاقی بیفتد و متحمل خسارتی شوند، به طور قطعی افت قیمت خواهند داشت و این افت قیمت بسته به شدت خسارت، می تواند متغیر باشد.

از معمول ترین روش هایی که با استفاده از آن میزان افت قیمت یک خودرو را می سنجند، آوردن یک کارشناس بیمه در کنار خودرو است که با بررسی های خود، میزان تقریبی افت قیمت را تخمین بزند. سپس باتوجه به بیمه ای که روی خودرو وجود دارد، ممکن است این هزینه توسط شرکت بیمه به طور کامل پرداخت شود و یا توسط راننده تقبل شود.

اجاره خودروی با راننده و تصادف!

در هنگام بروز تصادف، در ابتدا باید با کمپانی اجاره دهنده خوردو تماس بگیرید. در این میان اصلا اهمیتی ندارد که خودرو را با راننده اجاره کرده اید یا بدون راننده! سپس منتظر می مانید تا پلیس در صحنه حاضر شود و کروکی مورد نیاز را بکشد. کروکی به این دلیل کشیده می شود که مقصر تعیین شود و شرکت بیمه براساس آن، هزینه ها را پرداخت می کند.

در صورتی که خودرو را با راننده اجاره کرده اید، هیچ مسئولیتی بر عهده شما نخواهد بود؛ چرا که راننده شرکت پشت فرمان بوده و راننده باید تمام مسئولیت ها را بر عهده گیرد.

در برخی مواقع، راننده شرکت، در تصادف مقصر نیست و طرف مقابل به طور صددرصد مقصر است. در این مواقع، شما باید تمامی مراحل قانونی را طی کنید و خسارت را از راننده مقصر بگیرید و به شرکت اجاره دهنده خودرو بپردازید.

کافه رنت، همگام با مشتری

کافه رنت به عنوان مرجع معتبر اجاره خودرو در ایران و کشورهای همسایه، همیشه کیفیت و رضایت مشتری را در دستور کار خود قرار داده است. ما در این مجموعه مفتخریم که با گستره ی بسیار زیاد خودرو، به شما امکان انتخاب می دهیم. همچنین مشاوران ما به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهند بود. اگر درباره چگونگی استفاده از خدمات بیمه نامه خودروهای اجاره ای، ابهامی دارید کارشناسان ما آماده حل ابهامات شما خواهند بود.

دیدگاه شما

فرمول: 31 + 8
02149934