قوانین اجاره ماشین در آلمان

قوانین اجاره ماشین در آلمان

موقعیت جغرافیایی آلمان

جمهوری فدرال آلمان در مرکز قاره اروپا قرار دارد و با مساحت 357021 کیلومتر مربع یکی از بزرگترین و تاریخی ترین کشورهای اروپا است. مرزهای زمینی این کشور حدود 3757 کیلومتر است. همسایگان این کشور در شمال دانمارک، در غرب بلژیک و هلند، در جنوب لوگزامبورگ، سوئیس، اتریش، فرانسه و در شرق لهستان و جمهوری چک هستند.

جاذبه های گردشگری آلمان

آلمان به خاطر وجود جنگل های وسیع، قلعه های افسانه ای در جنگل های انبوه و جشنواره های آبجوی نمادین شهرت دارد.
این کشور مملو از شگفتی های طبیعی از آلپ تا دریاچه کنستانس و دره راین است. بناهای تاریخی آلمان از جمله دیوار برلین، قلعه فرانکشتاین در مولتال، کاخ لیندرهوف و شهر رودخانه ای باشکوه هایدلبرگ هستند.

موقعیت اقتصادی آلمان

آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان است. این کشور موتور اقتصادی حوزه پولی یورو در اتحادیه اروپا محسوب می شود و صنایع فعال زیادی دارد. صنایع الکتریکی، مکانیکی، مواد شیمیایی، منسوجات، غذایی و وسایل نقلیه. کارخانه های اتومبیل سازی بنز، بی.ام.و و فولکس واگن محصولات خود را در تمام دنیا عرضه می کنند. مهمترین صادرات این کشور وسایل نقلیه موتوری و وسایل الکتریکی است.

زبان رسمی آلمان

زبان رسمی آلمان، آلمانی است. زبان اول مردم در این کشور زبان آلمانی است. زبان های رایج دیگر در آلمان سوربی و شمال فریزی، دانمارکی، رومی، ترکی و کردی هستند. البته بیشتر آلمانی ها قادر به صحبت با زبان انگلیسی هستند، پس نگران زبان نباشید. شما با تسلط بر زبان انگلیسی راحت می توانید به آلمان سفر کنید.

بهینه ترین راه گردش در آلمان

آلمان سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. اگر شما هم قصد سفر یا مهاجرت به آلمان را داشته باشید با داشتن اطلاعاتی کافی می توانید از همه شهر ها و اماکن دیدنی بازدید کنید. اجاره خودرو بهترین و بهینه ترین گزینه برای مسافران و مهاجران در آلمان می باشد.

اجاره خودرو بهترین و بهینه ترین گزینه برای مسافران و مهاجران در آلمان می باشد. با توجه به نیاز و بودجه مالی خود، خودروی مورد نظر خود را از ارزان ترین تا لوکس ترین انتخاب کنید. شما می توانید مدل های متنوعی از فولکس واگن، بنز، خودروهای ژاپنی و چینی را برای اجاره انتخاب کنید. با اجاره ماشین، سفری مقرون به صرفه به تمام این جاذبه های گردشگری داشته باشید و از تماشای مناظر خیره کننده لذت ببرید، همچنین می توانید فراتر از محدوده شهر گشت و گذار کنید و حومه زیبای این کشور را نیز تجربه کنید. ما به تازگی قوانین اجاره خودرو در سوئد و اجاره خودرو در هلند را نیز به سایتمان اضافه کرده ایم که می توانید از آن مطالب استفاده کنید.

این مزایا در کشور ایران نیز برقرار است و اجاره خودرو یکی از با صرفه ترین اقدامات برای گشت و گذار در شهرها و ایرانگردی محسوب می شود از دیگر مزایای اجاره خودرو در ایران، امکان تحویل خودرو در اکثر شهرهای بزرگ ایران از جمله تهران، اصفهان و شیراز می باشد. اگر تمایل به اجاره خودرو در ایران دارید، می توانید از شرایط و قیمت های اجاره خودرو در سایت کافه رنت مطلع شوید.

شرایط اجاره ماشین در آلمان

شرایط اجاره ماشین در آلمان

داشتن گواهی نامه معتبر رانندگی

اولین شرط اجاره ماشین در آلمان مثل هر کشور دیگری داشتن گواهینامه معتبررانندگی است. شما نیاز به گواهینامه رانندگی معتبر از کشور آلمان یا گواهینامه بین المللی رانندگی دارید. اگر گواهینامه معتبر از کشورهای مورد تایید آلمان داشته باشید، می توانید بدون دغدغه در این کشور رانندگی کنید، وگرنه باید مراحل گرفتن این گواهینامه را بدون توجه به دارابودن هر نوع گواهینامه از کشور دیگر به صورت کامل طی کنید. اگر به عنوان یک گردشگر به آلمان می آیید، می توانید مجوز رانندگی بین المللی را با پرداخت هزینه دریافت کنید. این مجوز در بسیاری از نقاط جهان پذیرفته شده است.

داشتن حداقل سن 18 سال

حداقل سن برای اجاره ماشین در آلمان 18 سال است، البته در بعضی از شرکت ها برای اجاره خودرو شرط سنی حداقل 21 سال لازم است. برخی از شرکت ها هم از رانندگان 18 تا 24 سال هزینه اضافی دریافت می کنند، که “هزینه اضافی راننده جوان” نامیده می شود.

بیمه

یکی دیگر از شرایط اجاره ماشین در آلمان بیمه ماشین است. همه خودروهای اجاره ای در آلمان و در کل اتحادیه اروپا شامل بیمه نامه آتش سوزی نامحدود و شخص ثالث هستند. اگر مایل به داشتن بیمه های دیگری باشید می توانید با پرداخت هزینه بیمه نامه دریافت کنید.

دانستن قوانین رانندگی

شرط دیگر اجاره ماشین در آلمان دانستن قوانین رانندگی این کشور است.

قوانین رانندگی در آلمان

رانندگی در آلمان به دلیل کیفیت جاده ها و نظم علائم راهنمایی و رانندگی بسیار آسان و لذت بخش است. حتی اگر به زبان آلمانی مسلط نباشید، علائم راهنمایی و رانندگی شما را به طور کامل راهنمایی می کند. شما با توجه تابلوها به مرکز شهر و پارکینگ عمومی می روید و بعد از گشت و گذار، علائم راهنما شما را به اتوبان مورد نظر خود برمی گرداند. البته توجه نکردن به قوانین و محدودیت ها جریمه های سنگینی در پی خواهد داشت.

در این جا به مهم ترین قوانین رانندگی در آلمان اشاره می کنیم:

محدودیت سرعت

برای رانندگی در آلمان باید قوانین محدودیت سرعت این کشور را بدانید. محدودیت های سرعت هنگام رانندگی در آلمان اعمال می شود مگر اینکه علائم دیگری مثل چراغ راهنمایی و رانندگی، سیستم نور سه رنگ و … وجود داشته باشد. محدودیت سرعت در شهر حدود 40 تا 50 کیلومتر، خارج از شهر 100 الی 130کیلومتر با توجه به تابلوی سرعت بزرگراها و محدودیت سرعت بزرگراه ها نامحدود است ولی در بعضی از بزرگراه ها با توجه به تابلوها، سرعت کاهش می یابد.

محدودیت پارکینگ

پارک کردن در پنج متری چهارراه ها و تقاطع ها، 10متر قبل از چراغ راهنمایی و در 15 متری توقف حمل و نقل عمومی ممنوع است. اگر خودروی شما خراب شد، می توانید از تلفن های کمک اضطراری که هر 3.5 کیلومتر در جاده نصب شده اند استفاده کنید. شماره تلفن اضطراری برای پلیس 110 و شماره 112 برای آتش نشانی و اورژانس بیمارستان ها است. نه تنها در آلمان بلکه در سراسر اروپا 112 شماره اورژانس های پزشکی است. تماس تلفنی با این شماره، از طریق هر نوع تلفن رایگان است.

آگاهی به مسیر حرکت خودروها

خودروها در آلمان درست مثل ایران در سمت راست خیابان حرکت می کنند. در کشورهایی که در سمت راست جاده رانندگی می کنند، اتومبیل ها طوری ساخته می شوند که راننده در سمت چپ خودرو بنشیند.

رعایت حق تقدم

در تقاطع ها خودروهای سمت راست همیشه حق تقدم دارند مگراینکه تابلوی راهنمایی وجود داشته باشد که حالت دیگری تعیین کرده باشد. خودروهای ورودی به بزرگراه ها باید حق تقدم خودروهای درحال حرکت داخل بزرگراه را رعایت کنند. سبقت گرفتن از سمت راست غیر قانونی وشامل جریمه های سنگین است. در بعضی جاده ها خودروهای درحال حرکت به بقیه خودروها حق تقدم دارند. این جاده ها با تابلوی مربع زردرنگ با حاشیه سفید مشخص شده اند.

راه های بهینه کردن هزینه ها در اجاره خودرو

برای بهینه کردن هزینه اجاره خودرو در آلمان بهتر است به صورت آنلاین قیمت ها را مقایسه کنید و بعد خودروی مورد نظر خود را آنلاین رزرو کنید. مراجعه حضوری جهت رزرو ماشین، زمان و هزینه بیشتری از شما می گیرد.
بهتر است خودرو را از ایستگاه های داخل شهر اجاره کنید. اجاره ماشین از فرودگاه هزینه بالاتری دارد.
شما می توانید خودروهای اقتصادی تر را برای اجاره انتخاب کنید تا هزینه کمتری را متحمل شوید.
ممکن است فروشگاه هایی باشند که شرایط تخفیفی برای اجاره ماشین در نظر گرفته باشند، اجاره از این فروشگاه ها به صرفه تر است.
هم زمان با اجاره خودرو، موارد اضافی ارائه می شود که شما را ملزم به پرداخت هزینه بیشتر می کند، شما می توانید این موارد را کنار بگذارید.
شما می توانید به جای استفاده فردی از اجاره خودرو، سه یا چهار نفر از یک ماشین اجاره ای استفاده کنید؛ با این روش هزینه سفر شما معمولاً ارزان تر از استفاده تک تک شما از کارت های مترو و جابه جایی عمومی می شود.
البته مهم ترین نکته این است که راننده ای قانون مند باشید تا مجبور به پرداخت جریمه نشوید.

نکاتی که باید رعایت کنید تا جریمه نشوید:

 • سبقت نگرفتن از سمت راست
 • استفاده از راهنما
 • توجه به آژیر ماشین های امدادی
 • رعایت حد مجاز سرعت
 • بستن کمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان
 • نشاندن کودکان زیر 13 سال در صندلی عقب
 • مصرف نکردن الکل
 • رعایت حق تقدم ها
 • پارک نکردن خودرو در مکان توقف ممنوع
 • استفاده از تایرهای زمستانی در روزهای برفی و یخبندان
 • جلوگیری از ایجاد راهبندان با خودروی شما
 • تحویل خودرو با باک پر. (توجه داشته باشید حتی اگر کمی از باک ماشین خالی شده باشد، شما باید باک را کامل پر کنید و بعد خودرو را تحویل دهید وگرنه باید مبلغی را برای جریمه پرداخت کنید.)
 • در ضمن از افراد مصدوم در تصادفات عکس نگیرید، این کار در آلمان پیگرد قانونی دارد.

در این مقاله سعی کردیم تا قوانین اجاره خودرو در آلمان را به طور خلاصه و مفید شرح دهیم، برای کسب اطلاع درباره ی مدارک و شرایط اجاره خودرو در ایران، می توانید به صفحه مدارک لازم سایت کافه رنت مراجعه نمایید.

شما با آگاهی و رعایت قوانین رانندگی می توانید در آلمان با اجاره خودرو نهایت لذت را از سفر خود ببرید.

پیشنهاد نویسنده: قوانین ماشین در دبی

دیدگاه شما

فرمول: 46 - 5
02149934