تاریخچه ایران خودرو

تاریخچه ایران خودرو

یکی از شرکت های ایرانی فعال در زمینه خودروسازی، ایران خودرو نام دارد که مقر اصلی آن در پایتخت واقع شده و برادران خیامی آن را در مرداد 1341 تاسیس کردند. نام تجاری این مجموعه آیکو بوده و در گذشته نیز ایران ناسیونال نامیده می شد که گونه ای از اتوبوس ها را تولید می کرد. ایران ناسیونال در سال 1345 یک قرارداد با روتس انگلیس تنظیم کرد و پس از آن به ساخت پیکان روی آورد. از 24 اردیبهشت 1346 رسما ساخت این خودرو آغاز و تولید انبوه آن در خط تولید جدیدی شروع شد.

سیر تکاملی ایران خودرو؛ از پیکان تا پژو

پیکان هایی که در بازه زمانی سال 46 تا 57 ساخته شدند، اغلب از مدل های جوانان، کار، لوکس، استیشن و وانت بودند. اتوبوس، مینی بوس، کامیون و آمبولانس نیز با همکاری دایملر بنز در این مجموعه ساخته می شد. ایران ناسیونال در سال 52، با هدف گذاری خودکفا شدن، برنامه ریزی آینده خود را تنظیم کرده و تصمیم گرفت تا محصولی کاملا بومی را عرضه کند. در همین راستا چندین شعبه فرعی از این کارخانه در سراسر کشور تاسیس شد.

وقوع انقلاب سال 57 باعث شد تا تولید جایگزین های پیکان لغو شود. درنهایت بعد از اتمام جنگ و آشوب های آن با پژوی فرانسه و شرکای تجاری دیگر قراردادی تنظیم شد تا ایران ناسیونال بتواند در کشور خودروهای جدیدی بسازد.

لوگوی ایران خودرو

ایران خودرو در زمان جنگ تحمیلی

وقوع جنگ برای ایران با آشفتگی های بسیاری همراه بود از جمله اینکه صنعت خودروسازی به تعطیلی کامل نزدیک شد. در همین زمان برند پژو اعلام آمادگی کرد تا با ایران همکاری کند و همین امر موجب شد تا تحول عظیمی در این صنعت ایجاد شود. برند پژو شریک تجاری ایران خودرو بود که توانست درصد بالایی از خوروهای این برند را به فروش برساند. مشکلات اقتصادی که جنگ با خود به همراه آورده بود همچنان ادامه داشت تا زمانی که قطعنامه 597 بین ایران و عراق منعقد شد. پذیرش این قطعنامه از سوی دو کشور سبب شد تا ایران خودرو بتواند مقدمات ساخت پژو 405 را فراهم نماید و این خودروی فرانسوی را در کوتاه مدت به بازارهای داخلی عرضه کند.

• تولید اتوبوس

دولت ایران در سال 1368 اعلام کرد که باید خودروهایی ساخته شوند که بتوانند حمل ونقل عمومی را نیز پوشش دهند. در راستای این خواسته، ایران خودرو دو سالن مجزا برای تولید اتوبوس ها در نظر گرفت. این سالن دو شیفت شبانه روزی داشت که سالیانه 6000 دستگاه اتوبوس تولید می کرد. بعد از اینکه ساخت پیکان به دلیل کمبود نیروی محرکه متوقف شد، پژو با ایران خودرو قراردادی منعقد کرد و پیشرانه 504 پژو بر پیکان های آن زمان نصب شد. سال 1370 با تاسیس شرکت ساپکو، تولید پیکان نیز از سر گرفته شد.

انبار پیکان های ایران خودرو

فعالیت های ایران خودرو در دهه هشتاد

دهه هشتاد برای ایران خودرو نویدبخش تولید پژو 405، 206، 207 و پارس بود که با آن می توانست بخش بزرگی از بازار را به خود اختصاص دهد و محصولات خود را به فروش برساند. ایران خودرو بار دیگر با رنوی فرانسوی قرارداد منعقد کرده و 90L یا همان لوگان را در بازار داخل به فروش رساند. در سال 2002 اولین خودروی ملی بومی ایران به نام سمند وارد بازار خودرو شد.

کشورهای دیگری مانند ونزوئلا، بلاروس، آذربایجان و سوریه نیز در پروژه های ساخت سمند همکاری کردند و خطوط تولید آن را راه اندازی نمودند. خط تولید ایران خودرودر سال 1386 در شهرهایی مانند تبریز و کشورهایی مانند سنگال و مصر راه اندازی شد تا سمند سورن نیز به بازار خودرو معرفی شود. در سال 87 ایران خودرو به تولید خودروی رانا اقدام نمود که پلتفرم غیربومی دارد و بسیار به پژو 206 شبیه است. در همین سال ایران خودرو توانست جایزه ملی صادرات را ازآن خود کند. دو سال بعد رکورد تاریخ تولید ایران خودرو تغییر کرده و به عدد 755 دستگاه رسید که برای خاورمیانه رقم جدیدی بود. بعد از آن نیمی از سهم تولید ماشین های داخلی در اختیار ایران خودرو قرار داده شد تا به وسعت برند افزوده شود و بتواند نیروی انسانی بیشتری را حمایت نماید.

پیکان های ایران خودرو

ایران خودرو همگام با نسل جدید

ایران خودرو نسل جدیدی از تولیدات خود را با یک پلتفرم تازه و فیس لیفت بومی به بازار عرضه کرد و آن را دنا نامید. رونمایی از خودروی دنا در سال 1390 انجام شد. بر اساس اعلام طراحان ایران خودرو، مراحل ساخت و نمونه سازی دنا کمتر از یک سال زمان برده است. بعد از خودروی دنا، ماشین های جدیدتر بر پایه همین ماشین ساخته شدند. دنا پلاس یکی از همین خودروها بود که با آپشن هایی مانند گیربکس اتومات و فرمان برقی به بازار خودرو وارد شد. بعد از سال 1390 ایران خودرو همچنان رکورددار خاورمیانه در زمینه تولید خودرو بود که پژو بعد از دو دهه همکاری مشترک، قرارداد تجاری خود را فسخ کرد.

اثر تحریم ها بر ایران خودرو

تحریم هایی که در این دهه به صنعت خودروسازی ایران اعمال شدند، ساخت خودرو را با مشکلات زیادی مواجه کردند. ایران خودرو در توافق برجام موفق شد تا مجددا با پژو همکاری کند. این شرکت در تلاش بود تا با فولکس واگن و فیات هم توافقات تجاری انجام دهد اما چنین چیزی میسر نشد. با وجود اینکه ایران خودرو سرمایه بیشتری برای همکاری با پژو مصرف کرده بود اما تحریم ها باعث شدند تا پژو مجددا از قرارداد کاری خود با ایران خارج شود. بعد از همکاری های ناتمام این دو شرکت، ایران خودرو اعلام کرد که به پلتفرم 301 تسلط پیدا کرده و می تواند خودروهایی مانند تارا بسازد.

خودرو تارا

اشتباه ایران خودرو چه بود؟

کارشناسان اقتصادی و فنی ایرانی معتقدند که اگر ایران خودرو سرمایه خود را تماما صرف استعداد داخلی برای ساخت ماشین ها می کرد، می توانست در کوتاه ترین زمان ممکن خودروهایی بومی و پیشرفته بسازد. این برند تصمیم گرفت تا سرمایه کلان خود را برای رنو و پژو صرف کند و همین عامل باعث شد تا برای این دو شرکت فرانسوی بازار خوبی ایجاد کرده و عملا فروشنده محصولات آن ها باشد. البته ذکر این نکته قابل توجه است که قطع همکاری با ایران خودرو، برای پژو و رنو نیز ضرربخش بود؛ چرا که این دو برند رسما بازارهای ایرانی خود را از دست دادند.

• قطعات یدکی؛ سد راه خودروسازان

در این بین عاملی که بیش از سایر فاکتورها کار تولید خودرو را به تعویق می انداخت، وجود رانت در ساخت قطعات یدکی بود. تولیدکنندگان قطعات یدکی به امید افزایش قیمت ها، ساخت این قطعات را متوقف کردند. طبیعتا بعدازمدتی فروش لوازم یدکی خودروها کاهش پیدا کرد و افراد برای تعمیر خودروهای خود با مشکل مواجه شدند. افراد باید بدانند که انحصار در تولید یک قطعه یا یک خودرو گزینه های خرید را کاهش می دهد و این وضعیت کاملا به ضرر مصرف کنندگان خواهد بود.

ماشین های ایران خودرو در کافه رنت

ممکن است افراد در مواقع خاصی نیاز به اجاره خودرو داشته باشند و بخواهند که با کمترین هزینه نیاز خود را برطرف کنند. کافه رنت یک مجموعه معتبر در زمینه اجاره ماشین های اقتصادی، لوکس، کلاسیک و ماشین عروس است که می تواند خودرویی متناسب با بودجه شما معرفی کند. محصولات ایران خودرو مانند پژو پارس، 206، 207، دنا و دنا پلاس از جمله خودروهایی هستند که به عنوان ماشین اقتصادی و کم هزینه به مشتریان اجاره داده می شوند. اجاره خودرو از این آژانس شرایط خاصی دارد که باید رعایت شوند. ارائه مدارکی مانند گواهینامه، جواز کسب، کارت ملی یا شناسنامه، چک یا سفته ضمانتی و مبلغ ودیعه جزو قوانین لازم الاجرای این آژانس رنت خودرو به شمار می روند.

خودرو دنا

نتیجه گیری

ایران خودرو یکی از شرکت های موفق ایرانی بوده که همواره در دهه های اخیر و با توجه به رویدادهایی مانند جنگ و تحریم، اسیر اتفاقات ناگواری شده و فراز و فرودهای زیادی را تجربه نموده که مسیر کلی این شرکت را دستخوش تغییر کرده است؛ البته بعضا سیاست گذاری های غلط مدیران این شرکت و عدم تکیه بر سرمایه های داخلی نیز موثر بوده است. با تمام این تفاسیر این شرکت هرساله سعی برخودکفایی داشته و در کنار عرضه خودروهای برند پژو، اقدام به تولید محصولات جدیدی مانند سمند، رانا و دنا نموده است.

دیدگاه شما

فرمول: 45 - 14
whatsapp robot cafeerent whatsapp robot cafeerent
02149934