چرا برای اجاره خوردو نباید به سایت های مثل دیوار برویم؟

امروزه اجاره خودرو یکی از کارهای متداول است. به علت تقاضای فراوان اجاره خودرو، اشخاص و موسسات بسیاری نیز در این حوزه وارد شده اند که متاسفانه در بین آن ها سودجویان بسیاری نیز یافت می شوند. تنها کافیست که در دام یکی از این افراد بیافتید تا یک تجربه تلخ در فرآیند اجاره خودرو را بدست آورید. در این مقاله قصد داریم به بررسی سودجویانی که از طریق سایت دیوار اقدام به اجاره دادن خودرو می کنند بپردازیم.

چه کسانی می توانند در دیوار خودرو اجاره دهند؟

یکی از قسمت هایی که اخیراً مورد توجه عموم قرار گرفته، قسمت اجاره خودرو در سایت دیوار است. این گونه خدمات در سایت دیوار به طور کاملاً شخصی و بدون لحاظ شدن قوانین و مقررات اجاره خودرو در حال انجام است. در سایت دیوار کلیه خودروها از جانب افراد حقیقی اجاره داده می شوند؛ به این مفهوم که هر فردی قادر است ماشین خود را برای اجاره دادن آگهی نماید و به صورت شخصی برای مشتری قانون تعیین کند.

مشکلات اجاره خودرو از سایت دیوار

مشکلات متعددی که ممکن است در هنگام اجاره خودرو از دیوار با آن مواجه شوید شامل موارد زیر است:

عدم بازگشت ودیعه

یکی از مهم ترین شکایات افراد در حوزه اجاره ماشین از دیوار، عدم عودت ودیعه است. برای ضمانت اجاره خودرو می بایست یکی از موارد چک، ودیعه و سفته را ارائه نمود. هنگامی که بدون هیچ نظارتی سفته، چک یا ودیعه ای به یک شخص تسلیم کنید، بدیهی است که در صورت اقدام سودجویانه طرف مقابلتان نتوانید اقدام خاصی را برای دفاع از خود انجام دهید.

اجاره خوردو

پرداخت هزینه اضافی

هنگامی که موسسات معتبر را برای اجاره خودرو انتخاب می کنید، دیگر احتیاجی نیست که نسبت به پرداخت هزینه اضافی نگران باشید؛ چرا که این موسسه ها هزینه اجاره خودرو را براساس تعرفه محاسبه می کنند. در موسسه های غیر معتبر و بدون جواز هیچ گونه پایبندی خاصی به تعرفه های قانونی مشاهده نمی شود. مدیریت اینگونه شرکت ها با توجه به علایق خود برای اجاره هر کدام از خودروها قیمت گذاری می کند. در چنین وضعیتی احتمال دارد هزینه اجاره یک ماشین لوکس را به جای یک خودرو اقتصادی بپردازید که قطعا اتفاق ناخوشایندی خواهد بود.

کرایه ماشین

خودروهایی با شرایط نامناسب

کثیفی محیط داخلی خودرو، بدنه همراه با خط و خش بسیار، نمایی کهنه و شرایط فنی نامطلوب، خصوصیات ماشین های یک سایت نامعتبر هستند. این افراد یا موسسه ها در تلاشند که از هر خودرو بیشترین میزان درآمدزایی را داشته باشند؛ به همین علت اتومبیل هایی که پیوسته در حال تردد بوده و از استهلاک بالایی برخوردارند را در شرایط نگهداری نامطلوب قرار می دهند. علاوه بر این، عدم سرویس دوره ای ماشین ها و عدم توجه به شرایط ظاهری، خودرو ها را ناایمن می سازد. چنانچه چنین ماشینی را اجاره نمائید، نه تنها شرایط ظاهری اتومبیل و پاکیزگی آن راضی نخواهد بود، بلکه می بایست به فکر خرابی و توقف اتومبیل در مسیر نیز باشید.

مقصر جلوه دادن مشتری با صحنه سازی

تصادف یک امر کاملا عادی و محتمل در رانندگی است. بدیهی است که در صورتی که اقدام به اجاره خودرو کنید و تصادفی داشته باشید باید اقدام به پرداخت خسارت کنید؛ با این وجود شرکت های معتبر با اعطا کردن بیمه های مناسب، مانع ضررهای مالی برای شما می شوند.
متاسفانه در هنگام مراجعه به شرکت های نامعتبر نه تنها خبری از بیمه مناسب نیست، بلکه در مواردی نیز مشاهده شده که با صحنه سازی کردن تصادف اقدام به مقصر جلوه دادن مشتری کرده و از او خسارات قابل توجهی را دریافت کرده اند. تصور کنید که اگر خودروی لوکسی را اجاره کرده باشید و در چنین موقعیتی قرار بگیرید چه خسارات قابل توجهی را باید متحمل شوید!

برای اطلاعات بیشتر درمورد شرایط اجاره خودرو به مقاله راهنمای جامع اجاره خودرو کافه رنت بروید.

اجاره خوردو تلفنی

برای اجاره خودرو مطمئن از چه روش هایی استفاده کنیم؟

به منظور پیشگیری از کلاهبرداری، توصیه می شود که جهت پرداخت هزینه ای به عنوان ودیعه به صورت مستقیم با موسسه اصلی در ارتباط باشید. چنانچه نیازمند خدمات پشتیبانی از مشتریان بودید، می توانید از طریق وب سایت رسمی شرکت اقدام کنید.
بهتر است هنگام جستجو در مورد موسسه مدنظر، نتایج موتور جستجو را لحاظ نکنید؛ زیرا این قابلیت برای کلاهبرداران وجود دارد تا برای قرارگیری در نتایج برتر جستجو، از پیش هزینه هایی را پرداخت کنند تا مشتری را به خطا بیاندازند.
هرگز پیش پرداخت را با استفاده از کارت های بانکی انجام ندهید. چرا که احتمال دارد که مبالغ موجود در کارت های بانکی با وارد کردن شماره کارت و رمز کارت ناگهان و کاملا ناپدید شوند و حساب مورد نظر خالی گردد. رعایت نکات زیر در اجاره خودرو از یک موسسه حائز اهمیت است:
اطمینان حاصل کنید که مجوز اجاره خودرو داشته باشد
اجاره خودرو از دیوار و افرادی که مجوزهای مورد نیاز را ندارد، غیرقانونی بوده و می تواند مشکلاتی را برای مشتری نیز در پی داشته باشد. از این رو قبل از اجاره ماشین نسبت به مجوز داشتن موسسه مربوطه اطمینان حاصل نمائید.

توجه به شرایط گفته شده در قرارداد

در ابتدا قرارداد را در دو نسخه تهیه کنید که می بایست یک نسخه آن در اختیار مشتری باقی بماند. این قرارداد دربرگیرنده ی محتواهایی از قبیل موارد زیر است؛
• تاریخ تحویل و عودت خودرو
• کلیه مبالغ پرداخت شده از قبیل اجاره، مبلغ ودیعه، بیمه و ...
• وضعیت دقیق ظاهری خودرو( در صورت وجود داشتن نقض ظاهری حتما در قرارداد ذکر شده باشد)

احراز محل

به منظور اجاره ماشین به موسسه یا سایت هایی مراجعه نمائید که از یک دفتر ثابت برخوردار باشند؛ همچنین همواره در دسترس بوده و قابلیت ارتباط نیز فراهم باشد.

احراز خودرو

یکی از نکاتی که می بایست به آن توجه مخصوصی داشت، این است که قبل از اجاره ماشین اطمینان حاصل کنید مالک خودرو چه فردی است. این پرسش از این جهت با اهمیت است که مالک اصلی اتومبیل، برای اجاره خودرو خود رضایتی دارد یا خیر و چنانچه پاسخ منفی باشد به منزله فروش مال دیگران است.

کلام آخر

با توجه به بالا بودن قیمت خودروها، اجاره کردن آن ها برای شما مسئولیت های سنگینی را به دنبال دارد. در صورتی که این کار را از طریق شرکت معتبری انجام ندهید نه تنها حمایت و خدمات مناسبی را دریافت نمی کنید، بلکه در معرض خطرهای بسیاری نیز قرار خواهید گرفت. کافه رنت مفتخر است که با در اختیار داشتن تمام مجوزهای لازم و همچنین کادری مجرب به شما خدمات شایسته ای را ارائه دهد.

دیدگاه شما

فرمول: 29 + 28
02149934