نکات لازم برای اجاره خودرو

همه ما می دانیم که هر از چندگاهی، دچار روزمرگی خواهیم شد و احتیاج پیدا می کنیم تا با عزیزانمان از نقطه امن خود دور شده و به ماجراجویی و سفر بپردازیم. اگرچه از راه های مختلف سفر امکان پذیر است؛ اما نمی توان مزایای مسافرت با ماشین شخصی را نادیده گرفت.

از این رو اجاره ماشین و توجه به نکات لازم برای اجاره خودرو از آن دسته از مسائلی است که در این مواقع، ذهن شما را به خود مشغول می سازد. چنانچه برای سفر یا انجام سایر اهداف خود نیاز به کرایه ماشین دارید؛ به شما توصیه می کنیم تا در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

به طور کلی اجاره ماشین می تواند زمان بر و استرس زا باشد، اما لازم نیست بیش از حد ممکن نگران باشید. با توجه به چند نکته و گذراندن چند مرحله از قبل می توانید معامله ای عالی و خاطره انگیز با خیالی راحت داشته باشید و از سفر جاده ای خود لذت ببرید. در قسمت زیر به برخی از این نکات خواهیم پرداخت.

1) مراقب محل تحویل خودرو باشید!

این که شما خودرو مورد نظر را از کجا تحویل می گیرید؛ از اهمیت بسیاری برخوردار است و می تواند بر مسائل مختلفی از جمله هزینه اجاره خودرو تاثیرگذار باشد. چه مسافر باشید و چه نباشید، باید گفت که فرودگاه ها غالبا جزو بهترین و معتبرترین مراکز اجاره خودرو در یک شهر هستند و معمولا میزان کلاهبرداری در آن ها به دلیل کنترل بیشتر کمتر است.
اما این مسئله بدان معنا نیست که شما باید وسیله نقلیه مورد نظر خود را حتما از یکی از آنها تحویل بگیرید. به این دلیل که بسیاری از آژانس های کرایه اتومبیل هزینه های بسیار زیادی را در مکان های فرودگاهی دریافت می کنند. در صورتی که شما می توانید با توجه به این نکته از شر هزینه های اضافی خلاص شوید و همان ماشین را در مکانی دیگر با اختلاف قیمت زیادی به دست آورید.

2) آژانس های اجاره خودرو را با یکدیگر مقایسه کنید

به جای اینکه گزینه ی خاصی را از همان اول مد نظر داشته باشید و صرفا به دنبال اجاره خودرو از آن باشید؛ بهتر است که قبل از تصمیم گیری مطمئن شوید که در اطرافتان چند آژانس اجاره خودرو و با چه شرایطی وجود دارد؟ شما می توانید این اطلاعات را از سایت های این مراکز به دست آورده یا از طریق تماس تلفنی از آن ها مطلع شوید.
برقراری تماس با این مراکز و بررسی سایت ها از جمله منابع فوق العاده ای هستند که قیمت اجاره خودرو های لوکس و لاکچری و حتی خودروهای سطح پایین تر و اقتصادی را با شرایط کامل اجاره در اختیارتان قرار خواهند داد. اینجاست که شما می توانید متناسب با بودجه و زمان خود مستقیماً به سایت آژانس کرایه اتومبیل مورد نظر بروید و با خیال راحت دکمه «اجاره خودرو» را بزنید.

3) جزئیات را بررسی کنید

دسته بندی خودروها شاید در نگاه اول برای شما کمی گیج کننده به نظر برسد. اما می توان آن ها را به اتومبیل های اقتصادی، خانوادگی، لوکس و لاکچری، شاسی بلند کوچک، شاسی بلند بزرگ، انواع ون و موارد دیگر تقسیم کرد.
برای اینکه انتخاب ایده آلی داشته باشید باید ماشینی انتخاب کنید تا متناسب با نیازهایتان باشد. مثلا بهتر است پیش از اجاره اتومبیل به نکات زیر توجه فرمایید:
• حداکثر ظرفیت ماشین برای حمل مسافر چقدر است؟
• حداکثر ظرفیت ماشین برای بار و چمدان چقدر است؟
• سیستم گرمایش یا سرمایش دارد؟
• ماشین مورد نظر دنده اتومات است یا دستی؟
• سیستم سرگرمی دارد یا خیر؟
بی پاسخ گذاشتن این سوالات ممکن است شما را دچار مشکل کرده به طوری که نتوانید با ماشین مورد نظر درست رانندگی کنید یا افراد و وسایل را در آن جای دهید. خوشبختانه، این اطلاعات معمولا در لیست خودروها گنجانده می شود. فقط کافی است برای بررسی آن ها زمان گذاشته و به خوبی اطلاعات را مطالعه فرمایید.

4) امتیازات و تخفیفات را چک کنید

گاهی در هنگام مقایسه مراکز اجاره خودرو ممکن است با تخفیفات ویژه مواجه شوید که می توانید به راحتی از این فرصت ها استفاده کنید. این تخفیفات می تواند از مناسبت های مختلف گرفته تا پک های اقتصادی متفاوت باشد.
به عنوان مثال در برخی از مراکز اجاره خودرو اگه تعداد روزهایی که به ماشین احتیاج دارید، بیش از مثلا 14 روز باشد؛ پک اقتصادی شامل حال شما خواهد شد و شما می توانید با پرداخت پول کمتر، روزهای بیشتری ماشین داشته باشید.

نکات لازم برای اجاره خودرو

همچنین گاهی برخی از آژانس های کرایه اتومبیل با انواع شرکت ها و موسسات دولتی و خصوصی، از جمله خطوط هوایی، هتل ها و اقامتگاه ها و صادرکنندگان کارت های اعتباری همکاری کرده تا به مشتریان وفادار خود اجازه دهند از تخفیفات، پاداش ها و سایر امتیازات برخوردار شوند.

5) پیش از تحویل گرفتن ماشین در مورد بنزین و محدودیت کیلومتر صحبت کنید

دقت داشته باشید که بهتر است قبل از اجاره خودرو تمام بندهای قرارداد کرایه ماشین را مطالعه کرده و صرفا آن ها را امضا نکنید! در این بندها معمولا نکاتی در رابطه با بنزین و محدودیت کیلومتر ذکر شده که ممکن است شما از آن کاملا بی اطلاع باشید و همین مورد سبب می شود تا مجبور به پرداخت خسارت شوید.
گفته می شود هنگام عودت ماشین بهتر است درست مثل زمانی که آن را تحویل گرفته اید؛ باک بنزین را پر کرده و سپس آن را برگردانید. چرا که متصدی ماشین در صورت خالی بودن مخزن سوخت، هزینه ای اضافی را در قبال سوخت از شما خواهد گرفت که معمولا چند برابر پای شما آب می خورد!
به محدودیت کیلومتر هم توجه کنید. معمولا با ماشین های اجاره ای علیرغم تبلیغات دورغینی که گاهی می بینید و می شنوید؛ نمی توانید هر چقدر که دلتان می خواهد تردد کنید و در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد؛ ملزم به پرداخت هزینه های گزافی خواهید شد، چرا که قوانین اجاره خودرو را زیر پا گذاشته اید!
در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط، قوانین و مدارک لازم برای اجاره خودرو بر روی لینک کلیک کنید.

6) حواستان به بیمه باشد!

در زمینه اجاره خودرو یکی از مواردی که باید به آن توجه شود؛ بیمه است. بیمه را می توان یک واجب عینی هنگام کرایه خودرو در نظر گرفت. زیرا حادثه هیچگاه خبر نمی کند! وقتی خودرویی را اجاره می کنید؛ تمام مسئولیت ها از خسارات گرفته تا خلافی، همه و همه بر عهده شما خواهد بود.

بیمه خودرو

معمولا مراکز ارائه خودرو، بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث را هنگام کرایه خودرو برای اطمینان بیشتر در اختیار مشتریان قرار می دهند اما برای اینکه خیالتان از این بابت راحت تر باشید، به شما توصیه می کنیم تا از سایر طرح های بیمه استفاده کنید. (در کافه رنت با بیمه های طلایی و الماسی همراه شوید.)

7) امدادهای جاده ای را جدی بگیرید

دقت کنید که در شرایط و قوانین برخی از آژانس های ارائه خودرو، مزیتی به اسم امدادهای جاده ای برای شما ذکر شده که شاید در درجه اول کم اهمیت به نظر برسد. اما تصور کنید که در مسیری دور دست اتفاقی برای شما افتاده است و کسی به کمک شما نمی آید! وحشتناک است! در این گونه مواقع شما می توانید در صورت تصادف، خرابی یا ایجاد هرگونه نقص فنی ماشین در مسیرهای دور از دسترس روی کمک آن ها به طور ویژه ای حساب کنید.
این بند معمولا به شما مسافران در راه مانده کمک خواهد کرد تا مشکل را برطرف کرده یا ماشین را به نزدیک ترین تعمیرگاه از طریق یدک کش تحویل دهید. حتی گاهی خدماتی از قبیل اقامتگاه یا سرپناهی برای مسافران تدارک دیده می شود.

8) بر روی هزینه های اضافی یک خط قرمز بکشید!

بدون شک هر نوع خدماتی که همراه با اجاره ماشین به شما ارائه شود، همراه با هزینه خواهد بود. به عنوان مثال برخی از مراکز کرایه خودرو، صندلی ماشین کودک، سیستم جهت یابی و ... را هم بر روی اجاره خودرو به شما کرایه می دهند.
گفتنی است در صورتی که خود این وسایل را دارید، بهتر است از پرداخت مبالغ اضافی که ظاهرا هزینه های سفرتان را چند برابر خواهد کرد؛ بپرهیزید.

9) بررسی ماشین را با دقت انجام دهید

هنگامی که برای تحویل ماشین می روید، به تمام موارد توجه فرمایید. سوییچ را بگیرید و تمام جزئیات وسیله نقلیه خود را قبل از اینکه از محل خارج شوید، به طور کامل بررسی کنید و هر گونه فرورفتگی، له شدگی یا خط و خش را یادداشت و آن را گزارش دهید و از آنها بخواهید آن را در قراردادتان ثبت کنند.

برای اینکه خیالتان راحت باشد، قبل از خروج از پارکینگ از هر مشکلی عکس بگیرید تا در صورت نیاز به ثبت درخواست، بعداً، بتوانید از آنها استفاده کنید. لازم به ذکر است که بررسی ماشین فقط به بدنه و ظاهر ماشین مربوط نمی شود و لازم است تا پیش از شروع سفر از مشکلات فنی ماشین اطمینان حاصل کنید.


چرا کافه رنت؟
کافه رنت مفتخر است که توانسته طی سال های متمادی فعالیت در حوزه اجاره خودرو همراه همیشگی و همسفر لحظات شاد و پرهیجانتان باشد و رفاه و آسایش را با ارائه خدمات خود در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهد. گفتنی است که اعتبار چندین ساله ما بدون شک مدیون اعتماد شماست. پس با ما همسفر شوید تا تجربیات خوبی را در سفر با خودروهای لوکس و لاکچری برای شما رقم بزنیم.

10) نکته پایانی

تجربه ناب سفرهای جاده ای، از آن دسته از افکار وسوسه انگیزی است که شما را وادار خواهد کرد هر از چندگاهی به فکر اجاره خودرو باشید. همانطور که در قسمت بالا به نکات لازم در این باب پرداختیم؛ بهتر است پیش از اجاره اتومبیل به طور کامل به این مسائل آگاه باشید تا در دام کلاهبردارن اجاره خودرو گرفتار نشوید.
در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه کلاهبرداری اجاره خودرو مراجعه فرمایید.

دیدگاه شما

فرمول: 37 + 4
whatsapp robot cafeerent whatsapp robot cafeerent
02149934