قوانین اجاره ماشین در دبی

سفر کردن از تفریحات محبوب بیشتر مردم دنیا است. آدم ها دوست دارند بودن در جاهای جدید را تجربه کنند. تجربه مکان های جدید و آدم های جدید دنیای ذهنی ما را بزرگ تر می کند. در سفر جاده ای این دنیای جدید خیلی ملموس تر است. وفتی شما در جایی رانندگی می کنید، فراتر از محدودیت های زمانی و مکانی توقف می کنید، استراحت می کنید و باز به حرکت خود ادامه می دهید و در نتیجه تجربه های لذت بخش بیشتری خواهید داشت. یکی از مقاصد سفر ما ایرانیان شهر دبی است. این شهر که در کشور امارات متحده عربی در همسایگی ایران واقع شده است، شهری مدرن و زیبا برای سفر و تفریح است.

دبی، هیجان انگیزترین جاذبه های گردشگری خاورمیانه را در خود دارد. در این مقاله شما با شهر دبی و قوانین اجاره ماشین در دبی شهر بیشتر آشنا می شوید. تا با اطلاعات کامل تر همانگونه که در تهران اقدام به اجاره خودرو می کنید در دبی نیز خودرو مورد نظرتان را اجاره کنید . اما قبل از هر چیز لازم است بگوییم که اگر شما در دبی زندگی می کنید یا قصد سفر یا مهاجرت به دبی را دارید کافه رنت به شما کمک می کند با اجاره ماشین های لوکس، تجربه رانندگی در خیابان های منظم دبی و لذت از مناظر ساحلی بی بدیل این شهر زیبا را داشته باشید. بدین ترتیب شما تمام هماهنگی ها را با کارشناسان فارسی زبان ما انجام می دهید.

موقعیت جغرافیایی دبی

شهر دبی در کشور امارات متحده عربی قرار دارد. این شهر در سواحل خلیج فارس در جنوب کشورمان ایران قرار دارد. از جنوب با شهر ابوظبی، از جنوب شرقی با کشور عمان و از شمال با شهر همسایه است. مساحت دبی حدود 4114 کیلومتر مربع است. این شهر بزرگ ترین شهر امارات است. جمعیت شهر دبی حدود 3440000 نفر است. خلیج کوچک و طبیعی خور دبی از شمال غربی تا جنوب شرقی شهر کشیده شده و شهر را به دو قسمت دیرا و بر دبی تقسیم کرده است. کشتی های بزرگ از این خلیج عبور می کنند. آب و هوای دبی گرم است. اوایل بهار و فصل زمستان، بهترین موقع برای سفر به این شهر است.

قوانین اجاره ماشین در دبی

جاذبه های گردشگری دبی

دبی شهری مدرن با سواحل زیبا است. اگرچه روش زندگی مردم دبی ریشه در فرهنگ و مذهب اسلامی دارد، اما آن ها محدودیت پوشش و تفریح برای گردشگران ایجاد نکرده اند و در مکان های تفریحی شرایط رفاهی فراهم کرده اند که روزبه روز به گردشگران این شهر اضافه می شود.

شما می توانید در این شهر در هتل هایی با تمام امکانات رفاهی اقامت داشته باشید و در رستوران هایی با انواع غذاهای لذیذ مثل غذاهای دریایی، عربی و اروپایی غدا میل کنید. هم چنین تفریحات ساحلی بی نظیری میزبان گردشگران است. از فرودگاه بین المللی دبی پروازهای مستقیم به شهرهای مهم دنیا وجود دارد و این به آسودگی خاطر و جذب گردشگران کمک شایانی می کند.

اجاره ماشین به قصد آفرود سواری و گشت گذار در شنزارهای دبی و یا رنت یک خودرو لوکس برای گشت زدن در خط ساحلی و دور دور کردن در خیابان های مدرن آسمان خراش های دبی از لاکچری ترین تفریحات گردشگران و مسافران این شهر می باشد . ولی قبل از اجاره ماشین در دبی باید با قوانین این شهر آشنا باشید تا با دید باز و آگاهی کامل شرکت مناسب و خودرو مورد علاقه تان را با قیمت مناسب رنت کنید . در ادامه این مقاله شما را بیشتر با قوانین و شرایط اجاره ماشین در دبی آشنا می کنیم .

جاذبه های گردشگری دبی

موقعیت اقتصادی دبی

شهر دبی از سال 1966 با کشف منابع نفتی شروع به پیشرفت کرد و از منطقه ای کوچک به شهری پیشرفته و بزرگ تبدیل شد. البته رفته رفته اتکای اقتصاد دبی به نفت کمتر شد و الان چیزی حدود فقط شش درصد از کل درآمد دبی از نفت خام است. صنعت پررونق دبی گردشگردی است که با ساخت و ساز ساختمان های تجاری بزرگ، هتل های پیشرفته و رستوران های متنوع روزبه روز رشد بهتری دارد.

فرودگاه دبی

زبان رسمی دبی

زبان رسمی مردم دبی عربی است اما با وجود گردشگران بسیار، شما می توانید با زبان انگلیسی هم با مردم ارتباط بگیرید. هم چنین به دلیل مهاجرت بسیاری از کشورهای آسیایی به دبی، زبانهای هندی ، فارسی ، بنگالی و چینی نیز رواج دارد.

بهینه ترین راه گردش در دبی

طبیعی است در شهری مدرن و پر از گردشگر، رفت وآمد به جاهای تجاری و تفریحی با تاکسی و اتوبوس و قطار شهری وقت گیر باشد. کافه رنت به شما کمک می کند با اجاره ماشین های لوکس و زیبا در دبی با فراغ بال و خودروی در اختیار به تفریح و گردش بپردازید.

شرایط اجاره ماشین در دبی

شرایط اجاره ماشین در دبی

داشتن گواهی نامه معتبر رانندگی

برای اجاره ماشین در دبی، اگر شما از ایران گواهی نامه داشته باشید ملزم هستید گواهی نامه بین المللی داشته باشید. برای این منظور، باید به کانون اتومبیلرانی و جهانگردی کشور مراجعه کنید. برای داشتن گواهینامه بین المل با اعتبار 1 سال، گواهینامه شما باید حداقل 3 سال اعتبار داشته باشد. این گواهی نامه در خیلی از کشورها معتبر است. هم چنین شما می توانید گواهی نامه موقت شهر دبی را بگیرید.

داشتن حداقل سن 23 سال

برای اجاره خودرو در دبی شما باید حداقل 23 سال سن داشته باشید. در ضمن تمام مشخصات شناسنامه ای و محل سکونت، تلفن و شماره اتاق اقامتگاه را باید در اختیار شرکت های اجاره خودرو قرار دهید.

بیمه

دولت امارات شرکت های اجاره خودرو را ملزم می کند تا ماشین های خود را با بیمه شخص ثالث پوشش دهند. برای بیمه های دیگر شما می توانید با پرداخت هزینه پوشش بیمه ای دریافت کنید.

قوانین رانندگی دبی

دانستن قوانین رانندگی

رانندگی در دبی هم بسیار سخت و هم بسیار لذت بخش است. لذت بخش از این لحاظ که جاده های منظم و باکیفیت تجربه رانندگی خوبی برای شما فراهم خواهد کرد و سخت از این لحاظ که اگر شما راننده قانون مندی نباشید مشمول جریمه های سنگینی خواهید شد. اگر تمایل به رانندگی در دبی ندارید، می توانید از اجاره خودرو با راننده استفاده کنید، بدین ترتیب راننده ای فارسی زبان و مسلط به زبان های انگلیسی و عربی شما را به هر مقصدی که مد نظرتان باشد، جابجا می کند.

قوانین رانندگی در دبی

محدودیت سرعت

در دبی سرعت بالای خودرو جریمه های سنگین در پی دارد. حد سرعت در مناطق مسکونی 40 کیلومتر در ساعت، در مناطق شهری و جاده های اصلی 60 تا 80 کیلومتر در ساعت، در بزرگراه ها 120 کیلومتر در ساعت است. هم چنین حداقل سرعت در بزرگراه ها 60 کیلومتر در ساعت است.

پارکینگ

باید بدانید پارک کردن در مناطق پارک ممنوع جریمه های سنگینی در پی خواهد داشت. شما می توانید در پارکینگ های خصوصی مراکز تجاری و تفریحی با پرداخت هزینه ماشین خود را پارک کنید. البته پارکینگ های عمومی هم هستند که شما بتوانید ماشین خود را پارک کنید. این پارکینگ ها روزهای جمعه و هم چنین برای معلولین رایگان هستند.

آگاهی به مسیر حرکت خودروها

در دبی نیز مانند ایران خودروها از سمت راست حرکت می کنند و راننده در سمت چپ خودرو می نشیند. شما با حرکت در بزرگراه ها ملزم به پرداخت عوارض هستید. با استفاده از برچسبی متصل به شیشه جلو، به طور خودکار هزینه عوارضی از کارت اعتباری شما کم می شود و نیازی به توقف فیزیکی و پرداخت عوارضی نیست. شرکت اجاره ای خودرو، مبلغی را بر روی کارت اعتباری شما واریز می کند که مجموع عوارضی از آن کم می شود و بقیه آن پس از بازگرداندن خودرو به شما برگردانده می شود.

رعایت حق تقدم

حق تقدم با کسی است که از سمت راست حرکت می کند. در دبی رانندگان خیلی خوب حق تقدم را رعایت می کنند. آن ها برای عابران پیاده توقف کامل می کنند. شاید جریمه های بالا یکی از دلایل آن باشد و البته جاده های منظم و باکیفیت نیز قطعا موثر هستند.

راه های بهینه کردن هزینه ها در اجاره خودرو

اگر شما ماشین را از جلوی در هتل یا شرکت اجاره دهنده تحویل بگیرید هزینه کمتری را نسبت به اجاره از فرودگاه متحمل می شوید. هم چنین اگر شما قصد داشته باشید گردش شهری داشته باشید، می توانید خودروهای اقتصادی تر را اجاره کنید. خودروهای اقتصادی و سبز، ظرفیت چهارنفر و مقداری وسایل و چمدان را دارند و میزان سوخت کمتری مصرف می کنند. البته مهم ترین نکته این است که شما قانون مند رانندگی کنید تا جریمه نشوید، زیرا میزان جریمه در دبی بالا است. توجه داشته باشید اگر در دبی جریمه شدید، تا 2 هفته برای پرداخت جریمه وقت دارید وگرنه جریمه شما افزایش پیدا می کند.

ما پیش تر درباره ی قوانین اجاره خودرو در آلمان و قوانین اجاره خودرو در هلند توضیحاتی داده ایم که می توانید آن ها را مطالعه نمایید. همچنین اگر ساکن دبی هستید و قصد اجاره خودرو در ایران را دارید، می توانید با کلیک بر روی لینک از مدارک و شرایط لازم اجاره خودرو در ایران به طور کامل آگاه شوید.

اجاره خودرو در دبی

بعضی از نکاتی که با رعایت آن ها جریمه نمی شوید.

  • رعایت حد سرعت
  • رعایت حق تقدم
  • پارک نکردن در قسمت های پارک ممنوع
  • مصرف نکردن الکل و مواد مخدر
  • بستن کمربند توسط همه سرنشینان
  • استفاده از صندلی ماشین برای بچه های 4 تا 8 سال
  • نشاندن کودکان زیر 13 سال در صندلی عقب خودرو
  • به همراه داشتن تمام مشخصات و مدارک اجاره ماشین و بیمه
  • عکاسی نکردن از تصادفات، اشخاص، ساختمان های نظامی و سفارت

اجاره ماشین در دبی

شما با سفر به دبی و اجاره خودرو می توانید به راحتی از امکانات رفاهی و لوکس این شهر مدرن و زیبا نهایت لذت را ببرید. کافه رنت برای شما سفر خوبی را آرزو می کند.

دیدگاه شما

فرمول: 38 - 2
02149934