مهدیه تهران

مهدیه تهران کجاست

مهدیه تهران مکانی برای راز و نیاز و گفت وگو با معبود و هرچه بیشتر نزدیک شدن به پروردگار است. سالانه مراسم مذهبی بسیاری در مهدیه برگزار می شود که علاقه مندان زیادی را به خود جذب می کند. سخنرانی های عالم های برجسته ی دینی در مهدیه تهران، اهمیت این مکان عرفانی را بیشتر کرده است. در ادامه مقاله از اهمیت مهدیه تهران بیشتر حرف می زنیم.

تاریخچه

مهدیه تهران در سال 1347 به دست شیخ احمد کافی تاسیس شد. سخنرانی های شیخ احمد کافی و مراسمی که برگزار می کرد مانند دعای کمیل و دعای ندبه، علاقه مندان حضرت ولی عصر(عج) را در این محل جمع می کرد. شیخ احمد کافی از علاقه مندان پرشوری برخوردار بود که جلسات سخنرانی ایشان را به هیچ وجه از دست نمی دادند.

در سال 1355 و با تبعید ایشان، برنامه های مهدیه تعطیل شد. در مدت فوت ایشان در سال 1357 در اثر تصادف، مهدیه تهران برای مدتی تعطیل شد؛ اما پس از آن مهدیه تهران تا به امروز به کار فرهنگی خود ادامه داده است.
با انتصاب آیت الله محمد یزدی به عنوان نماینده مهدیه تهران توسط امام خمینی (ره)، این مکان به رسمیت شناخته شد و پس از آن با دستور آیت الله یزدی اساس نامه ای برای مهدیه تهران تدوین شد.

پس از ثبت مهدیه تهران تحت عنوان موسسه مهدیه تهران که کارش ترویج فرهنگ در سطح شهر تهران است، این مکان شخصیت حقوقی پیدا کرد. این مکان همواره با کمک های مردمی اداره شده و همچنان به راه خودش در عرصه فرهنگی ثابت قدم است.

دارالقرآن مهدیه تهران

دارالقرآن مهدیه تهران

دارالقرآن مهدیه تهران وظیفه آموزش و ترویج فرهنگ خواندن قرآن را بر عهده دارد. کلاس های تدریس مفاهیم قرآن در رده های سنی گوناگون در دارالقرآن برگزار می شود.

دارالقرآن می کوشد که منش قرآنی که همان منش ادب و مکتب مهربانی است را به تمامی متقاضیان آن، بیاموزد.

موقعیت مکانی و نحوه ارتباط

مهدیه تهران

عاشقان مراسم مذهبی همواره از زمان برگزاری آن ها مطلع هستند، ضمن اینکه زمان این مراسم توسط صدا و سیمای کشور همواره اطلاع رسانی می شود. برای ارتباط می توانید با شماره 021-55388015 تماس حاصل کنید.

مهدیه تهران را می توانید در خیابان ولی عصر (عج) و بالاتر از چهارراه مولوی پیدا کنید.

کافه رنت و خودروهای اجاره ای در تهران

در انواع سفرهای خود می توانید با بهره گیری از کمک سایت کافه رنت، خودرو اجاره کنید. کافه رنت با سابقه درخشان و تجربه 10 ساله در امر اجاره خودرو می تواند به شما در داشتن سفری راحت و آسوده کمک کند.

دیدگاه شما

فرمول: 38 - 24
whatsapp robot cafeerent whatsapp robot cafeerent
02149934