سفر به دریاچه ویستان بره سر

یکی از هدایای طبیعت به ما، دریاچه ها هستند که با سکوت و زیبایی وصف ناپذیرشان، آرامش، طراوت و تازگی را برایمان فراهم می کنند. سفر به دریاچه ویستان بره سر که در دل جنگل جای گرفته است، علاوه بر آرامش هیجان سفر در دل طبیعت را به ارمغان می آورد.

• دریاچه ویستان بره سر

این دریاچه از مناطق بسیار زیبا و دیدنی استان گیلان است که در چهل کیلومتری شهر رودبار واقع شده است. دریاچه ویستان بره سر نتیجه زلزله مهیبی است که در رودبار به وقوع پیوست. در اثر این زمین لرزه استخری به وجود آمد که به وسیله آب جاری گشته از ارتفاعات پر می گردد.
وسعت این دریاچه چهار هکتار بوده و دارای دویست و سی متر طول و عرضی به اندازه صد متر است. این دریاچه همچنین حدود صد متر عمق دارد. این دریاچه به واسطه یک رویداد طبیعی ایجاد شده و به کمک منابع طبیعت هم پرآب می شود. وجود جنگل و دشت در سفر به دریاچه ویستان بره سر نیز شما را مجذوب زیبایی های خود خواهد نمود.

سفر به دریاچه ویستان بره سر

• فاصله تهران تا دریاچه ویستان بره سر

اگر مبدأ حرکت شما تهران باشد برای رسیدن به دریاچه ویستان بره سر، باید دویست و هشتادوشش کیلومتر مسافت را طی کنید و به حداقل چهار ساعت و نیم زمان نیاز دارید.

بهترین مسیر از تهران

بهترین مسیر برای سفر به دریاچه ویستان بره سر، اتوبان قزوین _ رشت است. شما باید در امتداد مسیر اتوبان، زمانی که به لوشان رسیدید با کمک تابلوهای راهنما در مسیر، به سمت داماش تغییر مسیر دهید. توصیه می کنیم در داماش نیز توقفی کوتاه داشته باشید و حتماً از زیبایی های این منطقه استفاده لازم را ببرید.

فاصله تهران تا دریاچه ویستان بره سر

خودرو مناسب، اولین قدم در هر سفر

برای سفر به دریاچه ویستان بره سر خودرویی مناسب نیاز دارید. اگر در فصل زمستان به این دریاچه می روید پیشنهاد می کنیم حتما از تجهیزات کمکی استفاده کنید. مثلا بنزین اضافه، تنظیم باد یا تنظیم موتور و... را به هیچ وجه فراموش نکنید. علاوه بر این ملاحظات ممکن است به واسطه مسیر جنگلی و گاها پر دست انداز زیر و بند خودروی شما آسیب ببیند. به همین خاطر احتمالا خودروهای آفرودی و قوی هیکل در این سفر کاربردی تر باشند.ما در مجموعه کافه رنت بهترین خودروهای آفرودی را برای کسانی که تمایل به اجاره خودرو دارند مهیا کرده ایم. پس حتما به محصولات ما سر بزنید.

سفر به دریاچه ویستان بره سر از تهران

برای رفتن به این سفر لازم است از تهران راهی داماش شوید، حدود هشت کیلومتر فاصله داماش تا بره سر خواهد بود. از آغاز جاده بره سر در سمت چپ جاده ای است که با طی کردن دو کیلومتر به دریاچه بره سر منتهی می گردد.


این جاده صاف و مستقیم نیست و مسیری سنگلاخی و پرشیب دارد، پس لازم است حتماً از خودروی مناسب برای سفر به دریاچه ویستان بره سر استفاده کنید. البته یکی از دلایلی که موجب خلوت و بکر بودن این دریاچه است وجود همین مسیر سخت و ناهموار است.توصیه می کنیم حتما تجهیزات محافظتی را برای اقامت با خود ببرید.

مسیر هموارتر

به جز مسیری که شرح دادیم مسیر دیگری نیز به این دریاچه منتهی می شود. برای استفاده از این مسیر کافی است بعد از رستم آباد به سمت کابل حرکت کنید. با عبور از مناطق سندس، حاجی ده و سیاه رود به بره سر و سپس به ییلاق ویستان و از آنجا با کمک تابلوهای راهنما به دریاچه بروید. این مسیر نسبت به مسیر اول هموارتر و بیشتر مسیرها اسفالت شده است.

دریاچه

• دریاچه در نگاه اول

زمانی که به مقصد می رسید، یک سمت دریاچه را جنگل و سمت دیگر را مراتع و تپه ماهورها فراگرفته است. پوشش جنگل اغلب از درختان راش می باشد اما درختان و گیاهان دیگری را نیز می توان در این جنگل ها مشاهده کرد. گیاهان و گل های زیبا و متنوعی هم چون، بلوط، بید، گل گاوزبان، لاله کوهی و شیرین بیان ازجمله گیاهانی هستند که در هنگام قدم زدن در اطراف دریاچه به چشم می خورند.

• بهترین زمان برای سفر به دریاچه ویستان بره سر

بهتر است برای سفر به هر منطقه، فصل و زمان مناسب سفر را در نظر گرفت. در مورد سفر به دریاچه ویستان بره سر نیز بهتر است فصل بهار را انتخاب کنید زیرا بهارهای این دریاچه پر از زیبایی و شگفتی طبیعت است.

تابستانی مطلوب

وجود آب وهوای مطلوب در این زمان، سفر را برای شما دل چسب تر می کند. تابستان این دریاچه کمی گرم به نظر می رسد؛ اما در کل مکانی مطلوب برای سفرهای تابستانی نیز به حساب می آید. دیدن مراتع و دشت های اطراف دریاچه در این فصل بسیار لذت بخش و بی نظیر است.

پاییز هزار رنگ

پاییز دریاچه ویستا بره سر، بسیار رنگارنگ و زیباست و این زیبایی چشم هر گردشگری را به خود جلب می کند. با تمام این تفاسیر این فصل و همچنین فصل زمستان زمان ماندن در حوالی دریاچه نیست، زیرا آب وهوای سردی دارد و وجود زمستان های سوزناک موجب دسترسی سخت به این مسیر می گردد.

• وسایل موردنیاز برای سفر به دریاچه

نکته ای که لازم است به آن اشاره شود این است که، برای سفر به دریاچه ویستان بره سر باید همه امکانات لازم را از قبل تهیه کرده باشید و با خود همراه ببرید. شهر رودبار نزدیک ترین شهر به این دریاچه است، پس توصیه می کنیم اگر وسیله و مواد غذایی لازم همراه با خود ندارید، در شهر رودبار خرید کنید و سپس به سمت دریاچه حرکت نمایید.
ازجمله وسایلی که برای این سفر نیاز است همراه داشته باشید، می توان به جعبه کمک های اولیه، چراغ قوه، کفش مناسب، لباس اضافی، غذا و آب اشاره کرد. همچنین بردن چادر برای افرادی که قصد دارند شب در کنار دریاچه بمانند توصیه می گردد. اگر قصد دارید شب را در کنار دریاچه سپری کنید، غیر از چادر زدن در کنار دریاچه می توانید به روستاهای اطراف سر بزنید، زیرا در این روستاها، روستائیان اتاق های خود را به گردشگران و مسافران اجاره می دهند.

پرنده و جوجه

• جاذبه های گردشگری دریاچه ویستان بره سر

وجود دریاچه ای آرام و تمیز، همراه با ماهی های قرمز زیبا در فصل بهار یکی از بهترین مناظری است که هر گردشگری آرزو دارد در طی سفر به نظاره بنشیند. توصیه می کنیم برای سفر به دریاچه ویستان بره سر و دیدن از مناظر دیدنی آن، امسال برنامه ریزی کنید و حتماً در تعطیلات ایام عید، به این منطقه دیدنی بروید و از سکوت و زیبایی منحصربه فرد آن نهایت لذت و بهره را ببرید.

دشت های فراخ

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی دریاچه وجود دشت های فراخ در حوالی دریاچه است که چراگاه های بسیار مطلوبی برای دام ها به شمار می آید. همچنین پوشش گیاهی بسیار مناسب این دشت ها، موجب تولید عسل بسیار باکیفیت در این مناطق شده است.

میوه های دریاچه ای

از دیگر جاذبه های دیدنی در سفر به دریاچه می توان به وجود درختان میوه مثل گردو و سیب تمشک گلابی زالزالک ازگیل در اطراف دریاچه اشاره نمود که زیبایی این مناظر را دوچندان کرده است.

ماهیگیری

ماهیگیری در این دریاچه، یکی از کارهای لذت بخشی است که می توان در زمان سفر به دریاچه ویستان بره سر انجام داد. پس لازم است حتماً لوازم ماهیگیری را برای این سفر خریداری کرده و همراه خود ببرید.

پیاده روی

پیاده روی در مراتع و قدم زدن در میان درختان سرسبز و تنفس کردن هوای پاک یکی دیگر از تفریح هایی است که می توان در این منطقه انجام داد.

چادر زدن کنار دریاچه

قایق سواری

قایق سواری از تفریحات دیگری است که در زمان حضور در دریاچه می توان انجام داد و از سکوت و زیبایی دریاچه لذت کافی را برد.

و در آخر این که آرامش محیط اطراف دریاچه برای کمپ زدن بسیار مناسب است و اگر با این هدف به دریاچه می روید حتماً لوازم ضروری را همراه خود داشته باشید.

پوشش جانوری دریاچه ویستان بره سر

در این دریاچه ماهی های خوراکی و تزئینی زیادی وجود دارند. همچنین در اطراف دریاچه و در میان درختان اطراف آن، پرندگان بسیاری همچون قمری، بلدرچین، کبک و تیهو زندگی می کنند و صدای زیبای آنان در دل طبیعت بسیار گوش نواز خواهد بود. در اطراف دریاچه جانوران و حیوانات دیگری همچون روباه و موش خرما نیز یافت می شوند.

• اطراف دریاچه چه جاذبه هایی وجود دارد؟

علاوه بر زیبایی خود دریاچه اطراف آن چند منظره فراموش نشدنی دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

روستای داماش

روستای داماش در شش کیلومتری دریاچه ویستان قرار دارد. این روستا در ارتفاع دویست متری از سطح دریا واقع شده است و از طبیعت و زیبایی چشم نوازی برخوردار است. آب معدنی این روستا نیز همواره زبان زد عام و خاص بوده است.

دشت سوسن چلچراغ

در حوالی دریاچه، دشت سوسن چلچراغ وجود دارد. این گل بسیار زیبا و نایاب بوده و در منطقه داماش به فراوانی یافت می گردد. گردشگران زیادی برای دیدن این گل زیبا راهی این روستا می شوند.

آبشار شارشار

آبشار شارشار در فاصله پانصد متری از روستای داماش واقع شده که آبشاری بسیار زیبا و دیدنی است و توصیه می کنیم که حتماً در سفر به داماش به تماشای این آبشار زیبا بروید.

دشت و دریاچه

• لذت سفر خود را با کافه رنت دو چندان کنید.

همانطور که بالاتر نیز گفته شد یک سفر خوب چند المان مهم دارد. اولین بخش سفر انتخاب مقصد است و آماده سازی تجهیزات مورد نیاز. بخش دوم رسیدن به مقصد است که اهمیت بسیار زیادی دارد. مسیر سفر شاید هیجان بیشتری را نسبت به رسیدن به مقصد برای شما به همراه آورد. علت آن هم کاملا مشخص است. یک رانندگی آرام در کنار خانواده یا دوستان همیشه جذاب خواهد بود. مجموعه کافه رنت افتخار دارد با ارائه خودروهای متنوع از اقتصادی ترین موارد تا لوکس ترین خودروها سفری خاطره انگیز را برای شما فراهم کند. امیدواریم سفری بی خطر داشته باشید.

دیدگاه شما

فرمول: 43 + 19
02149934