تجربه رانندگی با جگوار

تجربه رانندگی با جگوار

شاید بهترین انتخاب برای سفر و گذران اوقات فراغت، جزیره کیش باشد تا همه افراد بتوانند در یک تایم آزاد و خوشایند به استراحت بپردازند.

یکی از ویژگی های این جزیره گردشگری، فرهنگ رانندگی متفاوت آن است که شما را برآن می دارد که به هنگام تردد در این منطقه، از ماشین لوکس استفاده کنید.

قاعدتاً اجاره یک خودروی لوکس در این منطقه می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد؛ پس بهتر است بدانید شرکت کافه رنت به عنوان یک مجموعه کارآزموده در زمینه اجاره خودرو، به شما توصیه می کند که جگوار مدل 2014 را اجاره کنید تا به کمک پیشرانه نیرومند آن بتوانید لذت رانندگی با یک ماشین لوکس را رقم بزنید.

در ادامه همراه ما باشید تا از این خودرو رویایی و نحوه اجاره آن از کافه رنت، بیشتر برایتان بگوییم.

مشخصات فنی

مدل 2014 جگوار زمانی توسط کمپانی این خودرو به بازار آمد که سازنده آن قصد داشت نگاه مردم و شرکای تجاری را به بازار خودرو تغییر دهد.

با نگاهی به گذشته این خودرو می توان فهمید این کلاس از خودروهای اسپرت برای اولین بار توسط کارخانه جگوار به بازار آمده و برای مدتی پرچم دار نمونه های مشابه خود بوده است.

از ستون جلوی نمای این ماشین می توان به عمق نبوغ سازه این خودرو پی برد؛ چرا که در ساخت آن شکوه و جذابیت، حرف اول را می زنند.

اندیشه طراحی مدل کوپه و کروک این ماشین به هم نزدیک بوده و بعد از ساخت جگوار کروک به وجود نیامده است.

جگوار کلاس F در سه مجموعه متفاوت ساخته و به بازار عرضه شد. گیربکس هشت سرعتی، پدل شیفترهای متصل به فرمان و دسته دنده امکاناتی هستند که به صورت استاندارد بر روی این سه مجموعه، اعمال شده اند.

مشخصات فنی جگوار

موتور

گیربکس خودرو نیروی تولید شده را به محور عقب انتقال می دهد.

موتور مولد این نیرو، درواقع یک پیشرانه شش سیلندر سه لیتری توربو شارژ است که نیروی آن به 335 اسب بخار می رسد و 450 نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

کمپانی جگوار درباره سرعت صفر تا صد کیلومتر ماشین خود چنین ادعا کرده که تنها 5.3 ثانیه زمان لازم دارد تا به اوج خود برسد و برای این اوج صد کیلومتری، 8.8 لیتر سوخت مصرف می کند.

تیپ S ماشین های جگوار به یک پیشرانه شش سیلندر توربو شارژ مجهز شده است که 375 اسب بخار نیرو تولید می کند و گشتاور آن به 460 نیوتن متر می رسد.

خودرو جگوار در نمایشگاه

تاریخچه

نمایشگاه خودرو ژنو 2014 نوآوری های بسیاری معرفی کرد که یکی از آن ها جگوار xe بود؛ البته خود ماشین در آن نمایشگاه رونمایی نشد.

چندی بعد در تاریخ 8 سپتامبر 2014 از این خودرو رونمایی شده و افراد در لندن به خرید آن پرداختند.

با توجه به برچسب قیمت و ساخت خودرو از جگوار توقع می رفت که فروشش در ایالات متحده و سراسر اروپا افزایش پیدا کرده و در سال 2016 پرچم دار خودروهای کلاس خود باشد.

تولید انبوه این مدل از کلاس جگوار در تاریخ 13 آوریل 2015 و در خط تولید سولیهال آغاز شد.

کلاس X در جدیدترین اصلاحات خود به موتورهای توربو شارژ دو لیتری چهارسیلندر مجهز شده است که با نام اینجنیوم در بازار لوازم یدکی شناخته می شوند.

خودروهای کلاس F نیز موتورهای توربو شارژ سه لیتری دارند که با عملکرد بالایی بر روی ماشین تعبیه شده اند.

خودرو جگوار در جاده

دیزل یا بنزینی

مجموعه موتورهای دو لیتری اینجنیوم قدرت های خروجی متفاوتی دارند و هم به صورت دیزل و هم به صورت بنزینی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند.

نوع دیزلی این موتورها 161 اسب بخار نیرو تولید کرده و در هر صد کیلومتر چهار لیتر سوخت مصرف می کنند.

تولید گاز CO2 این خودرو در هر صد کیلومتر، 99 گرم است که امتیاز بزرگی برای این خودرو به شمار می رود.

نمایشگر

با ورود به سال 2017 میلادی، شرکت جگوار برای خودروی خود اصلاحات جدیدی در نظر گرفت.

رابط کاربری بازبینی شده برای نمایش داشبورد، نمایشگر LCD جدید برای نمایش با پیکسل بالا و وضوح بیشتر، پوشش جا لیوانی طرح XF و نمایشگر اطلاعات راننده از جمله اصلاحات نسخه جدید این خودرو هستند.

دو خودرو جگوار کنار هم

نقد و بررسی

زمانی که یک کارشناس با جگوار مدل F برخورد می کند، می تواند دو نتیجه گیری داشته باشد.

اولین نتیجه مربوط به اعتبار کمپانی برای ساخت خودروهای اسپرت است که برای نمایش این کلاس از خودروها بسیار مفید خواهد بود.

با وجود اعتباری که کمپانی دارد نمی توان قبول کرد که سازه جگوار از ارائه کیفیت به رانند ه اش، سرباز بزند.

اولین تست رانندگی با این خودرو مشخص کرد که سه مشکل در این خودرو وجود دارد؛ این مورد باعث شد تا جگوار خودروی خوبی برای بررسی در طولانی مدت باشد.

بعد از تست رانندگی اولین نکته جالب توجه قدرت پیشرانه خودرو بود که مصرف کننده را تحت تأثیر قرار می داد.

البته هر کارشناسی می داند که نمی تواند برای مدل F از یک پیشرانه V8 استفاده کند و موتور V6 برای آن انتخاب بهتری خواهد بود.

هیچ کدام از موتورهای توربو شارژ سه لیتری نمی توانند با یک موتور V8 380 اسب بخاری، رقابت کنند.

بعد از رد شدن از مرز صدهزار دلاری هزینه پیشرانه، آپشن ها را در نظر نگرفتیم؛ اما به اگزوز جالب توجه خودرو رسیدیم که عملکرد نسبتاً مثبتی داشت.

جگوار در نمایشگاه

امکانات

بسته پیشنهادی که یک جگوار F برای راننده اش آماده کرده شامل:

  1. کالیبر ترمزی قرمزرنگ
  2. سوئیچ ویژه برای انتخاب حالت زمستانی خودرو یا وضعیت عادی آن
  3. چرخ فرمان با بخش تحتانی
  4. و صندلی های پرفورمنس

است.

چراغ های انطباقی و دوربین های پارک خودرو از دیگر امکانات این خودرو هستند که 2100 دلار هزینه داشته اند.

در بخش ماشین های کوپه می توان گفت که مدل شش سیلندری کلاس F خودروی مناسبی است اما در مقابل تیپ R حرفی برای گفتن نخواهد داشت.

گشتاور موتور

گشتاور موتور این کلاس خودرو در وضعیت خوبی قرار دارد و در 3500 دور، صدای حجیم و نیرومندی تولید می کند اما نسبت به کلاس R در وضعیت پایین تری قرار می گیرد.

به سبب بالا بودن نیروی خودرو در 7000 دور ممکن است کنترل راننده کاهش یافته و ماشین رفتار خشنی داشته باشد اما در سرعت های پایین تر رفتار بهتری خواهد داشت.

امکانات خودرو جگوار

نقاط قوت و ضعف

رانندگان ماهر معمولاً بدون نظر کارشناسان خودرویی انتخاب نمی کنند.

طبق نظر کارشناسان فنی اولین مزیت برای خودروهای کلاس F، رانندگی در حالت زمستانی ماشین های جگوار است که کنترل راننده را در اراضی لغزنده به حداکثر می رساند.

تمامی قدرت تولیدشده توسط موتور از طریق دیفرانسیل خودرو با ضدلغزش الکتریکی انتقال داده می شود تا چرخ ها در جاده نلغزند.

در تست رانندگی با جگوار مشخص شد که با وجود خراب شدن یکی از چرخ ها نیز مشکل چندانی به وجود نمی آید و حرکت خودرو در حالت Stable خواهد ماند.

درباره چراغ های جلوی ماشین نیاز بود تا با نمایندگی خودرو مشورت شود؛ چرا که مستقیماً به سمت زمین ساخته شده بودند و در زمان زمستان و تابش نور کم، راننده را با مشکل دید مواجه می کردند.

نمای داخلی خودرو جگوار

شتاب

شتاب خودرو برای رسیدن به سرعت 96.6 کیلومتری، دقیقاً به 3.8 ثانیه زمان نیاز دارد که این مبحث می تواند دیگر نقص های جگوار F را پوشش دهد.

محدودیت فضا برای خودروهای کلاس کروک یک نقص بزرگ است اما همین مبحث در کلاس کوپه جگوار سخاوتمندانه تر خواهد بود چرا که از 0.196 مترمکعب به 0.407 مترمکعب می رسد.

کمپانی جگوار ادعا می کند که برای صندوق عقب درب برقی قرار داده و می توان دو جعبه گلف را به طور استاندارد در کنار یکدیگر قرارداد، فقط لازم است سایز جعبه ها کوچک باشد.

فرمان و کنسول جگوار

قیمت جگوار

جگوار در سه تیپ متفاوت خود برچسب قیمت منصفانه ای ارائه داد که سبب شد فروش خودرو آمار بالایی داشته باشد.

آخرین جگوار نسخه جدید در بازار داخل با قیمت 54.060 پوند فروخته شده و مربوط به سال 1398 بوده است.

اجاره جگوار

قیمت اجاره جگوار در کافه رنت

کافه رنت برای اجاره جگوار مدل 2014 خود قیمت 3.150.000 تومان را تعیین نموده و حداقل مدت اجاره را نیز برای یک روز در نظر گرفته است.

این خودرو با مبلغ 8 میلیون تومان ودیعه به افراد اجاره داده می شود. هر شخص می تواند با مراجعه حضوری به شعبه ما در کیش یا رزرو آنلاین، جگوار مدل F را اجاره نماید.

به منظور استعلام دقیق قیمت ها با کارشناسان کافه رنت در تماس باشید؛ قیمت های به روز را از دست ندهید!

جگواردر پارکینگ

شرایط کافه رنت برای ارائه جگوار

کافه رنت یکی از مراکز فعال اجاره خودرو در کیش است که مجوزهای کاری خود را از وزارت کار دریافت نموده و امکان اعتبارسنجی این مجموعه نیز وجود دارد.

چنانچه قصد دارید خودروی موردنظر خود را بدون راننده اجاره کنید، ملزم به ارائه مدارک خاصی هستید.

گواهینامه با اعتبار شش ماهه، جواز اشتغال، کارت ملی هوشمند یا شناسنامه جدید، چک یا سفته ضمانتی و مبلغی به عنوان ودیعه از جمله مدارکی هستند که فرد اجاره کننده باید ارائه دهد تا بررسی شوند.

البته این نکته را در نظر بگیرید که باید بیست سال سن داشته باشید و مدارک نیز به نام شما باشند تا بتوانید خودرو کرایه کنید.

درباره خسارت های احتمالی و هزینه های آن کافه رنت بیمه طلایی، الماس و یک پکیج ویژه آماده کرده تا شما بتوانید با اطمینان بیشتری خودرو رنت کنید.

شما در هر ساعت از شبانه روز می توانید با مراجعه به وب سایت کافه رنت از موجودی ماشین ها آگاه شوید و خودروی موردنظر خود را اجاره نمایید.

دیدگاه شما

فرمول: 46 - 3
02149934