مقایسه سفر گروهی به شیراز با هواپیما، قطار یا ون

سفرهای گروهی با جمعی از دوستان و یا آشنایان، معمولا تجربه ی جذاب تری است. خصوصا اگر دسته جمعی اهل سفر باشید سبب ساختن خاطرات به یاد ماندنی زیبایی می شود. سفرهای گروهی را می توان با چند وسیله نقلی شخصی، قطار و هواپیما و یا ون اختصاصی انجام داد. در این مقاله سری به شیراز، مکان ها و جاذبه های گردشگری آن می زنیم و به بررسی مقایسه انواع سفر به این شهر تاریخی می پردازیم.


سفر به شیراز با هواپیما یا قطار؟

راه های زیادی برای سفر به شیراز وجود دارد. اما زمانی که دسته جمعی و در تعداد زیاد بخواهیم به شهری بزرگ و پر از ابنیه تاریخی و جاذبه مثل شیراز سفر کنیم، قضیه کمی متفاوت خواهد بود. هواپیما سریعترین وسیله نقلی است که می تواند شما را به شیراز برساند. البته باید صرفه جویی در هزینه ها را فدای حمل نقل با هواپیما کنید.
از طرفی قطار و سفر با آن به شیراز نسبت به هواپیما محدودتر است. با توجه به سرعت کم قطار،باید زمان زیاد طی شدن راه تا مقصد را هم به جان بخرید. از این ها بگذریم، زمانی که در تعداد بیش از 5 نفر، چه با هواپیما و چه با قطار به شیراز سفر کنید، بعد از آن با چالش هایی مثل نداشتن ماشین، اجبار به استفاده از وسایل عمومی حمل نقل، شلوغی و ترافیک، آلودگی و انتشار بیماری و ... روبرو خواهید بود. سفر به شیراز با هواپیما یا قطار؟ جواب صحیح؛ هیچکدام!


سفر به مرکز استان فارس با ون!

درست است. ون! با ون اختصاصی نه تنها می توانید با دوستان و همراهان در تعداد بالا سفر کنید، بلکه هزینه بسیار کمتری پرداخت می کنید و از این رو انتخاب بسیار مقرون به صرفه ای محسوب می شود. با اجاره ون همراه راننده، می توانید با همسفرهایتان از مسیر لذت ببرید و از بابت خستگی و چالش های ذکر شده خیالتان راحت باشد. در مقصد هم در بخش های مختلف داخل و خارج شهر می توانید به گردشگری و تفریح بپردازید بدون هزینه گزاف و اضافه.

مرکز استان فارس

انواع اجاره ون

شما علاوه بر اجاره ون در شهر مقصد، می توانید برای سفرهای مختلف هم ون اجاره کنید. خصوصا اگر با تعداد زیادی سفر می کنید ون انتخاب منطقی خواهد بود. شما می توانید ون در اختیار سفارش دهید که البته اجاره آن نیازمند گواهینامه مخصوص و سایر مدارک لازم است.
همچنین می توانید ون را با راننده اجاره کنید و خیال خود را از رانندگی و ارایه مدارک مختلف و مشکلات پیش بینی نشده برای خودرو راحت کنید، زیرا تمام مسولیت ها برای اتفاقات احتمالی بر عده خود راننده است و مسافرین مسولیتی ندارند. رانندگان ون ها مجرب و آگاه از بهترین مسیرها و راه هستند. پس کمربند خود را ببندید، آسوده تکیه دهید و در سفر به مرکز استان فارس همراه ما باشید.

گردشگری در شیراز

شیراز از آن شهرهاست که باید سر فرصت و بدون دغدغه و با دل خوش به آن ورود کرد. از ورودی شهر و دروازه قرآن گرفته تا حافظیه و سعدیه و پاسارگاد، همه و همه خبر شهری با تاریخ غنی و آب و هوای دلنشین را می دهد. اگر قصد سفر به شیراز را دارید باید بدانید که در اواسط فصل بهار، شیراز و عطر شکوفه های نارنج آن هوش را از سر شما می برد. سعی ما این است مکان های شاخص جهت بازدید و جادبه های گردشگری آن را برای شما شرح دهیم، تا زمانی که در سفر گروهی خود به این شهر نزدیک می شوید، دغدغه ندانستن و نا شناس بودن شیراز را نداشته باشید.

دروازه قرآن

دروازه ای بلند که که به دستور عضدالدوله دیلمی بین دو کوه چهل مقام و بابا کوهی قرار گرفت است. در همان زمان قرآنی روی این دروازه جاسازی کردند، تا افرادی که خارج و یا داخل به شیراز می شوند از زیر قرآن عبور کرده باشند.

باغ ارم

باغ ارم

این باغ از قدیمی ترین و منحصر به فردترین باغ های داخل کشور است. خصوصا در اردیبهشت جلوه های طبیعی و بصری این باغ بسیار زیباست. در کتب قدمت این باغ به قرن دهم و یازدهم هجری اشاره دارد. این باغ شامل پوشش گیاهی زیبایی از اقصی نقاط جهان است.

حافظیه

یکی از مهترین شهرت های شیراز وجود مقبره حافظ است. مساحت این بنا به 2 هکتار می رسدو معماری خاص آن، نمایی مشابه به زمان هخامنشیان دارد. اطراف این مقبره پر است از باغ و درختان بسیار. از کارهای فرهنگی که در این محل انجام می شود، جمع های خودجوش حافظ خوانی و شب شعرهای مختلف است که می تواند شبانگاه دل انگیزی را برا شما و همراهانتان رقم بزند.

سعدیه

آرامگاه شاعر پر آوازه ایرانی، سعید بزرگ، از دیگر شاخصه های شهر و جادبه های شهر شیراز است که بازدید از آن را برای هر کسی ضروری می کند. بنایی که امروزه مشاهده می کنید در سال 1330 ساخته شد. این آرامگاه در 1353 ثبت آثار ملی ایران شد.

بازار وکیل

بازار وکیل

بازار وکیل به دستور کریم خان زند در مرکز شهر ساخته شد و اکنون جزو بازارهای سنتی ایران محسوب می شود. در معماری این بازار از گچ و آجر و سنگ استفاده شده است. ورودی اصلی این بازار در خیابان زند واقع شده است. محصولات متنوعی در بازار وکیل به فروش می رسد. مهم ترین کالایی که خرید و فروش می شود فرش و پارچه است. حمام و مسجد وکیل هم در همین مجموعه واقع شده اند. حما وکیل هم در زمان خود از به روزترین بناها با معماری خاص محسوب می شده است. مسجد وکیل هم از زیباترین مساجد محسوب می شود و ستون های جالبی که در آن بکار رفته دارای شهرت جهانی است.
شما همه روزه می توانید از 9 صبح الی 10 شب به بازدید از این بازار بپردازید و در کنار خرید، از فضای سنتی و جذاب آن هم لذت ببرید.

باغ دلگشا

این باغ زیبا در نزدیکی آرامگاه سعدی واقع شده است و دسترسی به آن آسان است. ساخت این باغ به دوران ساسانیان و قبل از اسلام برمی گردد. مساحت این باغ به بیش از 7 هکتار می رسد. در اواسط فصل بهار درختان نارنج باغ دلگشا سبب فضای پر عطر و خاطره انگیزی به خود می گیرد. عمارت این باغ هم از معماری خاصی بهره می برد که در 3 طبقه ساخته شده است. موزه این باغ کلکسیونی از اشیا عتیقه مثل سکه، تمبر و لباس های قدیمی است. شما همه روزه از 8 صبح الی 23 شب می توانید از این باغ دل انگیز دیدن کنید.

تخت جمشید

نمی شود به شیراز رفت و از تخت جمشید دیدن نکرد. بناهای بجا مانده از دوران هخامنشیان، در 60 کیلومتری شیراز قرار گرفته است و با وسعت بیش از 120 هزار متر مربعی، بزرگترین بنای سنگی ایران، به شمار می آیند. دستور ساخت این بنای ارزشمند را داریوش بزرگ داد. پس از او جانشینان او تغییراتی در ساخت آن دادند.

تخت جمشید

مجموعه پاسارگاد

مجموعه جداب پاسارگاد در 30 کیلومتری شیراز واقع شده است و در آن آرامگاه کوروش کبیر، کاخ دروازه، باغ پادشاهی پاسارگاد، آرامگاه کمبوجیه و ... در آن قرار گرفته است.

مجموعه پاسارگاد

اجاره ون از کافه رنت برای سفرهای درون و برون شهری

اگر قصد سفر به شهر شیراز دارید و از طرفی نمی خواهید هزینه زیادی بابت حمل نقل کنید، اجاره ون می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. نه تنها برای داخل شهر بلکه برای سفر هم می توانید به راحتی ون مورد نظر خود را، بسته به تعداد مسافرین، انتخاب کنید و سفر را آغاز کنید. کافه رنت با ارایه انواع خودو و ن های مختلف در اندازه های متفاوت در خدمت شماست تا سفر راحت تر، بدون چالش و دل انگیزتری را برای شما فراهم کند.

دیدگاه شما

فرمول: 42 + 26
02149934