قوانین اجاره ماشین در سوئد

سفر کردن ما را در فضای رویایی ذهنمان قرار می دهد. هر انسانی بسته به رویاهای ذهنی خودش و میزان درآمدی که دارد، مقصد سفرش را تعیین می کند. کشورهای اروپایی همیشه یکی از مقاصد سفر و یا حتی مهاجرت ما ایرانیان بوده است. مردم در تعطیلات دوست دارند از زیبایی های این کشورهای پیشرفته نهایت لذت را ببرند.

البته که سفر جاده ای و رانندگی در جاده های رویایی و باکیفیت کشورهای اروپایی ، این لذت را دوچندان خواهد کرد. سوئد نیز یکی از کشورهایی هست که از جهت کیفیت بالای زندگی هدف سفر یا مهاجرت خیلی از ایرانیان است. اگر شما نیز قصد سفر یا مهاجرت به سوئد را دارید، کافه رنت به شما کمک می کند تا با اجاره ماشین دلخواه، گردشی جاده ای و در دل طبیعت در این کشور داشته باشید .

همچنین اگر در کشور ایران، امارات و ترکیه قصد اجاره خودرو دارید، شرکت کافه رنت، یکی از معتبرترین شرکت های اجاره خودروی ایرانی است که در این کشورها خدمات ارائه می دهد. برای بررسی خدمات و شرایط اجاره خودرو از کافه رنت به سایت این شرکت مراجعه فرمایید.

قوانین اجاره ماشین در سوئد

موقعیت جغرافیایی سوئد

کشور سوئد در شمال اروپا در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده که، از شرق با خلیج بوتنی، از شمال شرق با فنلاند، از جنوب شرق با دریای بالتیک، از غرب با نروژ، از جنوب غرب با دانمارک همسایه است. این کشور با لهستان، آلمان، لتونی، لیتوانی، استونی، روسیه و دانمارک مرز دریایی دارد. شمال سوئد در مدار شمالگان قرار دارد و در آن خورشید در نیمه شب قابل مشاهده است. مساحت این کشور 450295 کیلومتر مربع است که چهارمین کشور پهناور اروپا محسوب می شود. جمعیت کشور سوئد بیش از ده میلیون نفر است، که با توجه به مساحت و جمعیت، تراکم جمعیت در این کشور پایین است. پایتخت این کشور، شهر استکهلم است که بزرگ ترین شهر سوئد است.

ما قبل تر در مقالاتمان، قوانین اجاره خودرو در آلمان را شرح داده بودیم که میتوانید از این مطالب بهره مند شوید. همچنین اگر علاقه مند به کسب اطلاعات درباره ی شرایط اجاره خودرو در ایران و قوانین آن هستید، ما در صفحه شرایط و مدارک لازم، این قوانین رابه طور کامل توضیح داده ایم.

جاذبه های گردشگری سوئد

کشور سوئد از نظر کیفیت زندگی و امنیت رتبه خوبی دارد و تعداد قابل توجهی مهاجر در آن زندگی می کنند.

شما با سفر به سوئد، می توانید همزمان از مناظر طبیعی و زمین های زراعی جذاب، جزایر بکر بدون سکنه با حیوانات وحشی، سواحل، مناطق حفاظت شده حیات وحش، دامنه های اسکی، شب های روشن و شفق قطبی، گوزن های شمالی، بناها و کلیساها و قلعه های زیبای قرون وسطایی، پارک ملی زیردریایی، جنگل، دریاچه، مراکز تجاری و تفریحی و رستوران های زیبا دیدن کنید.

جاذبه های گردشگری سوئد

موقعیت اقتصادی سوئد

اقتصاد کشور سوئد بر پایه مشارکت مردم در سرمایه گذاری ها است. نرخ بیکاری در این کشور خیلی پایین است. کیفیت زندگی و رفاه و امنیت شغلی در سوئد قابل توجه است. این کشور در دو جنگ جهانی اعلام بی طرفی کرده و عضو ناتو نیست و طبعا در فعالیت های نظامی اروپا و آمریکا مشارکتی ندارد. اقتصاد خود را بر مبنای تولیدات صنعتی قرار داده و صنایع مهم این کشور صنایع چوبی، آهن و فولادی، خودرو و مواد شیمیایی هستند. به دلیل رونق صادرات و واردات، رشد اقتصادی این کشور قابل توجه است. واحد پول این کشور، کرون است.

زبان رسمی سوئد

زبان رسمی مردم سوئد، سوئدی است. این زبان به زبان های نروژی و دانمارکی بسیار نزدیک است. البته درصد بالایی از مردم به زبان انگلیسی هم مسلط هستند. اگر شما قصد سفر به این کشور را دارید با زبان انگلیسی هم می توانید مقصود خود را برسانید اما اگر قصد مهاجرت به سوئد را دارید سعی کنید حتما به زبان سوئدی مسلط باشید.

اتوبان سوئد

بهینه ترین راه گردش در سوئد

کشور سوئد به دلیل تنوع جاذبه های گردشگردی در جاهای مختلف این کشور، ارزش گشت و گذار جاده ای را دارد. با اجاره ماشین و رانندگی قانون مند در خیابان های باکیفیت سوئد، شما می توانید با خیال راحت از همه این جاذبه ها فراتر از بسیاری از محدودیت ها دیدن کنید. با این کار شما در هزینه های رفت و آمدتان نیز صرفه جویی خواهید کرد.

شرایط اجاره ماشین در سوئد

در این جا کافه رنت شما را با مهمترین شرایط اجاره ماشین در سوئد آشنا می کند. با ما همراه باشید.

شرایط اجاره ماشین در سوئد

داشتن گواهی نامه معتبر رانندگی

اولین شرط اجاره خودرو و رانندگی در هر کشوری، داشتن گواهی نامه معتبر رانندگی است. اگر شما گواهی نامه بین المللی داشته باشید، این گواهی نامه در بیشتر کشورها معتبر است. اگر گواهی نامه بین المللی ندارید نگران نباشید، شما می توانید با ترجمه گواهی نامه ای که از ایران گرفته اید به سفارت سوئد در ایران بروید و تایید و مجوز رانندگی در سوئد را دریافت کنید.

داشتن حداقل سن 18 سال

برای اجاره ماشین در سوئد، حداقل سنی که باید داشته باشید بسته به شرکتی دارد که شما از آن خودرو اجاره می کنید. بعضی شرکت ها به افراد 18ساله هم ماشین اجاره می دهند، به شرطی که یک سال سابقه رانندگی داشته باشند و از گرفتن گواهی نامه گذشته باشد. این در حالی است که بعضی دیگر از شرکت ها از افراد زیر 25 سال هزینه بالاتری تحت عنوان هزینه راننده جوان می گیرند. در بعضی کشورها برای حداکثر سن نیز محدودیت وجود دارد که این محدودیت در کشور سوئد وجود ندارد.

بیمه اجاره خودرو

بیمه پایه ای که شرکت های اجاره خودرو دارند، بیمه آتش سوزی و بیمه شخص ثالث است. اگر شما تمایل به داشتن پوشش های بیمه ای بیشتری باشید می توانید با پرداخت هزینه بیشتر، بیمه نامه دریافت کنید. در ضمن به همراه داشتن بیمه نامه در هنگام رانندگی اجباری است. با توجه به اینکه کافه رنت، قوانین خود را بر اساس قوانین بین المللی نوشته است، قانون بیمه نیز در این شرکت همانند سوئد می باشد و در اجاره خودرو بدون راننده، تمامی خودروهای شامل بیمه پایه رایگان می باشند.

دانستن قوانین رانندگی

یکی از مهم ترین شرایط اجاره خودرو در سوئد، دانستن قوانین رانندگی است. بهتر است در مورد قوانین مطالعه کامل داشته باشید و شاید حتی بهتر باشد یک بار بدون خودرو مثلا با دوچرخه در سطح شهر باشید تا با قوانین ببشتر آشنا شوید، چون سوئد کشوری کاملا بر پایه نظم و مقررات است و قطعا رعایت نکردن قوانین رانندگی عواقب خوبی نخواهد داشت. کافه رنت به شما کمک می کند بیشتر با قوانين رانندگی در سوئد آشنا شوید.

قوانین رانندگی در سوئد

قوانین رانندگی در سوئد

محدودیت سرعت

نهایت سرعت در شهر 50 کیلومتر در ساعت، در مناطق شلوغ شهری 30 کیلومتر در ساعت، در جاده های باز 70 کیلومتر در ساعت و در بزرگراه های سوئد 90 تا 110 کیلومتر در ساعت است.

پارکینگ

پارکینگ در سوئد در جهت حرکت خودروها در سمت راست جاده مانعی ندارد مگر اینکه تابلوها و علائم چیز دیگری بگویند. به طور کلی زمان پارک کردن توسط پارکومتر با محدودیت 1 یا 2 ساعت تنظیم می شود.

آگاهی به مسیر خودروها

در کشور سوئد نیز مانند ایران خودروها از سمت راست حرکت می کنند و راننده در سمت چپ خودرو می نشیند. طبعا سبقت گرفتن از سمت راست مجاز نیست و جرائم سنگینی در پی دارد. در ضمن هنگام رانندگی در جاده ها مراقب حیوانات وحشی که وارد جاده می شوند باشید. نکته جالب توجه در جاده های سوئد این است که ممکن است حیوانات بزرگ مثل گوزن به صورت کاملا ناگهانی در مقابل شما ظاهر شوند.

شماره تلفن اضطراری

در کشور سوئد نیز همانند سایر کشورهای اروپایی، با گرفتن شماره تماس 112 در مواقع اضطراری می توانید با پلیس، اورژانس و آتش نشانی تماس بگیرید.

رعایت حق تقدم

در کشور سوئد، حق تقدم همیشه با خودرویی است که از سمت راست حرکت می کند. در میدان، اولویت همیشه با خودرویی است که در میدان است. در صورتی که در میدان وسیله نقلیه ای باشد، شما حق ورود به میدان را ندارید، مگر این که آن وسیله در حال خروج از مسیر دیگری باشد. در مورد حرکت گوزن در جاده نیز همیشه مراقب باشید. چون در صورت وجود گوزن شمالی در جاده عقلانی تر است شما حق تقدم را به گوزن بدهید، چون با دیدن خودرو کنار نمی رود و با قد بلندی که دارد اگر خودروی شما به آن برخورد کند تصادف بدی خواهید داشت.

راه های بهینه کردن هزینه ها در اجاره خودرو

برای بهینه کردن زمان و هزینه در اجاره، خودرو را به صورت آنلاین اجاره کنید.
خودرو را از ایستگاه های داخل شهر اجاره کنید زیرا اجاره از فرودگاه هزینه بالاتری دارد.
اگر به جای ماشین های اتومات از ماشین های معمولی استفاده کنید می توانید در مصرف سوخت هزینه کمتری کنید. به طور معمول برای ایرانی ها رانندگی کردن با خودروهای معمولی کار چندان سختی نیست و عادی است.
می توانید چند نفر با هم یک خودرو اجاره کنید و حتی اگر تعداد شما زیاد باشد با اجاره ون به کم کردن هزینه ها کمک زیادی کرده اید.

قانون مند رانندگی کنید تا مجبور به پرداخت جریمه و تحمل هزینه بالا نباشید.

در سوئد چه نکاتی را رعایت کنیم تا جریمه نشویم؟

  • رعایت حد سرعت
  • رعایت حق تقدم
  • بستن کمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان
  • نشاندن کودک زیر هفت سال در صندلی کودک و ننشاندن کودکان در صندلی جلو
  • روشن گذاشتن چراغ های جلوی ماشین در تمام طول شبانه روز
  • به همراه داشتن گواهی نامه، بیمه نامه، کپسول آتشنشانی و جعبه کمک های اولیه
  • استفاده از لاستیک های زمستانی از ماه نوامبر تا آوریل
  • به همراه داشتن تست الکل در خودرو
  • رانندگی نکردن در حالت مستی
  • تردد نکردن خودرو با لاستیک نامناسب

جاده های سوئد

شما با دانستن قوانین رانندگی در سوئد می توانید با خیال راحت از گزینه اجاره خودرو از کافه رنت استفاده کنید و بدون نگرانی از اتلاف وقت با حمل و نقل عمومی، با خودروی مورد نظر خود به دل جاده بزنید و هر نقطه ای از سفرتان که دوست دارید توقف کنید و لذت گردش را چندبرابر کنید. کافه رنت سفر خوبی را برای شما آرزو می کند.

پیشنهاد نویسنده: قوانین اجاره خودرو در هلند

دیدگاه شما

فرمول: 35 - 25
whatsapp robot cafeerent whatsapp robot cafeerent
02149934