اجاره ماشین در هلند

سفرکردن برای بیشتر مردم دنیا یکی از بزرگ ترین تفریحات و لذت ها به شمار می آید. اگر شما نیز به سفر علاقه مند باشید حتما دوست دارید بخشی از سفر را به رانندگی جاده ای و لذت بردن از مناظر طبیعی اختصاص دهید. قاره اروپا با شرایط آب و هوایی بسیار خوبی که دارد مقصد اصلی گردشگران در سراسر دنیا به شمار می آید. در کشور ما هم عده زیادی هر ساله و در تعطیلات مختلف، این قاره را برای مسافرت های خود در نظر می گیرند. به منظور ایجاد فرصت لذت بیشتر از سفر خویش، شما می توانید در مقصد مورد نظر خود از امکان اجاره ماشین در سفر استفاده کنید.

یکی از زیباترین و توریستی ترین کشورهای اروپایی برای سفر کشور هلند است. با اجاره ماشین در هلند شما این آزادی را دارید تا هر زمان که بخواهید از هر نقطه ای دیدن کنید. اگر شما در هلند زندگی می کنید یا قصد سفر یا مهاجرت به هلند را دارید می توانید از کافه رنت یک ماشین اجاره کنید و با خیال راحت به گشت وگذار بپردازید و از محدودیت های زمانی و مکانی رها باشید. ما در گذشته، قوانین اجاره خودرو در آلمان را نیز به طور کامل شرح داده بودیم. در این مقاله شما را با کشور هلند و شرایط و قوانین اجاره ماشین در این کشور آشنا می کنیم.

اجاره ماشین در هلند

موقعیت جغرافیایی هلند

هلند در شمال غربی اروپا قرار دارد. پایتخت این کشور شهر آمستردام است، اما بسیاری از وزارت خانه ها و سفارت خانه ها در شهر لاهه قرار دارند. هلند از شرق با آلمان همسایه است و از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا همسایه است. مساحت این کشور کوچک 41543 کیلومترمربع است. هلند جمعیتی حدود 17.44 میلیون نفر دارد.

جاذبه های گردشگری هلند

حتما با شنیدن اسم هلند اولین چیزی که به ذهنتان می رسد کشور گل ها است. هلند کشوری غنی از فرهنگ، تاریخ و هنر است؛ کشور گل های لاله، کانال های آبی جذاب، آسیاب های بادی، قلعه ها و موزه های تاریخی دیدنی. هلند همچنین دارای مناظر طبیعی، دهکده های روستایی و مزارع سرسبز و چشم نواز بسیاری است که شما با رانندگی جاده ای می توانید از این زیبایی ها بهره کامل ببرید.

موقعیت اقتصادی هلند

هلند از نظر اقتصادی فضای بسیار مناسبی را برای رشد و پیشرفت دارد. سال ها این کشور در لیست ده کشور برتر از سوی سازمال ملل متحد قرار گرفته است. تا قبل از سال 2020 نرخ بیکاری در این کشور کمتر از پنج درصد بوده است و به دلیل محیط مساعد تجاری و رقابتی سرمایه گذاران زیادی را به خود جذب کرده است. صنایع فرآوری مواد غذایی، نفت و کشاورزی مدرن از پررونق ترین صنایع این کشور هستند.

زبان رسمی هلند

حدود نود درصد مردم هلند به زبان هلندی صحبت می کنند. البته در بعضی بخش های این کشور مردم گویش های مخصوص خودشان دارند. اگر به زبان هلندی تسلط ندارید نگران نباشید، شما می توانید با زبان انگلیسی با مردم ارتباط بگیرید.

اجاره خودرو در هلند

بهینه ترین راه گردش در هلند

کشور هلند، کشوری مسطح است. در این کشور به دلیل نداشتن پستی ها و بلندی ها و تپه ها و کیفیت جاده ها دوچرخه سواری ورزش بسیار مرسومی است، به همین دلیل یکی از خوبی های شرایط گردش و زندگی در هلند این است که شما رانندگی در خیابان های بدون ترافیک را تجربه خواهید کرد و موقع رانندگی شما هیچ استرسی برای پیدا کردن جای پارک نخواهید داشت.

گردش در هلند

شهرهای مختلف هلند سرشار از زیبایی های طبیعی و تاریخی هستند، شما با اجاره ماشین و رانندگی بین شهرهای مختلف می توانید هم از مناظر طبیعی جاده ها لذت ببرید و هم با خیال راحت تمام شهرها و نقاط دیدنی و حتی حومه شهرها را ببینید.

شرایط اجاره ماشین در هلند

شرایط اجاره ماشین در هلند

داشتن گواهی نامه معتبر رانندگی

اولین شرط برای اجاره خودرو در هلند داشتن گواهی نامه معتبر رانندگی است. البته گواهی نامه ای که از ایران دریافت کرده اید در هلند اعتبار دارد. گواهینامه رانندگی ایران هم مثل دیگر کشورهای اروپایی و آسیایی در کشور هلند دارای اعتبار 3 ماهه است. فقط کافی است شما ترجمه گواهی نامه خود را به سفارت هلند در تهران ببرید و مهر تایید بزنید. هم چنین اگر شما مجوز رانندگی بین المللی داشته باشید نه تنها در هلند بلکه در خیلی از کشورها اجازه رانندگی خواهید داشت.

داشتن حداقل سن 21 سال

برای اجاره خودرو در هلند شما باید حداقل 21 سال سن داشته باشید. البته بعضی از شرکت های اجاره خودرو برای افراد سنین بین 21 تا 25 سال هزینه بیشتری دریافت می کنند. به این دلیل که افراد جوان با این سنین ممکن است در رانندگی کم تجربه تر باشند.

بیمه

شرط لازم دیگر برای اجاره ماشین بیمه است. در هلند هم مثل دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ماشین های اجاره ای حداقل پوشش بیمه ای که شامل بیمه آتش سوزی و شخص ثالث می شود، را دارا هستند. اگر شما مایل به دریافت خدمات بیمه ای بیشتری باشید می توانید با پرداخت هزینه اضافه بر اجاره، بیمه نامه خود را دریافت کنید.
دانستن قوانین رانندگی
هلند دارای قوانین رانندگی سخت گیرانه و منظمی می باشد. پس دانستن این قوانین شرط مهم اجاره ماشین در هلند است. در اینجا مهم ترین قوانین رانندگی در هلند را به شما یادآور می شویم.

قوانین رانندگی در هلند

محدودیت سرعت

قانون محدودیت سرعت در هلند به این صورت است:
محدودیت سرعت در مناطق شهری حدود 50 کیلومتر در ساعت است، در اتوبان های دوگانه 100 کیلومتر در ساعت
است، در بزرگ راه ها در طول روز بین ساعت 6 تا 19 محدودیت سرعت 100 کیلومتر در ساعت است و در طول شب محدودیت سرعت 120 یا 130 کیلومتر است. البته
دوربین های کنترل سرعت، سرعت گیرها و علائم در بزرگراه ها همگی سرعت شما را محدود می کنند. گاهی اوقات اتومبیل های پارک شده دارای دوربین های فلش ویدیویی هستند که از اتومبیل هایی که بالاتر از حد مجاز رانندگی می کنند عکس می گیرند. در صورتی که به این شیوه در حال سرعت گرفتن باشید، بعداً از طریق پست جریمه دریافت خواهید کرد.

محدودیت پارکینگ

محدودیت پارکینگ

برای پارک کردن توجه داشته باشید که هر چه نقطه ای که ماشین خود را پارک می کنید از مرکز شهر دورتر باشد هزینه جای پارک کمتر است. نواحی آبی، مناطقی هستند که هنوز پارکینگ پولی در آنها اجرا نمی شود. در واقع می توان برای چند ساعت در این جا به صورت رایگان پارک کرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک نشان پارکینگ آبی را به نمایش بگذارید که می توانید آن را از ایستگاه های پلیس یا پمپ بنزین ها خریداری کنید. از حاشیه های زرد یا سیاه و سفید دوری کنید. شما اجازه ندارید در این مناطق پارک کنید. در تمام جاده ها و بزرگراه های هلند تلفن اضطراری بر روی تابلوهای زرد رنگی نوشته شده است تا اگر مشکلی برای شما یا خودروی شما پیش آمد با شماره های اضطراری تماس بگیرید.

آگاهی به مسیر حرکت خودروها

خودروها در هلند درست مثل ایران در سمت راست خیابان حرکت می کنند و راننده در سمت چپ خودرو می نشیند.

رعایت حق تقدم

در هلند حق تقدم با کسی است که از سمت راست حرکت می کند، مگر اینکه علائم راهنمایی و رانندگی خلاف آن را نشان دهد. آمبولانس ها ، پلیس و خودروهای آتش نشانی با چراغ های آبی چشمک زن و آژیرها همیشه حق تقدم دارند. در هلند مسیرهای مخصوصی برای دوچرخه ها است و دوچرخه سوارها بیشترین حق تقدم را در قوانین راهنمایی و رانندگی دارند.

نکاتی که باید رعایت کنید تا جریمه نشوید:

بستن کمربند ایمنی برای تمام سرنشینان
نشاندن بچه های زیر 12 سال و قد کمتر از 1.35 روی صندلی عقب خودرو
استفاده نکردن از تلفن همراه و نخوردن خوراکی توسط راننده
استفاده از راهنما
مصرف نکردن الکل
رعایت محدودیت سرعت
رعایت حق تقدم
حرکت نکردن در مسیر دوچرخه و اتوبوس

راه های بهینه کردن هزینه ها در اجاره خودرو

خیابانی در هلند

برای بهینه کردن هزینه اجاره خودرو در هلند نیز مثل بقیه کشورها بهتر است به صورت آنلاین اقدام کنید. ابتدا قیمت شرکت ها و ماشین های مختلف را به صورت آنلاین با هم مقایسه کنید و بعد خودروی مورد نظر خود را آنلاین رزرو کنید. قطعا شما با مراجعه حضوری جهت رزرو خودرو، زمان و هزینه بیشتری صرف می کنید. اجاره ماشین از فرودگاه هزینه بالاتری نسبت به اجاره از ایستگاه های داخل شهری دارد. هم چنین شما می توانید خودروهایی را برای اجاره انتخاب کنید که اقتصادی تر هستند و هزینه سوخت کمتری دارند.

شما می توانید از فروشگاه هایی که تخفیف در نظر گرفته اند ماشین اجاره کنید، چرا که این فروشگاه ها به صرفه تر هستند. در ضمن هم زمان با اجاره خودرو، موارد اضافی که شما را ملزم به پرداخت هزینه بیشتری می کند را حذف کنید. هم چنین شما می توانید به صورت گروهی خودرو اجاره کنید؛ با این روش هزینه گردش شما ارزان تر از استفاده تک تک شما از ماشین اجاره ای می شود. مهم ترین نکته برای رانندگی در کشور هلند این است که راننده ای قانون مند باشید تا مجبور به پرداخت جریمه نشوید، چون جریمه های رانندگی بسیار سنگین است.

برای اجاره خودرو در کشور هلند و دیدن این کشور توریستی زیبا شما می توانید از شرکت کافه رنت که خدمات اجاره خودرو در جهان را ارائه می کند خودروی دلخواه خود را اجاره کنید. کافه رنت سفر خوبی را برای شما آرزو می کند.

دیدگاه شما

فرمول: 39 - 26
whatsapp robot cafeerent whatsapp robot cafeerent
02149934