بازرسی فنی خودرو قبل از سفر

بازررسی فنی خودرو قبل از سفر، یکی از مهم ترین اقداماتی است که می بایست قبل از سفرتان انجام دهید. این بازرسی علاوه بر حفاظت از سلامت شما و همراهانتان در طول سفر، موجب راحتی و آسودگی خیال شما نیز خواهد شد. تصور کنید که با خودرویی که آن را بازرسی فنی نکرده اید سفرتان را آغاز کرده اید، خودرویتان در جاده دچار مشکل می شود و این مشکل هرچقدر هم که کوچک باشد، ممکن است یک روز از سفرتان را هدر دهد.

بازرسی فنی خودرو قبل از سفر

چکاپ خودرو قبل از سفر

بازرسی فنی خودرو قبل از سفر شامل چندین مرحله می باشد که در این مقاله قصد داریم تا با توضیحات کوتاه اما کامل، شما را در این فرآیند راهنمایی کنیم، لازم به ذکر است که اگر خودروی خود را مناسب سفر نمی دانید، اجاره خودرو از کافه رنت یک انتخاب ایمن برایتان خواهد بود زیرا که تمامی خودروهای کافه رنت پیش از تحویل به مشتریان، به صورت کاملا دقیقا مورد بازرسی فنی قرار می گیرند.

در ادامه این مقاله شما با تمامی نکات ایمنی خودرو قبل از سفر آشنا می شوید. البته ما این توصیه را به شما می نماییم که برای چکاپ خودرو، خودروی تان به یک تعمیرگاه ببرید و اجازه دهید تا افراد متخصص این بازدید را انجام دهند. مکانیک های مجرب به طور کامل به نکات قابل بازرسی قبل از سفر واقف اند و در صورت داشتن مشکلی، نسبت به رفع آن اقدام می کنند.

چکاپ خودرو قبل از سفر

چک کردن سلامت لاستیک ها

لاستیک ماشین یکی از مهمترین قطعات یک خودرو محسوب می شود که سلامت آن ارتباط مستقیمی با سلامت سرنشینان خودرو دارد. برای بازرسی سلامت لاستیک های ماشین ابتدا باید ظاهر کلی لاستیک ها بررسی کنید تا مطمئن شوید که آثاری همچون ترک، سوراخ و یا پارگی دیده نمی شود. در وهله ی دوم باید میزان باد لاستیک ها را بررسی کنید، یکی از نشانه های کمباد بودن و یا پنچر بودن لاستیک، از بین رفتن تعادل ماشین می باشد. مرحله بعدی بررسی آج روی لاستیک ها می باشد.

لاستیک مناسب سفر باید حداقل 20 درصد از آج هایش باقی مانده باشد، در غیر این صورت امکان ترکیدن لاستیک و یا لغزیدن ماشین وجود دارد. بنابراین داشتن لاستیک با آج مناسب یکی از نکات مهم رانندگی در جاده های لغزنده است که به شما امکان ترددی راحت و به دور از استرس و نگرانی را ارائه می دهد.

چک کردن سلامت لاستیک

چک کردن لاستیک زاپاس، جک و آچار چرخ

به همان اندازه که سلامت لاستیک های ماشین اهمیت دارد، سلامت لاستیک زاپاس نیز با اهمیت است. میزان باد این لاستیک مهم است و بهتر است قبل از رفتن به سفر، باد این لاستیک را روی فشار استاندار تنظیم کنید. از جمله تجهیزات مهمی که باید به همراه داشته باشید، جک و آچار چرخ می باشد، حتما از همراه داشتن آن ها مطمئن شوید.

اجاره ی ماشین سالم و مطمئن

اجاره ی ماشین سالم و مطمئن

اگر تا به حال تجربه ی خرید بلیط هواپیما و قطار را داشته اید، حتما به این موضوع دقت کرده اید که اکثر افراد به دنبال یک شرکت معتبر ناوبری و راه آهن برای انتخاب بلیط سفر خود هستند. در بحث اجاره ی خودرو این موضوع اهمیت بالایی دارید و اجاره ی خودرو از شرکتی معتبر و ارائه دهنده ی خودروهای سالم و لوکس می تواند سفری امن را برایتان فراهم آورد. کافه رنت ارائه دهنده ارائه دهنده بهترین ماشین های اجاره ای برای سفر است که سلامت این خودروهای را تضمین می کند و تمامی آن ها قبل از تحویل دهی بازرسی فنی می شوند.

رادیاتور و میزان مایعات ماشین

رادیاتور و میزان مایعات ماشین

یکی از مهمترین نکات در چکاپ خودرو قبل از سفر قطعات ماشین رادیاتور است، قطعه ای که اگر به درستی کار نکند، می تواند آسیب های جدی به ماشین وارد کند. برای چک کردن میزان آب رادیاتور، در زمان سرد بودن ماشین، کاپوت را بالا زده، درب رادیاتور را باز کنید و با یک چراغ قوه میزان آب داخلی را بررسی کنید. در مرحله بهتر است میزان آب ذخیره خودرو و منبع آب شیشه شوی را بررسی کنید و تمامی این مخزن ها را تا درجه max پر کنید.

چک کردن روغن و فیلتر ها

چک کردن روغن و فیلتر ها

یکی از مهترین عوامل کار کردن صحیح موتور، سالم و کافی بودن روغن موتور می باشد. برای بررسی روغن خودرو بهتر است در زمان سرد بودن ماشین، گیج نشان دهنده روغن ترمز را بیرون کشیده و میزان روغن و رنگ روغن را بررسی کنید (اگر روغن کدر و رنگ آن سیاه باشد، زمان تعویض آن می باشد). پس از بررسی روغن موتور، اگر مشکلی در تعویض دنده دارید، بهتر است روغن گیربکستان را توسط یک مکانیک بررسی کنید. در مرحله بعدی بهتر است فیلتر های هوای موتور و فیلتر اتاق ماشین (فیلتر کولر) را بررسی کنید.

بررسی عملکرد و سلامت برف پاک کن

بررسی عملکرد و سلامت برف پاک کن

برف پاک کن شاید وسیله ای به ظاهر ساده و پیش پا افتاده به نظر برسد، اما یکی از مهمترین نکات ایمنی خودرو قبل از سفر است که در طول سفر و خصوصا هنگام بارش برف و باران، پرف پاک کن می تواند حافظ سلامت و جان سرنشینان خودرو شود. برای بررسی برف پاک، بهتر است از سالم بودن تیغه های برف پاک کن، سیستم برف پاک کن و آب پاش ها مطمئن شوید.

چک کردن ترمزها

اهمیت ترمزهای یک ماشین بر همه روشن است. ترمزهای سالم در هنگام ترمز گرفتن به سرعت عمل می کنند، فرآیند ترمز گیری کوتاه است و در طول مسیر صدایی از سیستم ترمز خارج نمی شود. یکی از مهترین عوامل مهم سیستم ترمز گیری ، لنت های ترمز می باشند که بهتر است قبل از سفر توسط یک مکانیک بررسی شوند. دومین عامل مهم ترمز، روغن ترمز است که در صورت کاهش سطح آن، سیستم ترمز گیری تقریبا از کار می افتد، پس بهتر است تا سیستم ترمز خود را پیش از سفر بررسی کامل نمایید.

چک کردن ترمزها

سفر بی دردسر

اگر خودروی خود را مناسب سفر نمی دانید و یا ترجیح می دهید ماشین دیگری را برای سفر امتحان کنید، لازم نیست نگران مسئله ای باشید، شما می توانید با مراجعه به سایت کافه رنت Cafeerent از انواع ماشین های این سایت دیدن کنید و ماشین دلخواهتان را برای مدت زمان مورد نظرتان انتخاب کنید، این ماشین پس از بازرسی فنی در سریع ترین زمان ممکن به دست شما خواهد رسید.

اگر اطلاعات کمی درباره ی اجاره خودرو و سفر با خودرویی به غیر از ماشین خودتان دارید، مطلب مزایای سفر با ماشین اجاره ای را از دست ندهید. با اجاره خودرو شما تنها هزینه ی اجاره روزانه خودرو و بنزین آن را پرداخت می کنید و تمامی هزینه های فنی خودرو بر عهده ی شرکت ارائه دهنده می باشد. همچنین شما هزینه ای بابت استهلاک و بیمه ی خودرو پرداخت نمی کنید.

بررسی سلامت باتری و دینام

بررسی سلامت باتری و دینام

باتری ماشین پس از موتور، قلب تپنده ی خودرو محسوب می شود. برای بررسی سلامت یک باتری بهتر است به نحوه ی روشن شدن خودرویتان و عمکرد صحیح چراغ ها و سیستم صوتی دقت کنید. اگر با باتری ضعیف سفر کنید، ممکن است در مواقع بحرانی، در روشن کردن خودرو و حتی روشن کردن چراغ های خودرو ناتوان شوید. به اتصالات باتری دقت کنید و در صورت کثیفی، حتما آن هارا تمییز کنید. در برخی از موارد در سر اتصالات باتری ها سولفات دیده می شود، در صورت مشاهده سولفات، حتما آن را با محلول جوش شیرین و آب بشویید.

سیستم دینام نیز پس از باتری، وظیفه ی تامین برق خودرو را برعهده دارد. بهتر است از سلامت تسمه های آن مطمئن شوید. اگر پس از روشن کردن چراغ ها، نور پشت کیلومتر ماشین کم نور می شود، بهتر است دینام خود را به یک باطری ساز ماشین نشان دهید.

بررسی چراغ ها

بررسی چراغ ها

چراغ ها یکی از مهمترین عوامل رانندگی در شب محسوب می شوند. برای بررسی چراغ ها بهتر است در مقابل ماشین یک آینه قرار دهید و یا از یک نفر جهت اعلام وضعیت چراغ ها کمک بخواهید. بهتر است همراه خود یک چراغ زاپاس از هر لامپ داشته باشید تا در صورت بروز مشکل در سفر، نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. لازم به ذکر است که وجود نقص در سیستم چراغ ها، می تواند موجب جریمه شدن شما توسط پلیس راهنمایی شود. چراغ زاپاس فراموش نشود!

تجهیزات لازم همراه

تجهیزات لازم همراه

جعبه ی کمک های اولیه

یکی از مهمترین تجهیزات لازم در هر ماشین، جعبه کمک های اولیه است، جعبه ای که به امکانات اولیه درمانی مجهز باشد.

ابزارهای مورد نیاز

از جمله ابزارهای مهم و ضروری در خودرو، جک، آچار چرخ، انبردست، پیچ گوشتی، چسب برق و سیم چین می باشد که بهتر است در سفر همراه خود داشته باشید.

لوازم یدکی

از جمله لوازم یدکی مهم در خودرو می توان از لاستیک زاپاس، فیوزهای زاپاس، لامپ یدکی و مثلث هشدار دهنده نام برد که همراه داشتن این موارد بسیار مهم است.

خوراکی و آب

همراه داشتن کمی خوراکی که قابل فاسد شدن نباشد و مقداری آب از عوامل حیاتی سفر با خودرو می باشد.

اجاره خودرو

چک لیست خودرو قبل از سفر

در اینجا به طور خلاصه، مواردی که در لیست چکاپ خودرو قبل از سفر قرار می گیرند را به صورت تیتروار ذکر نموده ایم تا علاوه بر مرور، بتوانید یادداشت برداری کنید.

  • چک کردن سلامت لاستیک ها
  • چک کردن لاستیک زاپاس، جک و آچار چرخ
  • رادیاتور و میزان مایعات ماشین
  • چک کردن روغن و فیلتر ها
  • چک کردن ترمزها
  • بررسی سلامت باتری و دینام
  • بررسی چراغ ها

خودروهای کافه رنت با تضمین سلامت فنی به شما اجاره داده می شوند و سرویس های دوره ای خودروها دقیقا در زمان مقرر صورت می پذیرند، بنابراین می توانید با خیال راحت نسبت به اجاره خودرو و رفتن به سفر اقدام نمایید.

دیدگاه شما

فرمول: 42 - 20
whatsapp robot cafeerent whatsapp robot cafeerent
02149934