نکات مهم رانندگی در جاده های لغزنده

نکات مهم رانندگی در جاده های لغزنده

رانندگی در جاده های لغزنده، امری بسیار مهم است که باید، توجه بسیار زیادی به آن ها شود. در واقع باید اشاره کنیم که با فرا رسیدن فصول سرد سال، و همچنین افزایش بارش ها، باید میزان دقت در رانندگی را به طور قابل توجهی افزایش داد. بارش برف و باران، سبب می شود تا میزان احتمال وقوع حوادث ناگوار به میزان قابل توجهی افزایش یابد. به همین سبب باید اشاره کنیم که نکات مهمی که در خصوص رانندگی در جاده های لغزنده وجود دارند، عواملی هستند که هر راننده ای باید از آن ها آگاه باشد تا در نهایت در حفظ جان خود و دیگران در مواقع خطرناک، موفانه عمل کند. نکات رانندگی در جاده لغزنده، به دو بخش نکات ایمن سازی وسیله نقلیه و همچنین نکات رانندگی تقسیم بندی می شود. شما می توانید با خواندن مقاله چک لیست خودرو پیش از سفر، سفر امنی را آغاز کنید.
در ادامه این مطلب، همه ی نکاتی که در خصوص رانندگی در جاده لغزنده وجود دارد را بیان کرده ایم. با توجه به این که فراگیری این نکات برای تمامی انسان ها، حتی افرادی که رانندگی نمی کنند بسار مهم است. پس توصیه می کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بتوانید تمامی جوانب احتیاط را در روز های بارانی و برفی رعایت نمایید.

رانندگی در جاده های لغزنده و نکات فنی وسیله نقلیه آن

در لیست زیر تمامی نکاتی که باید در هنگام رانندگی در جاده لغزنده اجرا شوند و همنین نکات فنی در خصوص وسیله نقلیه، ذکر شده است.

1. با سرعت پایین رانندگی کنید!

اولین و مهم ترین نکته ای که در هنگام رانندگی در جاده های لغزنده وجود دارد این است که باید با سرعت پایین رانندگی کرد. کنترل سرعت در جاده های لغزنده امری بسیار سخت و حتی غیر ممکن می باشد. به همین سبب بهترین و عالی ترین گزینه برای جلوگیری از بروز حوادث، رانندگی با سرعت پایین است.
به خاطر داشته باشید که به هیچ عنوان نباید از ترمز دستی برای کاهش سرعت استفاده کنید! با توجه به این که جاده های لغزنده، بسیار خطرناک هستند و در صورتی که برای کاهش سرعت و یا ایستادن از ترمز دستی استفاده کنید، بدون شک باعث منحرف شدن وسیله نقلیه خود می شوید.

2. تغییر مسیر ناگهانی ممنوع!

یکی دیگر از نکات رانندگی در جاده های لغزنده این است که به هیچ عنوان نباید به طور ناگهانی اقدام به تغییر مسیر خود کنید. چرا که با انجام این کار هم باعث لغزش و انحراف وسیله نقلیه خود شده و همچنین ممکن است با وسایل نقلیه دیگر برخورد کرده و با قرار گرفتن در مسیر آن ها، دچار انحراف آن ها از جاده شوید.

3. فاصله را حفظ کنید.

در مواقع خطرناک، باید دقت داشته باشید که طبق قوانین، باید حتما از ماشین جلویی خود فاصله بگیرید. استاندارد تعیین شده برای این فاصله گذاری به اندازه 5 ماشین بوده تا در صورت ترمز کردن و ایستادن وسیله نقلیه جلویی، شما فرصت کافی برای ایستادن را داشته باشید.

4. چراغ ها را روشن کنید!

رانندگی در روز های برفی و یا بارانی

در هنگام رانندگی در روز های برفی و یا بارانی، باید دقت داشته باشید که حتما، چراغ هایتان را روشن نگاه دارید. این کار به رانندگان دیگر کمک می کند تا در صورت وجود مه ذدر هوا و یا عدم وضوح دید، به راحتی با کمک نور چراغ های شما، مسیر را تشخیص داده و منحرف نشوند.

5. استفاده از برف پاک کن و تهویه هوا

همانطور که می دانید در هنگام بارش باران و برف، شیشه های ماشین و به ویژه شیشه های جلویی، بخار می کنند و جلوی دید راننده را می گیرند. به همین سبب باید سیستم تهویه وسیله نقلیه خود را روشن کرده و در نهایت، با تنظیم کردن آن بر روی هوای سرد و انتخاب گزینه شیشه، به راحتی اقدام به کنترل بخار روی شیشه نمایید. علاوه بر این توصیه می کنیم در صورتی که از سلامت برف پاک کن های خود اطمینان ندارید، به هیچ عنوان اقدام به رانندگی در روی های برفی و بارانی نکنید.

6. کنترل چرخ ها

یکی از اساسی ترین عواملی که می تواند به شما در رانندگی در روز های بارانی و برفی و در جاده های لغزنده کمک کند، چرخ های وسیله نقلیه شما است. اگر باد چرخ های وسیله نقلیه شما، با توجه به شرایط آب و هوایی تنظیم باشد، می تواند به طور راحت تری اقدام به رانندگی در جاده های بارانی کنید. علاوه بر این باید اشاره کنیم که در صورتی که زمان زیادی از استفاده شما از تایر های وسیله نقلیه تان می گذرد و هیچ گونه عاجی بر روی تایر ها باقی نمانده است، رانندگی در جاده های لغزنده برای شما ممنوع است.
اهمیت نکات رانندگی در جاده های لغزنده را دست کم نگیرید!


همانطور که می دانید، آمار تصادفات جاده ای در سال، به میزان قابل توجهی بالا می باشد.س متاسفانه عدم آگاهی از نکات و شرایط سبب بروز اتفاقات نا گوار بسیار زیادی می شود. در صورتی که با جاده های لغزنده نیز رو به رو می شویم، احتمال وقوع اتفاقات و حوادث، به طور قابل توجهی افزایش می یابد. به همین سبب باید اشاره کنیم که رعایت نکات رانندگی و فنی در هنگام رانندگی در جاده های لغزنده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

سایت کافه رنت

مجموعه کافه رنت، با داشتن سابقه طولانی در راستای ارائه خدمت در خصوص اجاره خودرو هم به صورت بدون راننده و هم با راننده ، توانسته بهترین و عالی ترین سرویس را در طول این سالیان به کاربران ارائه دهند. این مجموعه، راننده های متخصص و مجرب را به کاربران ارائه می دهد تا در هر شرایطی بتوانند بهترین و عالی ترین خدمات را ارائه دهند و در کمال ارامش و امنیت، سفر خوشی را برای کاربران به ارمغان آورند. علاوه بر این باید اشاره کنیم که تمامی وسال نقلیه که در کافه رنت اجاره داده می شوند و از لحاظ فنی به طور کامل تضمین شده میباشد و شما می توانید رانندگی ایمنی را با آن تجربه نمایید. پیشنهاد میکنیم برای بازدید از لیست کامل خودورهای قابل اجاره بدون راننده به سایت کافه رنت مراجعه کنید.

دیدگاه شما

فرمول: 48 - 5
02149934